"Yılın Çıkış Yapan İş Adamı" ödülü Özkan Ercan’ın…

ESİNDER Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Ercan, Kent ve Yerel Yönetimler Stratejik Araştırma Merkezi (KEYSAM) tarafından “Yılın Çıkış Yapan İş Adamı” ödülüne layık görüldü.

"Yılın Çıkış Yapan İş Adamı" ödülü Özkan Ercan’ın…

ESİNDER Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Ercan, Kent ve Yerel Yönetimler Stratejik Araştırma Merkezi (KEYSAM) tarafından “Yılın Çıkış Yapan İş Adamı” ödülüne layık görüldü.

"Yılın Çıkış Yapan İş Adamı" ödülü Özkan Ercan’ın…
15 Mart 2016 - 16:27
Reklam

ESİNDER Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Ercan, Kent ve Yerel Yönetimler Stratejik Araştırma Merkezi (KEYSAM) tarafından düzenlenen organizasyonda; “Yılın Çıkış Yapan İş Adamı” ödülüne layık görüldü. Kadıköy Suadiye Hotel’de düzenlenen programa Başkan Özkan Ercan’ın yanı sıra; CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, AK Parti Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, CHP Kadıköy eski Belediye Başkanı Selami Öztürk ve AK Parti’li Balıkesir Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da katıldı.
ŞEHRE HİZMET EDİYORUZ
“Yılın Çıkış Yapan İş Adamı” ödülünün sahibi olan ESİNDER Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Ercan, ödüle layık gören KEYSAM yetkililerine teşekkür ederek, “Hayata geçirdiğimiz kentsel dönüşüm projelerini sürdürürken aldığımız ödüller motivasyonumuzu artırıyor. İnsanlara ve şehre kazandırdığımız projelerin ne kadar doğru olduğunu tekrar farkına varıyoruz. Bizler şu ana kadar yüzlerce vatandaşın depreme dayanıksız binalarını banka garantörlüğünde yeniledik ve yenilemeye devam ediyoruz    “ dedi.
KENTSEL DÖNÜŞÜM MUCİDİ
Yaklaşık 3 sene önce Türkiye’de vatandaşın evini yenilemesi için yeni bir modeli Türkiye’ye kazandıran ESİNDER Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Ercan, KESYAM’ın düzenlediği ödül törenine “Kentsel Dönüşüm Mucidi” olarak davet edildi.
Yaklaşık 3 sene önce Türkiye’ye kazandırdığı bu model hakkında da konuşan Başkan Özkan Ercan “Bugüne kadar Türkiye'de, ya kat karşılığı ya da boş arsaya bina yapma şeklinde iki ayrı imar modeli vardı. Oysa biz üçüncü bir modeli Türkiye'ye kazandırdık. Bu sayede finans gücü olmayan vatandaşlarımızın da bakanlık destekli kredi kullanarak evlerinin yenilenmesi imkanı sunuldu “dedi.
BAKANLIK BU MODELİ DESTEKLEDİ
Türkiye’ye kazandırdığı bu modelin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından desteklendiğini belirten Başkan Özkan Ercan “İş Bankası ve Denizbank gibi köklü bankalarla biz bu kredi anlaşmasını yaptıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kredinin % 4'ünü karşılayarak büyük bir destekte bulundu. Bunu da ilave ettiğimizde % 50 indirimli konut kredisi kullandırıyoruz. Model, kentsel dönüşümü büyük bir ivme kazandırdı. Bundan önce bitmiş binalarda konut kredisi kullanabiliyordunuz. Bunu biz depreme dayanıklı olmayan konutların yenilenmesi için konut kredisi olarak kullanmaya başladık. Böylece kentsel dönüşüm için çok önemli bir finansman kaynağı oluşturmuş olduk” şeklinde konuştu.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum