Memorial Bahçelievler Hastanesi hizmete açıldı

“Geleceği günümüze taşıyan bir dünya hastanesi” sloganıyla hizmete açılan dünyanın ilk ‘Leed Platinum’ sertifikalı tam teşekküllü sağlık kompleksi; Memorial Bahçelievler Hastanesi, basın mensuplarını ağırladı.

Memorial Bahçelievler Hastanesi hizmete açıldı

“Geleceği günümüze taşıyan bir dünya hastanesi” sloganıyla hizmete açılan dünyanın ilk ‘Leed Platinum’ sertifikalı tam teşekküllü sağlık kompleksi; Memorial Bahçelievler Hastanesi, basın mensuplarını ağırladı.

Memorial Bahçelievler Hastanesi hizmete açıldı
21 Şubat 2018 - 18:48 - Güncelleme: 21 Şubat 2018 - 18:56
Reklam

Geleceğin sağlık anlayışını teknoloji ve hasta konforu ile buluşturan, dünyanın ilk ‘Leed Platinum’ sertifikalı tam teşekküllü sağlık kompleksi; Memorial Bahçelievler açıldı. Hastanenin açılışıyla ilgili gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç, Memorial Bahçelievler Hastanesi ve grubun yeni yatırımları hakkında bilgi verdi. Basın toplantısında verilen bilgilere göre; dünya standartlarında etik ve kaliteli sağlık hizmeti sunma misyonu, geleceği günümüze taşıyan hastanecilik yaklaşımı, insana ve doğaya saygı ilkesiyle hayata geçirilen Memorial Bahçelievler Hastanesi, çağdaş mimarinin en güzel örneklerinden biri olarak tasarlandı.

2018/02/2018-02-21-18-51-37_2.jpg

Memorial Sağlık Grubu’nun 11’inci hastane projesi olan Memorial Bahçelievler, toplam 72 Bin metre karelik alanda hizmet veriyor. En gelişmiş tanı ve tedavi üniteleri ile donatılan 320 yatak kapasitesine ulaşması planlanan komplekste; biri hibrit olmak üzere toplamda 15 ameliyathane ve 49 yoğun bakım yatak kapasitesi, 135 poliklinik ve 31 müşahede odası bulunuyor.

10 YIL SONRAKİ TÜRKİYE’NİN HASTANESİNİ YAPTIK
“Memorial Bahçelievler, mimarisiyle, donanımıyla bambaşka bir hastane oldu” diyen CEO Uğur Genç, “Yıllardır edindiğimiz tecrübeyi, birikimlerimizi bu hastanemize yansıttık. Bilimsel araştırmalar ışığında sanatın ve doğanın hastanın iyileşmesi üzerindeki etkisini düşünerek bir hastane yaptık. Taraflı olduğumuz düşünebilirsiniz ama ben dünyada onca hastane gezdim, gördüm ama böylesini görmedim. Bence bu bina 10 yıl sonrasındaki Türkiye’nin hastane binası oldu. Bu derece teşekküllü ve projesi ödül alan bu bina, ilham veren bir hastane olacak. Bütün her şey bir yana bizim asıl farkımız; bütün hastalarımızı annemiz, babamız, kardeşimiz yerine koyup, o şekilde yaklaşmamızdır. Bu güven dolu yaklaşım ve özveriyle hastamız, hastanemize girişinden taburcu olduğu ana kadar Memorial farkını hissediyor. Eğer hastayı merkeze koymuyorsanız başarılı olamazsınız” diye konuştu.

2018/02/2018-02-21-18-53-23.jpg

YEPYENİ BİR SAĞLIK ANLAYIŞI...
CEO Uğur Genç, iyileşmenin, hastaneye atılan ilk adımda başladığı gerçeğine vurgu yaparak, “Lobi alanından polikliniklere, hasta bekleme noktalarından, doktor ve hasta odalarına kadar her mekan, hastaların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edildi. Renk seçiminden, eşyaların formlarına, ışıklandırmadan seçilen aksesuarlara kadar her şey iyileşmenin bir parçası olabilecek özellikte planlandı” dedi.

2018/02/2018-02-21-18-51-37.jpg

Memorial Bahçelievler’in ülkemiz için pek çok yeniliğe de ev sahipliği yaptığını dile getiren Genç, “Hastanemizde, suda doğum ve tüm hazırlık süreci odada yürütülen normal doğum gibi özellikli üniteler de mevcut. Bunun dışında çocuklarımızın sağlığı için her türlü detayın düşünüldüğü pediatri bölümümüzde de Türkiye’de bir ilk olarak açık oyun parkı bulunuyor” ifadelerini kullandı.

2018/02/2018-02-21-18-51-35.jpg

DÜNYANIN LEED PLATİNUM SERTİFİKALI İLK HASTANESİ
Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin, enerji ve çevre dostu tasarımda lider konumdaki kurumlara verilen ve en prestijli yüksek yeşil bina sertifikası olan “LEED Platinum” sahibi olduğunu da dile getiren Genç, “Hastanemiz çevre duyarlılığı, enerji verimliliği, atık yönetimi, sürdürülebilir alan planlaması ve iç ortam kalitesi gibi kriterlere göre inşa edildi. USGBC (United States Green Building Council – Amerikan Yeşil Binalar Konseyi) tarafından yürütülen sertifikasyon programları arasında en yüksek derecelendirme anlamına gelen LEED Platinum sertifikasını, dünyada ve Türkiye’de tam donanımlı hastaneler arasında ilk kez Memorial Bahçelievler almış oldu” açıklamalarında bulundu.

2018/02/2018-02-21-18-51-33.jpg

ULUSLARARASI STANDARTLARDA TIP TEKNOLOJİSİ
Memorial Sağlık Grubu’nun, hastanecilik alanındaki tüm deneyimlerini aktardığı Bahçelievler Hastanesi’nin teknolojik altyapısı hakkında bilgi veren Genç, “Hastanemiz; ileri teknolojik özelliklere sahip görüntüleme üniteleri, kompleks laboratuvarlar, fonksiyonel bir yapılanma ile tasarlanmış ameliyathaneler, hareket fonksiyonu olmayan ve bilinci kapalı hastaların mobilizasyonunu sağlayan, Türkiye’de ilk ‘hasta lifti’ teknolojisini kullanan, gün ışığı alan yoğun bakımlar, hibrit ameliyathaneler ve robotik teknolojiler ile donatıldı. Kanser tedavisinde en ileri sistemlerden biri olan yeni nesil ışın tedavisi Elekta Versa HD SIGNATURE, hastaya konfor ve ayrıcalıklar sunan radyolojik görüntüleme sistemleri kullanıyoruz. Bu sistemlerden; daha sessiz, geniş ve konforlu bir MR deneyimi sunan 3 Tesla MR teknolojisi, kaliteli ve güvenilir sonuçları ile öne çıkıyor. Yüksek teknoloji dual enerji BT ile vücudun tüm bölgeleri saniyeler içinde taranabiliyor. Kanserin teşhisi, evrelendirilmesi ve doğru bir tedavi planı çıkarılmasında çok önemli bir yeri olan Pet-CT teknolojisiyle de hastaya, en düşük doz radyoaktif madde ile görüntüleme olanağı sunuluyor. Özellikle üroloji, böbrek nakli, kadın hastalıkları, genel cerrahi ameliyatlarında kullanılan da Vinci robotik cerrahi ile 3 boyutlu görüntü alınarak hem hasta hem de cerrah için konforlu bir ameliyat süreci geçirilmesine olanak sağlanıyor” şeklinde konuştu. >365/Haber Merkezi

2018/02/2018-02-21-18-51-36.jpg

Memorial Sağlık Grubu Hakkında
Memorial Sağlık Grubu, seçkin kadrosu ve memnuniyet odaklı uluslararası kalite standartlarında hizmet anlayışı ile etik ilkeler ışığında, sektörde öncü uygulamalarla fark yaratarak, sağlıkta dünya markası olmak misyonu ile kurulmuş ve ilk hastasını Şubat 2000’de kabul etmiştir. Türkiye'yi dünya standartlarında kaliteli sağlık hizmeti ile tanıştıran Memorial, JCI Akreditasyon Kalite Belgesi'ni alan (Joint Commission International) Türkiye'nin ilk, dünyanın 21. hastanesidir. Memorial İstanbul, Ankara, Kayseri, Antalya ve Diyarbakır’da bulunan 11 hastane, 2 tıp merkezi ve 1 wellness merkezinde 1750 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.

2018/02/2018-02-21-18-51-37_1.jpgBasın toplantısı sonrasında da basın mensuplarıyla yakından ilgilenen CEO Uğur Genç, Gazete 365'e özel poz verdi...


YORUMLAR

  • 0 Yorum