Sosyal medyayı sallayan o videodaki gerçek ortaya çıktı

Sosyal medyada paylaşım rekoru kıran bir videoda polise tokat atan kişinin AK Parti Bağcılar Gençlik Kolu Başkanı Sinan Erdem Arslan olduğu iddia edilmişti. Olay ilgili Başkan Arslan basın açıklaması yaptı, gerekli hukuki sürecin başlatılacağını söyledi.

Sosyal medyayı sallayan o videodaki gerçek ortaya çıktı

Sosyal medyada paylaşım rekoru kıran bir videoda polise tokat atan kişinin AK Parti Bağcılar Gençlik Kolu Başkanı Sinan Erdem Arslan olduğu iddia edilmişti. Olay ilgili Başkan Arslan basın açıklaması yaptı, gerekli hukuki sürecin başlatılacağını söyledi.

Sosyal medyayı sallayan o videodaki gerçek ortaya çıktı
30 Mayıs 2018 - 15:24 - Güncelleme: 30 Mayıs 2018 - 15:35
Reklam

Sosyal medyada AK Parti Bağcılar Gençlik Kolları Başkanı Sinan Erdem Arslan'ın bir trafik polisine tokat attığı iddia edilen görüntü paylaşıldı. Görüntü kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Yapılan araştırmada, polise tokat atan kişinin Sinan Erdem Arslan olmadığı, galerici İ.B olduğu, babası M.B ile birlikte polise mukavemetten haklarında yasal işlem yapıldığı bildirildi. 9 Mart’ta yaşanan ve sonrasında çok konuşulan olayla ilgili AK Parti Bağcılar Gençlik Kolları Başkanı Sinan Erdem Arslan’dan açıklama geldi. Başkan Arslan, Bağcılar Kirazlı Metro İstasyonu’nda bulunan Ramazan etkinlik alanında basın açıklaması yaptı. İlçe Başkanı İsmet Öztürk ile ilçe yöneticilerinin de bulunduğu basın açıklamasında konuşan Arslan, saldırganın AK Parti ve Bağcılar Gençlik Kolu ile ilgisinin ve alakasının bulunmadığı söyledi.

Görüntülerdeki kişinin kendisi olmadığını ve yaşanan süreçle ilgili gerekli hukuki işlemleri başlatacaklarını söyleyen Başkan Arslan, “Akşam saatlerinde iftar saatlerinde sosyal medya hesaplarından böyle bir paylaşımda bulunulmuş. O şahsın benimle alakası olduğuna yönelik hesaplarda paylaşılmış. O şahsı araştırdığımızda kimliğine ilişkine ulaştık. Kendisi bir galericisi trafik polisiyle bir münakaşaya girmişler. Trafik polisine kirli bir saldırıda bulunmuş. Biz burada o saldırıyı kınıyoruz. İnşallah en kısa sürede hesabını verecektir. Yarın hukuki süreci başlatacağız. Şuanda hepsinin bilgileri var bizde. Kendileri yaydıktan sonra, bu yayılan görüntünün yanlış olduğunu öğrendiklerinde resmi hesaplarından kaldırmışlar. Bu kaldıranların da görüntüleri var bizde, hepsiyle ilgili hukuki süreç başlatılacak” diye konuştu.

2018/05/2018-05-30-15-27-47.jpg

GEÇMİŞTEKİ GİBİ BUGÜNDE PROVOKOTİF OLAYLAR SÜRÜYOR
AK Parti Bağcılar Gençlik Kolları Başkanı Sinan Erdem Arslan, açıklamasının devamında; “İstanbul Bağcılar ilçesinde polisimize yönelik hain bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Sosyal medya hesapları aracılığıyla bu menfur olayın Bağcılar İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini üstlendiğim AK Parti’mize mal edilmesi amacıyla kirli bir oyuna girişildiği görülmektedir. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin AK Parti Bağcılar İlçe Gençlik Kolları başkanı olarak şahsımla ilgi ve alakası bulunmamaktadır. Seçim sürecine girdiğimiz şu günlerce bu tip provokatif olaylar geçmişte olduğu gibi bugün de amacına ulaşamayacak halkımızın feraseti ve basireti galip gelecektir. 2023 hedefleri doğrultusunda kutlu yürüyüşümüz devam edecektir. 16 yıldır AK Parti iktidarı ile ekonomimiz büyümekte ve dünya çapında büyük yatırımlar yapılmaktadır ve halkımızın refah seviyesi artmaktadır. Hiçbir güç ülkemizin büyümesini ve muasır medeniyetler seviyesini aşmasına engel olamayacaktır. Genel başkanımızın izinde halka hizmet hakka hizmettir düsturuyla çıktığımız ve gece gündüz çalıştığımız bu yoldan hiç kimse bizi alıkoyamayacaktır. Ayrıca gecesini gündüzüne katarak emniyetimiz için çaba sarf eden polisimize gerçekleştirilen bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırının failinin en ağır cezaya çarptırılacağına olan inancımız tamdır” ifadelerini kullandı. >365/Haber Merkezi

2018/05/2018-05-30-15-27-45.jpg

AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı Sinan Erdem Arslan

YORUMLAR

  • 0 Yorum