Siyasetin zirvesindeki isimler bu nikahta buluştu

Siyasetin zirvesindeki isimler, AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Abdullah Başçı'nın kızının nikahında buluştu. Başbakan Binali Yıldırım ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da eşleriyle nikaha katıldı.

Siyasetin zirvesindeki isimler bu nikahta buluştu

Siyasetin zirvesindeki isimler, AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Abdullah Başçı'nın kızının nikahında buluştu. Başbakan Binali Yıldırım ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da eşleriyle nikaha katıldı.

Siyasetin zirvesindeki isimler bu nikahta buluştu
09 Ekim 2016 - 02:43 - Güncelleme: 09 Ekim 2016 - 12:16
Reklam

Gençliğinden itibaren kendisini siyasete adayan, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve AK Parti’de yöneticilik görevlerinde bulunan AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Abdullah Başçı, kızını evlendirdi. Milletvekili Abdullah Başçı'nın kızı Aynur Başçı, rahmetli amcası Mehmet Başçı'nın oğlu Sedat Başçı ile dünya evine girdi. 

Güngören AK Parti Kurucu Üyesi ve eski İlçe Başkanı olan, daha önce merkezi Bahçelievler'de bulunan Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD)'da da Genel Başkanlık görevini yürüten milletvekili Abdullah Başçı'nın kızının düğününe yoğun katılım yaşandı.Başbakan Binali Yıldırım ile eşi Semiha Yıldırım ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eşi Saare Davutoğlu'nun da katıldığı nikah öncesi, salon içinde ve dışında üst düzey güvenlik önlemleri alındı. Nikahta ayrıca milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, üst düzey bürokratlar, sanat ve spor camiasından isimler ve muhtarlar ile Başçı ailelerinin dost ve akrabaları yer aldı.

Küçükçekmece Nikah Sarayı'nda gerçekleşen nikah töreninde genç çiftin şahitliğini ise; Başbakan Binali Yıldırım, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci yaptı. Nikaha Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmaları damga vurdu.

BAŞBAKAN YILDIRIM'IN SÖZLERİ KAHKAHAYA BOĞDU
Nikahı kıyan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'in evlilik cüzdanını Başbakan Binali Yıldırım'a vermesiyle salon kahkahalara boğuldu. Cüzdanı vereceği tarafı seçmeden önce davetlilerin katılımıyla oylama yapan ve kendine has üslubuyla genç çifti kimi zaman güldüren kimi zamansa terleten Başbakan Yıldırım, "Önünüzde uzun bir yol var. Gerekirse bu yolu biz duble yol da yaparız evelallah. Bir ömür boyu sevgiyle, samimiyetle, sadakatle bu yolu beraber yürüyeceksiniz.Evlatlarımızın tahtını bizler yapabiliriz ama bahtını biz yapamayız. Allah bu gençlerimizin bahtını açık etsin. Sayın Cumhurbaşkanımızın öğüdünü de unutmayın. Yalnız zam geldi biliyorsunuz 3+1 yani Rabia oldu" diyerek konuşmasına başladı.

Davetlilerin evlilik cüzdanının geline verilmesinde ısrar etmesi üzerine damada dönen Yıldırım'ın, "Aslanım sen doğuştan kaybetmişsin, yapacak birşey yok. Ama ben sana güzellik yapıp cüzdanı sana vereceğim sen de sahibine ver" şeklindeki sözleri ve ardı ardına yaptığı espriler salonda uzun süre gülüşmelere neden oldu. 365/Aykut Kaya

Abdullah Başçı, eşi Zeynep Başçı ve damadın annesi Nigar Başçı ile birlikte davetlilerin tebriklerini kabul etti. 

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Saare Davutoğlu'na ilgi büyüktü.

Katılımın yüksek olduğu nikahta törenine milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, üst düzey bürokratlar, sanat ve spor camiasından isimler ve muhtarlar ile Başçı ailelerinin dost ve akrabaları yer aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum