Yard.Doç.Dr.Hakan Bahadır: "Bağımlılıklarla mücadele için söz veriyoruz"

Yeşilay’ın 97. kuruluş yıldönümünde Bahçelievler’de de 1 hafta boyunca çeşitli etkinlikler yapılacak.

Yard.Doç.Dr.Hakan Bahadır: "Bağımlılıklarla mücadele için söz veriyoruz"

Yeşilay’ın 97. kuruluş yıldönümünde Bahçelievler’de de 1 hafta boyunca çeşitli etkinlikler yapılacak.

Yard.Doç.Dr.Hakan Bahadır: "Bağımlılıklarla mücadele için söz veriyoruz"
01 Mart 2017 - 15:34 - Güncelleme: 01 Mart 2017 - 15:47
Reklam

Yeşilay Haftası, bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek üzere 1-7 Mart tarihleri arasında “sen de söz ver” konseptiyle çeşitli etkinlikler ve toplantılarla kutlanacak. Yeşilay Bahçelievler Şubesi’nin Şirinevler Meydanı’nda stant ve çadır etkinliği ile start alacak olan haftada saha aktivitelerinden seminerlere kadar herkesin katılabileceği etkinlikler düzenlenecek. 

Yeşilay’ın, bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attığını belirten Yeşilay Bahçelievler  Şube Başkanı Yard.Doç.Dr. Hakan Bahadır, “Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Bahçelievler’de de  çeşitli faaliyetler gerçekleştireceğiz. Yeşilay 97 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor, toplumu ayırt etmeden önleyici, koruyucu hizmetlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalışıyor. Bizler de ilimizde okullar başta olmak üzere, halk eğitim merkezlerinde, gençlik ve kültür merkezlerinde yerel yönetimlerin desteğiyle önleme, bilgilendirme çalışmalarını yapıyoruz, etkinliklerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yıl da ‘bağımlılıklardan uzak durmak için ve sağlıklı yaşam için sen de söz ver’ diyerek kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için tüm otoriteleri ve toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

BAHÇELİEVLER’DE 1 HAFTA BOYUNCA ETKİNLİKLER YAPILACAK
 Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası’nda çeşitli etkinlikler yapacaklarını söyleyen Şube Başkanı Yard.Doç.Dr. Hakan Bahadır, “Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz” diye konuştu.

Bahadır, bir hafta boyunca düzenlenecek etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi: “Çadır ve Stand Çalışması , Yeşilay Karikatür Sergisi , Ana Sınıf , ilkokul, Orta okul , Lise  ve Üniversite öğrencilerine, velilere , STK’lara , Derneklere ve halkımıza   konferanslar ve paneller, Protokol ziyaretleri  ve gazetecilerimizle halkımıza bilinçlendirme çalışmaları yapılacaktır.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum