İlçe Milli Eğitim Müdürü Çıkrıkçı, yeni eğitim dönemi için mesaj yayınladı

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, 2017-2018 eğitim öğretim yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Öğrencilere, velilere ve tüm eğitimcilere seslenen Çıkrıkçı, 15 Temmuz’a vurgu yaptı, yeni müfredata övgüler yağdırdı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çıkrıkçı, yeni eğitim dönemi için mesaj yayınladı

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, 2017-2018 eğitim öğretim yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Öğrencilere, velilere ve tüm eğitimcilere seslenen Çıkrıkçı, 15 Temmuz’a vurgu yaptı, yeni müfredata övgüler yağdırdı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çıkrıkçı, yeni eğitim dönemi için mesaj yayınladı
19 Eylül 2017 - 17:31 - Güncelleme: 21 Eylül 2017 - 16:23
Reklam

2017-2018 eğitim öğretim yılı başladı, milyonlarca öğrenci ve eğitimci için ders zili çaldı. Gazete 365’in yayın bölgesi; Bahçelievler, Bağcılar, Bakırköy ve Güngören’de de yapılan açılış törenleriyle öğrenciler yeni eğitim dönemine başladı. 

Bahçelievler’de de sorunsuz bir şekilde başlayan eğitim döneminin hayırlar getirmesini dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, uzunca bir mesaj yayınlandı. Açıklamasında 15 Temmuz vurgusu yapan Müdür Emin Çıkrıkçı, yeni müfredatın eğitim sistemine faydalar sağlayacağını söyledi, öğrencilere, öğretmenlere, idarecilere ve velilere seslendi.

“Düşmanlarımız uyumamaktadır. Düşman uyanık iken bizler uyursak bir daha uyanamayız” diyen Çıkrıkçı açıklamasında; “Çağa ve zamana uygun olarak yenilenen müfredat, gerçekçi, yenilikçi, çağdaş, üretken, milli ve teknolojiye daha uyumlu hale getirilmiştir. Bilimde, sanatta, beceride, teknolojide dünya ile yarışabilmemiz için yenilenen müfredat, öğrencilerimize farklı bir ufuk çizecek olup, öğrencilerimizin becerileri ve yeteneklerine göre yetiştirilmelerinin önünü açacaktır. Yeni müfredat; Değerlerimizle, kültürümüzle, tarihimizle ve yaşadığımız teknolojik çağla harmanlanarak, kökleri bizden olan daha milli bir şekle büründürülmüştür. Biz; ülkemizi dünya ile yarıştıracak olan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize güveniyoruz” ifadelerini kullandı. >365/Haber Merkezi 

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı’nın açıklamasının tamamı şöyle:
Sevgili Öğrencilerim, Meslektaşlarım ve Kıymetli velilerimiz;
Yeni bir eğitim öğretim dönemi için yeniden birlikteyiz.  Yaklaşık 115 bin öğrencinin eğitim göreceği, Resmi ve özel 170 eğitim kurumu, 6580 eğitimci ordusu ile yeni dönem için biz hazırız. Yeni dönem birçok yenilikle birlikte başlıyor. Öğrencilerimiz bu sene yeni bir müfredat ile eğitim öğretime başlayacaktır. Çağa ve zamana uygun olarak yenilenen müfredat, gerçekçi, yenilikçi, çağdaş, üretken, milli ve teknolojiye daha uyumlu hale getirilmiştir. Bilimde, sanatta, beceride, teknolojide dünya ile yarışabilmemiz için yenilenen müfredat, öğrencilerimize farklı bir ufuk çizecek olup, öğrencilerimizin becerileri ve yeteneklerine göre yetiştirilmelerinin önünü açacaktır.

Yeni müfredat; Değerlerimizle, kültürümüzle, tarihimizle ve yaşadığımız teknolojik çağla harmanlanarak, kökleri bizden olan daha milli bir şekle büründürülmüştür. Biz; ülkemizi dünya ile yarıştıracak olan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize güveniyoruz.

Kıymetli velilerimiz;
Çocuklarımızdan sadece akademik başarı beklentisi içinde olmamalıyız. Onların iyi bir insan olması için ne gerekiyorsa onları da yapmalıyız. Sosyal, kültürel, sportif, maddi ve manevi tüm katkıları sunmanın gayreti içerisinde olmalıyız. 

Veliler olarak görevimiz; çocuklarımızın sadece sırtını giydirip, karnını doyurmak ve ihtiyaçlarını karşılamak olmamalıdır. Çocuklarımızın zihinlerini bilgiyle, davranışlarını güzel ahlak ve güzel değerlerle, kalplerini inanç, heyecan, aşk ve şevkle, vatan ve millet sevgisiyle doldurmak için çaba göstermeliyiz. Onların daha çok okumalarını sağlamak için elbise dolaplarının yanına bir de kitap dolabı oluşturmalıyız.

Kıymetli öğretmenlerimiz, 
Hiç şüphesiz geleceğimizin mimarları sizlersiniz. İstikbalimiz sizlerin gayretleri ile şekillenmektedir. Bu ülke sizlerin öncülüğü ve liderliğinde yeniden imar ve inşa edilecektir. Geleceğin devlet adamlarını, bilim adamlarını, siyaset adamlarını akademisyen, spor ve sanat adamlarını sizler yetiştireceksiniz. Bu gün sizlerin attığı tohumlar belki de biz daha hayatta iken ülkemizin ve insanlığın müspet gelişimine büyük katkı sağlayacaktır. Bunun için heyecanımızı kaybetmeden, hayaller kurup büyük düşünmek, büyük ideal ve iddia sahibi olmak zorundayız.

İyi örnek olmak, önde ve öncü olmak zorundayız. Adanan bireyler olarak, vatanı, inancı, ezanı, bayrağı ve değerleri için, kendini adayabilen dava erlerini yetiştirmeliyiz. Çok okuyan, çok araştıran, takip eden, inceleyen, sanata dair, müziğe dair, spora dair, teknolojiye dair ve millet olarak bizleri var kılan değerlerimize dair bir sözü olacak şekilde donanımlı olmalıyız. Çağa uyumlu olacak şekilde gününe gün kendimizi yenileyebilmeliyiz.

Öğrencilerimiz çoğu zaman bizim ne dediğimize değil ne yaptığımıza bakarlar. Bizi takip eder ve ayak izlerimizin peşinden gelirler. Okumayan öğretmen okutamaz; yazmayan öğretmen yazdıramaz. Öğrencilerimiz söylediklerimizden daha çok yaptığımızı yapacaklardır.

Sevgili öğrenciler,
Geçtiğimiz yıl (2016) 15 Temmuz hain darbe girişimi bir kez daha göstermiştir ki ülkemizin ve milletimizin maddi ve manevi olarak büyümesinden ciddi rahatsız olan dâhili ve harici düşmanlarımız vardır. Ve düşmanlarımız uyumamaktadır. Düşman uyanık iken bizler uyursak bir daha uyanamayız. 
İnancımızı, özgürlüğümüzü, vatanımızı korumak için her zamankinden daha çok çalışmak zorundayız. Hem akademik, hem sosyal, hem kültürel alanda kendimizi donanımlı bir şekilde yetiştirmeliyiz.
Güzel ahlak sahibi bireyler olarak kendimizi hayata hazırlamalıyız. Bilgimizin artması kadar ahlakımızın güzelleşmesi için de gayret göstermeliyiz.

Değerli yöneticilerimiz,
Elimizdeki tüm imkânları kullanarak, bize emanet edilen yavrularımızı; milli ve manevi değerlerine bağlı, memleket meselelerine duyarlı, inancı, bayrağı, vatanı ve milleti uğrunda her türlü fedakârlığı yapabilecek şekilde yetiştirmeliyiz.

Başkalarının değirmenlerine su taşıyan, vatan düşmanlarının maşası olan, bu vatana değil, bu vatan üzerinde emelleri olanlara hizmet eden, bu ülkeyi bölmeye, parçalamaya ve işgal etmeye kalkışan, Fetöcü ya da diğer bütün terör guruplarının ağına düşmelerine engel olmalıyız.

Devletimizin sunduğu fiziki imkânlar, teknolojik alt yapı, eğitimci ordusu ve diğer yardımcı personelleriyle, çocuklarımıza en güzel imkanları sunarak, onları birlikte yetiştirmek için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Heyecanımızı ve umudumuzu asla kaybetmeyeceğiz. Çok çalışacağız, çok yorulacağız ama başaracağız. Gayret bizden yardım Allah´tandır.

Sağlık, huzur ve başarı dolu güzel bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

 Emin ÇIKRIKÇI 
 Milli Eğitim Müdürü


YORUMLAR

  • 0 Yorum