Kick Boksçu Emine Arslan, sözünü tutarak dünya şampiyonu oldu

Çalıştığı tekstil atölyesinde spora zaman bulamayan Kick Boks'çu Emine Arslan, kendisine spor yapma olanağı olan bir iş imkanı sağlayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'ya verdiği sözünü tuttu.

Kick Boksçu Emine Arslan, sözünü tutarak dünya şampiyonu oldu

Çalıştığı tekstil atölyesinde spora zaman bulamayan Kick Boks'çu Emine Arslan, kendisine spor yapma olanağı olan bir iş imkanı sağlayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'ya verdiği sözünü tuttu.

Kick Boksçu Emine Arslan, sözünü tutarak dünya şampiyonu oldu
01 Aralık 2019 - 23:19
Reklam

Antalya'da düzenlenen ve 70 ülkeden 1250 sporcunun mücadele ettiği Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonası'ndan mutlu haber geldi. Organizasyonun son gününde Bağcılar Belediyesi çalışanı milli sporcu Emine Arslan (30) full contact 52 final maçında karşılaştığı Rus rakibi Alena Bashmakova'yı 2-1 yenerek dünya şampiyonu oldu. Ringde büyük sevinç yaşayan Emine, gözyaşlarına hakim olamadı. Emine birincilik başarısını salonda Türk bayrağıyla tur atarak kutladı. 

Dünya şampiyonu olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Emine Arslan, madalyasını Mehmetçiğe armağan ettiğini söyledi. Arslan, kendini hem maddi hem de manevi olarak her zaman destekleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'ya da özellikle teşekkür etti. Arslan, Bağcılar Belediyesi'nde çalışırken kendisine spor yapma fırsatı da sunan Çağırıcı'ya ilk iş günü verdiği "Bir gün mutlaka dünya şampiyonu olacağım" sözünü tuttuğunu da belirtti.

SENİNLE NE KADAR GURUR DUYSAK AZ
Büyük başarısından dolayı Emine Arslan'ı tebrik eden Başkan Çağırıcı, "Seninle ne kadar gurur duysak az. Bağcılar Gençlik Merkezi'ni kurarken Bağcılar gençliğine güvenmiştik ve demiştik ki imkan verilse gençlerimiz dünyayı yener. Bizi haksız çıkartmadınız, tüm ekibe teşekkürler. Seni ve diğer sporcularımızı da yürekten tebrik ediyorum. Bundan sonraki hayatınızda da başarılar diliyorum" dedi.

ŞÜKÜR NAMAZI KILDI
Türk Bayrağını uluslararası platformda en yüksekte dalgalandıran ve İstiklal Marşı'mızı okutan dünya şampiyonu Emine'nin tekstil atölyesinde zorlu şartlarda başlayan hikayesiyle herkese örnek oldu. Spor yapan arkadaşlarına özenerek 23 yaşında kick boksa başlayan Emine, kısa sürede pek çok başarıya imza atarak milli sporcu oldu. İş sonrası antrenman salonlarına koşarak gittiği zorlu yıllara rağmen birçok başarı elde eden milli sporcu, kimi zaman  antrenmanlara izin vermeyen iş yeri sahipleri yüzünden işsiz kaldı. Asla vazgeçmeyen ve büyük bir azimle antrenmanlarına devam eden başarılı sporcu Türkiye şampiyonlukları kazanıp birçok uluslararası  müsabakada derece alarak Türk bayrağını dalgalandırmayı başardı. Bağcılar Belediyesi,Türkiye'nin gururu olan Emine için Bağcılar Gençlik Merkezi'nde antrenmanlarını daha rahat yapma olanağı olan bir iş imkanı sağladı. Başarılı sporcu da yeni işi sayesinde çok rahatladığını hatta iki rekat şükür namazı kıldığını bile belirtti.

İşte katıldığı turnuvalarda yüz güldüren sonuçlara imza atan Emine Arslan'ın başarıları:
2015 İzmir Türkiye Kick Boks Şampiyonu
2015 Kıtalararası Şampiyonu
2016 Türkiye Büyükler ve Gençler Kick Boks Şampiyonluğu
2016 Sakarya Light Contact Türkiye Şampiyonu
2016 Avrupa Büyükler Kick Boks Şampiyonası'nda Avrupa 2'nciliği
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum