Reklam
  • Reklam
Başkan Ali Karaca medya mensuplarıyla kahvaltıda buluştu

Başkan Ali Karaca medya mensuplarıyla kahvaltıda buluştu

Karacalar Aile Derneği, Güngören’deki dernek merkezinde basınla buluştu. Karacalar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Karaca, “Önceliğimiz eğitim ve kültür. Bölge STK’ların içinde eğitime en çok destek veren dernek olmak istiyoruz” dedi.

10 Temmuz 2017 - 11:05 - Güncelleme: 14 Temmuz 2017 - 17:13
Reklam

Trabzon Of büyük sülalerin ve kökleri sağlam ailelerin yeri. Onlardan biri de Karaca Ailesi. Çok yakın zamanda dernekleşen Karaca Ailesi, dernek merkezini Güngören’de faaliyete geçirdi. Derneğin başkanlığını, araştırmacı-yazar ve şair Ali Karaca yapıyor. Ali Karaca dernek merkezinde Trabzon yerel basını ile ulusal basına kahvaltı verdi. Kahvaltı sonrası Başkan Ali Karaca ile özel sohbet ettik. Sorularımızı yanıtlayan Karaca, şunları söyledi:

Karaca Aile Derneği’nin kurulma fikri nerden geldi?
Sürekli sosyal yardımlaşma projelerinin içinde olmamızdan dolayı aklımızın bir kenarında dernekleşme vardı. İlk olarak 2011 yılında konuşmaya başladık. Nasıl olur nasıl kurarız diye, daha sonra şartlar olgunlaşınca kendi aile birliğimizi kurmaya karar verdik. Milli varlığımızı, kültürel etkinliğimizi korumak adına kurdumuz bu aile derneğinde elimizden geldiğince okuyan öğrencilerimize, çocuklarımıza burs vermeye çalışacağız. Eğitim ve kültür ağırlıklı çalışan bir STK olacağız.

2017/07/7818309.jpg

Bugüne kadar neler yaptınız?
İki büyük iftarımız oldu. Hem İstanbul, hem de Trabzon’da. Biliyorsunuz ailemizin merkezi Trabzon Of Kıyıboyu. Of’da, Hayrat’ta, Çaykara ve civar bölgelerde Karaca aile mensupları var. Aynı zamanda Karaca ile akraba olan sülaleler var. Önce ailemizden başlayarak herkesi kucaklayan bir yapı ve anlayış içinde olacağız.

Ana çalışmalarınız neler olacak?
Öncelikle eğitim. Bursları aile üyelerimizden başlayarak vermek istiyoruz. Tabii Karaca ailesinin bir envanterini de çıkartacağız. Gücümüz ne, neyi nasıl yapabiliriz? Soy kütük çalışmamız da olacak ayrıca. Daha yolun başındayız.

Eklemek istediğiniz neler var?
Trabzon Of merkezli Karaca ailesi kökleri eski olan bir aile. Tüm aile bireylerimizin güç birliği yaptığı oluşum. Derneğimizin adı Karacalar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği. Eğitime, kültüre, okuyana, üretene önem veren yapımız olacak. Of Hayrat dernekleri ile Trabzon dernekleriyle de irtibatlarımız ve ortak projelerimiz olacak.  >365/Sadullah Dervişoğlu
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Memorial Bahçelievler Hastanesi hizmete açıldı
Memorial Bahçelievler Hastanesi hizmete açıldı
Bahçelievler'de silahlı saldırı: Şahıs operasyonla yakalandı
Bahçelievler'de silahlı saldırı: Şahıs operasyonla yakalandı