Reklam
  • Reklam
Durdurulan CHP İstanbul kongrelerine devam kararı alındı

Durdurulan CHP İstanbul kongrelerine devam kararı alındı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nce partinin İstanbul il başkanlığına ve ilçelere bir yazı daha gönderildi. 2 Aralık’ta durdurulan kongre sürecine devam edilme kararı alındı.

06 Aralık 2017 - 11:05 - Güncelleme: 12 Aralık 2017 - 10:56
Reklam

2 Aralık’ta Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nce partinin İstanbul il başkanlığına ve ilçelere bir yazı gönderilmiş, kongre süreçleri durdurulmuştu. Gazete 365’in yayın bölgesinde de 3 Aralık’ta başlayacak kongre sürecine, “Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla” ifadeleriyle dikkat çeken bu açıklama nedeniyle ara verilmişti.

Bu karara; bazı ilçeler ile Cemal Canpolat başkanlığındaki il yönetimi arasında sorunların ve Bahçelievler başta olmak üzere birçok ilçede delege seçimlerinde usulsüzlüklerin yaşanmasının neden olduğu iddia edildi. Yaşananların ardından Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün de İstanbul’a geldiği ve saatlerce süren toplantı yapıldığı öğrenildi.

Bu gelişmelerin ardından ilçelere yeni bir yazı gönderildi. Yine Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ile Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır’ın imzasının bulunduğu açıklamada; “İlgili yazımız gereği, bazı teknik aksaklıkların yanı sıra, ilerde tüzükten kaynaklanabilecek olası sorunların önüne geçmek amacı ile İstanbul il ve ilçe olağan kongre sürecinin durdurulması istenmişti. Yapılan çalışmalar ve olası aksaklıkların giderilmesi sonucunda, durdurulan İstanbul il ve ilçe olağan kongre sürecinin, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nce 03 Mayıs 2017 tarihim itibariyle başlatılan, Kongreler Takvimi doğrultusunda devam etmesine karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı. >365/Haber Merkezi

2017/12/2017-12-06-11-09-30.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bu hafta vizyona giren filmler- 23 Mart
Bu hafta vizyona giren filmler- 23 Mart
AK Parti İstanbul'da ilçe başkan adayları belirlendi 
AK Parti İstanbul'da ilçe başkan adayları belirlendi