Reklam
  • Reklam
İstanbul Muhtarları Turgut Özal’ın kabrini ziyaret etti

İstanbul Muhtarları Turgut Özal'ın kabrini ziyaret etti

İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı kabri başında dualarla yad etti.

17 Nisan 2017 - 13:33 - Güncelleme: 19 Nisan 2017 - 17:36
Reklam

İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği (İMDD), vefatının 24. yıldönümü nedeniyle 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kabrini ziyaret etti. Kabir başında dua eden İMDD yönetim kurulu üyeleri, övgü dolu sözlerle de Özal’ı yad etti.

İMDD Genel Başkanı ve Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi Muhtarı Selami Aykut yaptığı açıklamada, “8. Cumhurbaşkanımız, değerli büyüğümüz merhum Turgut Özal’ı ebediyete intikalinin 24. sene-i devriyesinde saygıyla ve rahmetle anıyor, ailesine ve milletimize bir kez daha başsağlığı dileklerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

2017/04/5701645.jpg

TÜRK SİYASETİNDE DERİN İZLER BIRAKTI
Turgut Özal’ın bir dünya lideri olduğunu söyleyen Başkan Aykut, “Sayın Turgut Özal, Türkiye’mizin yetiştirdiği değerli bir lider, siyaset ve devlet adamı olarak ülkemize önemli hizmetlerde bulunmuştur. Dünyanın gittiği istikameti görmüş, ülkemizin bu istikamet doğrultusunda atmış olduğu adımlara ve gerçekleştirdiği değişimlere öncülük etmiştir. Düşünceleri ve hamleleri ile demokrasimizin gelişmesi, ülkemizin kalkınması ve dünya sahnesine çıkmasında büyük gayret sarf etmiş, Türk siyasi hayatında derin izler bırakarak, milletimizin ve hemşehrilerimizin teveccühünü kazanmıştır” dedi. >365/Haber Merkezi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti İstanbul'da 25 ilçe başkanı değişiyor…
AK Parti İstanbul'da 25 ilçe başkanı değişiyor…
UMADER çocuk istismarı ve tecavüzlere tepki gösterdi
UMADER çocuk istismarı ve tecavüzlere tepki gösterdi