Oğuz Toy dilekçe kampanyasına destek istedi: "Bu düzenleme önemli ama eksik"

Kamudaki taşeron işçilere kadro verilmesi müjdesini değerlendiren Türk Sağlık- Sen İstanbul 5 No’lu Şube Başkanı Oğuz Toy, “Kamuda çalışan tüm arkadaşlarımız kadroya kavuşana dek mücadelemiz sürecek” dedi, başlattıkları dilekçe kampanyasına destek istedi.

Oğuz Toy dilekçe kampanyasına destek istedi: "Bu düzenleme önemli ama eksik"

Kamudaki taşeron işçilere kadro verilmesi müjdesini değerlendiren Türk Sağlık- Sen İstanbul 5 No’lu Şube Başkanı Oğuz Toy, “Kamuda çalışan tüm arkadaşlarımız kadroya kavuşana dek mücadelemiz sürecek” dedi, başlattıkları dilekçe kampanyasına destek istedi.

Oğuz Toy dilekçe kampanyasına destek istedi: "Bu düzenleme önemli ama eksik"
08 Aralık 2017 - 21:11 - Güncelleme: 12 Aralık 2017 - 11:25
Reklam

Türk Sağlık- Sen İstanbul 5 No’lu Şube Başkanı Oğuz Toy, hükümetin kamuda çalışan taşeron işçilere kadro müjdesi vermesinin ardından yazılı bir açıklama yaptı. Türk Sağlık-Sen’in yıllardır bu konuda mücadele verdiğinin altını çizen Başkan Oğuz Toy, düzenlemenin önemli ancak eksik olduğunu söyledi.

“Sayın Cumhurbaşkanı'nın yaptığı açıklama ile bunları sonlandıracak olmalarını ilan etmesi çok önemlidir” diyen Başkan Oğuz Toy’un açıklamasında; “Söz konusu düzenlemenin hayata geçirilme sürecinde  kamuda asıl işi yapan ve devletle aralarında bir sözleşme olan 4/B’liler, kamu dışı aile sağlığı çalışanları, vekil ebe-hemşirelerinde  kadro alması için gerekli girişimlerde bulunacağız. Türk Sağlık-Sen olarak yıllardır fedakârca hizmet yapan bu çalışma arkadaşlarımıza da kadro verilmesi için bu süreçte yoğun bir mücadele göstereceğimizi herkes iyi bilmelidir. Hak ettikleri kadroya kavuşuncaya dek mücadelemiz devam edecektir. Bu anlamda yeni süreçle ilgili mücadelenin ilk adımını atıyor ve bir farkındalık oluşturması için dilekçe kampanyamızı başlatıyoruz. Vekil Ebe, Hemşire ve kamu dışı aile sağlığı çalışanlarından kampanyamıza destek bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi. >365/Haber Merkezi

Türk Sağlık- Sen İstanbul 5 No’lu Şube Başkanı Oğuz Toy’un basın açıklamasının tamamı şöyle;
Tüm Çalışanlar Kadrolu Olmalı, Farklı İstihdam Son Bulmalı
Değerli Basın Mensupları; 

Türk Sağlık-Sen olarak kamuda taşerona ve  çok büyük hak kayıplarının olduğu 4-C modeline yıllardır karşı duruyor  ve sonlanması gerektiğini düşünüyoruz. 

Sayın Cumhurbaşkanı'nın yaptığı açıklama ile bunları sonlandıracak olmalarını ilan etmesi çok önemlidir. Umarız ki; kamu bir daha taşeron  ve 4-C gibi gibi emek ve hakkın sömürüldüğü, kölelik düzenlerinin yansıması olan çalışma biçimlerine tenezzül etmez.

Türk Sağlık-Sen olarak kamuda görev yapan tüm çalışanların herhangi bir ayrıma tabi tutulmadan kadrolu olarak görev yapması gerektiğini yıllardır savunuyoruz. 

Farklı istihdam modelleri aynı işi yapan çalışanlar arasında hem adaletsizliğe neden olmakta, farklı mali, özlük ve sosyal haklara sahip olmanın işe çalışma barışının bozduğunu, işyerinde huzuru baltaladığını dile getiriyoruz. Bu düzenleme kamuda farklı istihdamın sonlandırılması açısından önemli ama eksiktir. Kamu dışı aile sağlığı çalışanları, vekil ebe-hemşirelerin tamamına kadro verilmesi bir zorunluluktur. Bu düzenleme bu arkadaşlarımıza da kadro verilerek taçlandırılmalı ve kamuda farkı istihdam sonlandırılmalıdır. 

Söz konusu düzenlemenin hayata geçirilme sürecinde  kamuda asıl işi yapan ve devletle aralarında bir sözleşme olan 4/B’liler, kamu dışı aile sağlığı çalışanları, vekil ebe-hemşirelerinde  kadro alması için gerekli girişimlerde bulunacağız. 

Türk Sağlık-Sen olarak yıllardır fedakârca hizmet yapan bu çalışma arkadaşlarımıza da kadro verilmesi için bu süreçte yoğun bir mücadele göstereceğimizi herkes iyi bilmelidir. Hak ettikleri kadroya kavuşuncaya dek mücadelemiz devam edecektir. 

Bu anlamda yeni süreçle ilgili mücadelenin ilk adımını atıyor ve bir farkındalık oluşturması için dilekçe kampanyamızı başlatıyoruz. Vekil Ebe, Hemşire ve kamu dışı aile sağlığı çalışanlarından kampanyamıza destek bekliyoruz.

Türk Sağlık-Sen olarak vekil ebe hemşireler ile kamu dışı aile sağlığı çalışanlarına da kadro verilmesi için hazırladığımız örnek dilekçeler şubelerimiz ve sendikamızın internet sitesi www.turksagliksen.org.tr’den temin edilebilir. Dilekçeleri imzalayarak şubemize elden teslim edebilir veya faks yoluyla gönderebilirsiniz.  

Bu mücadelemize tüm kamu dışı aile sağlığı çalışanları ile vekil ebe ve hemşirelerimizin destek vermesini bekliyor, saygılar sunuyoruz.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum