Saadet Partisi’nin İstanbul Adayı Birol Aydın oldu!

Saadet Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İstanbul Milletvekili Birol Aydın oldu. Partide daha önce birçok kademe de önemli görevlerde bulunan Birol Aydın, “İstanbul'un kaybedecek bir 5 yılı daha yok” dedi.

Saadet Partisi’nin İstanbul Adayı Birol Aydın oldu!

Saadet Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İstanbul Milletvekili Birol Aydın oldu. Partide daha önce birçok kademe de önemli görevlerde bulunan Birol Aydın, “İstanbul'un kaybedecek bir 5 yılı daha yok” dedi.

Saadet Partisi’nin İstanbul Adayı Birol Aydın oldu!
30 Ocak 2024 - 22:45
Reklam

Saadet Partisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayını tanıtmak için bir program gerçekleştirdi. Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'ndeki toplantı, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı’nın konuşmalarıyla başladı. Yoğun katılım ve coşkuya sahne olan programda; Saadet Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayının İstanbul Milletvekili Birol Aydın olduğu ilan edildi.

Saadet Partisi İBB Adayı Birol Aydın, konuşmasında; iktidarın ve ana muhalefet partisinin İBB adaylarının İstanbul'un sorunlarını çözemeyeceğini ileri sürdü. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu da eleştiren Aydın, “Kendisi nice fedakarlıklarla 2019'da altın tepside sunulan fırsatı hoyratça heba etmekte ne derece mahir olduğunu gösterdi. Cumhuriyet Halk Partisi adayı İmamoğlu'na sesleniyorum. Beş yıl önce göreve gelirken trafik yükünü ve toplu taşımada, ulaşımda yoğunluğunu azaltacağınızı iddia etmiş, insanımıza bu yönde vaatlerde bulunmuştur. Ancak bu 5 senede trafik problemi çözülmedi, trafikte kalma süresi azalmadı. Bu şehirde 5 yıl önce de İstanbullular çeşmeden su içemiyorlardı, 5 yıl geçti, sandığa gidiyoruz, yine insanlarımız çeşmeden su içemez durumdalar. Sahipsiz başıboş köpeklere dair tek bir somut adım atılmadı. Deprem riski için tüm binaların kontrol edileceğini söylemiştiniz. Ancak daha yüz binlerce binaya bir tek belediye elemanı uğramadı. Şimdi 16 milyonun sizlere verdiği hizmet süresinin artık sonuna geldik. Şunu çok net ifade ediyorum. İstanbul'un sizlerle kaybedecek bir 5 yılı daha yok” ifadelerini kullandı. >365/Haber Merkezi 

BİROL AYDIN KİMDİR?
1969 yılında Gümüşhane Şiran’da doğan Birol Aydın; lisans eğitimini 1992-1997 yılları arasında Tunus Zeytune Üniversitesi Yüksek İslam Uygarlığı Fakültesi'nde tamamladı. 1997-2012 yılları arasında Tunus ve Kocaeli'de çeşitli alanlarda ticari faaliyetlerde bulundu. Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği’nin çeşitli kademelerinde görev aldı. 2007-2014 yılları arasında (IYFO) Uluslararası Gençlik Forumu'nda Genel Merkez Yöneticisi olarak görev aldı. 2007'den itibaren (ESAM) Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi'nde, Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.
 
Siyaset hayatında Fazilet Partisi Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı ve Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı gibi görevlerde bulunan Aydın, 2006 yılından bu yana Saadet Partisi GİK Üyesidir. 2010-2019 yılları arasında sırasıyla Teşkilat, Tanıtma, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Aydın, bugün Parti Sözcüsü olarak görevine devam etmektedir. 14 Mayıs 2023’te yapılan TBMM 28. Dönem Milletvekili seçimlerinde Millet İttifakı ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi listesinden İstanbul 1. Bölge 5. Sıra Milletvekili Adayı gösterilen Aydın, İstanbul I. bölgeden milletvekili seçilerek TBMM'ye girmiştir. Evli ve üç çocuk babasıdır, Arapça bilmektedir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum