İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı hayatını kaybetti

İBB iştiraklerinden İSTAÇ’ın Genel Müdürü Mustafa Canlı, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşama gözlerini yumdu. 

İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı hayatını kaybetti

İBB iştiraklerinden İSTAÇ’ın Genel Müdürü Mustafa Canlı, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşama gözlerini yumdu. 

İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı hayatını kaybetti
26 Eylül 2020 - 21:55
Reklam

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden; İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Ticaret (İSTAÇ) A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Canlı, koronavirüse yenik düştü. İşinin gereği olarak sürekli sahada bulunan Canlı, yoğun çalışma temposu sırasında hastalığa yakalandı. İki haftadır Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde koronavirüs ile mücadele eden Canlı, hastalığa yenik düştü. Mustafa Canlı’nın ani vefatı, İBB ailesini yasa boğdu.

BAŞKAN İMAMOĞLU MESAJ YAYINLADI
Canlı’nın tedavi sürecini yakından izleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, vefat haberinin hemen ardından sosyal medya hesaplarından bir taziye mesajı yayınladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi: “Kıymetli çalışma arkadaşımız, İSTAÇ Genel Müdürümüz Mustafa Canlı’yı, Covid sebebiyle kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Kendisine Allah’tan rahmet; yakınlarına, sevenlerine ve İBB ailemize başsağlığı dilerim.”

MUSTAFA CANLI KİMDİR?
Canlı, 25 Mayıs 1962 tarihinde Gümüşhane Yukarı Alıçlı Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini kendi köyünde, orta ve lise öğrenimini Gümüşhane’de tamamladı. 1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü kazandı. 1983 yılında elektrik mühendisi unvanı ile mezun oldu. 1983 yılında Trabzon TEK Kuzeydoğu Anadolu İşletme Grup Müdürlüğü’nde elektrik mühendisi olarak kamu görevine başladı. 1989 yılında Gümüşhane TEK Teknik Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Bu görevi 1995 yılına kadar başarı ile sürdürdü. 1995 yılında Çorum TEDAŞ Müessese Müdürlüğü görevine atandı. Bu görev esnasında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Çorum Valiliği ve diğer kuruluşlar tarafından birçok kez ödüllendirildi. Çorum Spor Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanı sıra Mali Komisyon Başkanlığı’nı yaptı. TEDAŞ Çorum Gücü Spor Kulübünü kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı. Yöneticilik görevini sürdürdüğü yıllarda işletmecilik lisans eğitimi aldı. 18 Nisan 1999 yılı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi. 1999-2004 yılları arası Gümüşhanespor Kulüp Başkanlığı görevinde bulundu. 2009 yılında yapılan seçimlerde üçüncü kez tekrar Milliyetçi Hareket Partisi’nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi. Mustafa Canlı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı oldu. Evli ve 3 çocuk babasıydı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum