İmam hatipler arası karate şampiyonası zorlu mücadelelere sahne oldu

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Öncü Gençlik ve Spor Kulübü tarafından bir ilk gerçekleştirildi. İmam hatip okulları arasında düzenlenen karate müsabakaları, kıran kırana mücadelelere sahne oldu.

İmam hatipler arası karate şampiyonası zorlu mücadelelere sahne oldu

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Öncü Gençlik ve Spor Kulübü tarafından bir ilk gerçekleştirildi. İmam hatip okulları arasında düzenlenen karate müsabakaları, kıran kırana mücadelelere sahne oldu.

İmam hatipler arası karate şampiyonası zorlu mücadelelere sahne oldu
25 Kasım 2017 - 16:54 - Güncelleme: 25 Kasım 2017 - 17:02
Reklam

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Öncü Gençlik ve Spor Kulübü tarafından imam hatip okulları arasında düzenlenen karate müsabakaları yapıldı. Aralarında milli sporcuların da bulunduğu 65 okuldan 150 imam hatip lisesi öğrencisinin katıldığı karşılaşmalarda derece alanlara madalyaları verildi. Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mustafa Canbey, şampiyonaya katılan sporcuların yetenekli sporcular olduğunu belirterek, “Önümüzdeki dönemde hedefimiz Türkiye’de ve dünyada herkesin adını duyacağı yıldız sporcular yetiştirmek” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ‘İstanbul İmam Hatip Liseleri Arası Geleneksel ve Modern Spor Oyunları kapsamındaki müsabaka, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Gala Salonu’nda gerçekleştirildi.

2017/11/9930275.jpg

İMAM HATİPLERDE İLK KEZ
İmam hatip lisesi öğrencilerinin ‘karate’ dalında ilk kez katıldığı programa, Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mustafa Canbey’in yanısıra, ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Veysel Başar ile Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan da iştirak etti. Öğrencilerin tartılarının alınmasıyla başlayan programda daha sonra kata müsabakaları gerçekleştirildi. Genç erkeklerde dereceye giren öğrencilere madalyaları Mustafa Canbey tarafından takıldı. Ardından dövüşlere geçildi.

2017/11/9608554.jpg

GENÇ SPORCULAR YETİŞTİRECEĞİZ
Şampiyonada konuşan Öncü Spor Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mustafa Canbey, 6 yıldır devam eden imam hatip spor oyunları organizasyonunun imam hatip öğrencilerinin kendilerini geliştirdiği hem de iyi sporcular yetiştirdiği bir organizasyon olduğunu söyledi. Önümüzdeki dönemde Türkiye’nin ve dünyanın adını duyacağı sporcular yetiştirmeyi hedeflediklerini kaydeden Canbey, “Bu dönem onun çalışmasını ve altyapısını oluşturacağız. Çocukların hepsinin yetenekleri var, inşallah bunları önümüzdeki yıllarda çok başarılı sporcular olarak görmek istiyoruz” diye konuştu.

10 BRANŞTA YARIŞIYORLAR
İstanbul’daki 423 imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokulunu kapsayan yarışmalarda öğrenciler, 10 ayrı spor dalında yarışıyorlar. Bu branşlar arasında, taekwando, karate, mas güreşi, badminton, mangala, masa tenisi, puanlı atletizm, İsveç bayrak yarışı, kros, güreş alanları bulunuyor. Spor oyunlarının ilk müsabakaları ise geçtiğimiz hafta düzenlenen taekwondo karşılaşmalarıyla başlamıştı. 

Ardından ise karate müsabakaları gerçekleştirildi.

2017/11/80395.jpg

KUPA TÖRENİ 27 ARALIK’TA YAPILACAK
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Öncü Gençlik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da desteklenen spor oyunları 2 ay sürecek. 1 Kasım 2017 tarihindeki hazırlıklarla başlayan karşılaşmalar, 2017 yılı sonuna kadar okullarda ve spor komplekslerinde devam edecek. Program sonunda 27 Aralık 2017 tarihinde kupa töreni düzenlenecek. Her branşta ilk dörde giren yıldız sporculara madalya verilirken, oyunlar sonunda en çok puanı alan ilk üç okul da imam hatip oyunları kupasının sahibi olacak.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum