Iğdırlılar Derneği’nde nöbet değişimi…

Yapılan kongre sonucu, Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği’nin yeni Başkanı Hadi Akmugan oldu.

Iğdırlılar Derneği’nde nöbet değişimi…

Yapılan kongre sonucu, Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği’nin yeni Başkanı Hadi Akmugan oldu.

Iğdırlılar Derneği’nde nöbet değişimi…
06 Ekim 2016 - 12:57 - Güncelleme: 06 Ekim 2016 - 13:00
Reklam

Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği, 4. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Kongrede yaşanan büyük seçim heyecanında; görevini devreden Av. Sinan Bayat’ın yerine A.Hadi Akmugan başkanlığa seçildi.  


Gerçekleştirilen 4. Olağan Kongre’de mevcut üyelerin tamamının oyuyla seçilen A.Hadi Akmugan başkanlığındaki yeni yönetim hemşerilerine teşekkür ederek göreve başladı. Merkezi Küçükçekmece Sefaköy’de bulunan derneğin yeni yönetim kurulu listesinde de çok sayıda değişimin gözlendi. Kongre öncesinde görevi bırakan Av.Sinan Bayat, “Bu bir kaçış değil tam tersine özel işlerdeki yoğunluk nedeniyle kaybolan heyecanın yenilenmesidir. Ben bu dernek kurulduğu günden beri buradayım ve bundan sonrada yeni yönetimin emrinde olacağım. Biz Iğdırlıyız ve Iğdır’a Iğdırlıya hizmet etmekten zevk duyarız. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım bu görevi layıkıyla yerine getirmenin çabasını verdik. Bizden sonraki yönetiminde bu temelde yapacağı çalışmalarda yanında olacağız. Kimseye kırgınlığım yok, sadece kaybolan heyecanın yenilenmesinden yana olduk” dedi.

IĞDIRLILARA YAKIŞIR HİZMETE DEVAM
Görevi Av.Sinan Bayat’tan devralan A.Hadi Akmugan da yaptığı konuşmada dernekçiliğin önemine ve zorluğuna vurgu yaptı. Akmugan, “Dernekçilik her toplumda olduğu gibi bizim toplumda da zordur. Herkesi memnun edemeyeceğiniz gibi, insanlardan katkı almak veya sürece katmakta çok zor. Ama bu da olmalı. Yani dernekçilik nekadar zor olursa olsun toplumların kaynaşması adına çok önemlidir. Hele bizim gibi 1600 km uzaktan gelip metropol kentte yaşam mücadelesi veren toplumlar için ise olmazsa olmazdır. Bunun içindir ki benden önceki 4 başkan imkanları ölçüsünde hizmetin en güzelini yaptılar. Bende şimdi yenilenen yönetim kurulu üyelerimle ve üyelerin desteğiyle daha geniş kitlelere ulaşmada ve dayanışmada en iyisini yapacağım. Bu temelde sizlere ve sizler aracılığıyla Iğdırlılara çağrım şuki burası kurulduğu günden beri gerçek anlamda Iğdırlıların buluşma adresi olmuştur. Gelin üye olun, yönetimlerde yer alın ve yapılmasını istediğiniz çalışmalarda da önerilerde bulunun. Burası Iğdırlıların yeridir, bugün biz varız yönetimde yarında sizler olacaksınız” diye konuştu. >Celal Karaali-Kent Yaşam

YORUMLAR

  • 0 Yorum