CHP Bahçelievler Kadın Kolu Başkanlığı'na Elif Yılmaz seçildi

CHP Bahçelievler Kadın Kolu Başkanlığı’na seçilen Elif Yılmaz teşekkür konuşmasında; kadınların siyasetteki önemine vurgu yaptı, “Yerelde Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacak, CHP bayrağını Bahçelievler Belediyesi’ne dikeceğiz” dedi.

CHP Bahçelievler Kadın Kolu Başkanlığı'na Elif Yılmaz seçildi

CHP Bahçelievler Kadın Kolu Başkanlığı’na seçilen Elif Yılmaz teşekkür konuşmasında; kadınların siyasetteki önemine vurgu yaptı, “Yerelde Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacak, CHP bayrağını Bahçelievler Belediyesi’ne dikeceğiz” dedi.

CHP Bahçelievler Kadın Kolu Başkanlığı'na Elif Yılmaz seçildi
08 Ocak 2018 - 08:32 - Güncelleme: 08 Ocak 2018 - 11:41
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Bahçelievler İlçe Kadın Kolu, 3. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Necip Fazıl Kültür Merkezi’ndeki kongrede; mevcut yönetimin desteklediği Elif Yılmaz ile Gülsüm Öner Yetkin yarıştı. Bin 17 geçerli oy ile bölgedeki ilçeler arasında rekor bir katılıma imza atılan ve adayların zafer işaretiyle verdikleri dostluk pozuyla başlayan kongrede; 505 oya karşılık 512 oy alan Elif Yılmaz başkan seçildi.

Bölge milletvekilleri ile il ve ilçe yöneticilerinin de destek için bulunduğu kongrede divan başkanlığını Arife Hatunoğlu, katip üyeliklerini ise; Havva Arzu Erkıral ile Bürde Aydın yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ve gündem maddelerinin yerine getirilmesiyle devam eden kongrede; faaliyet raporunu mevcut Kadın Kolu Başkanı Hülya Oğuz okudu. Başkan Oğuz sunum sonrası yaptığı konuşmada da; “Öncelikle yaptığı hizmetler nedeniyle yönetim kuruluma sizlerden alkış istiyorum. Göreve seçildiğim günkü kıyafetle bugün buraya geldim. Bu kıyafetle geldim yine bu kıyafetle gidiyorum. Görev sürem boyunca birlikte güzel işlere imza attık ve şimdi koltuğu başka bir dava arkadaşımıza bırakma zamanı. Ben göreve gelecek yeni başkan ve yönetimine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

BİR DÖNEM GÖREV SEZONUNU BAŞLATTIK
Adayların ve taraftarlarının sözlü sataşmaları ve yoğun katılımdan uzayan oy kullanma sırası gibi nedenlerle zaman zaman gergin anların da yaşandığı kongrede CHP İlçe Başkanı Mehmet Ali Özkan da kısa bir konuşma yaptı. Adaylara başarılar dileyerek konuşmasına başlayan Başkan Özkan, “Biz hiçbir zaman koltuk sevdalısı olmadık. Gençlik kolu seçimini yaptık; bir dönem görevi yapan arkadaşımız koltuğunu başkasına bıraktı. Bugün kadın kolu seçimimizi yapıyoruz; gördüğünüz gibi Hülya başkanımız göreve talip değil. Biz bu ilçede yeni bir dönem yarattık. Biz bu ilçede bir dönem görev yapma sezonu başlattık” diye konuştu.

BAHÇELİEVLER BELEDİYESİ’NE CHP BAYRAĞINI DİKECEĞİZ
Uzun ve gergin geçen oy kullanma işlemleri ardından yapılan sayım sonrası zaferi ilan edilen CHP Bahçelievler Kadın Kolu Başkanı Elif Yılmaz ise yaptığı teşekkür konuşmasında; “Beni göreve layık gören, destekleyen, desteklemeyen, bu demokrasi şölenimize katılan herkese teşekkür ediyorum. El ele, omuz omuza meydanlarda, alanlarda birlikte mücadele edeceğiz. Yerelde Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacak, CHP bayrağını Bahçelievler Belediyesi’ne dikeceğiz. Ülkemizin üzerindeki bu sahte ak hükümeti ancak ve ancak altı okumuzun ışığındaki devrimci ve örgütlü kadın mücadelesiyle yenebiliriz” şeklinde konuştu. >365/Haber Merkezi

YÖNETİM KURULU (ASİL):
1)
Elif Yılmaz (Başkan)
2) Canan Erdönmez
3) Türkan Kurt
4) Aslı Kavak
5) Zerrin Adısanoğlu
6) Özlem Tekeli
7) Fadime Demir
8) Gülsüm Karasu
9) Fadime Uçar
10) Serpil Gerçek
11) Esme Çiftçi

YÖNETİM KURULU (YEDEK):
1) Medine Özbey
2) Cennet Akkuş
3) Saadet Boz
4) Elif Kılınç
5) Gülbilen Yolalan
6) Fadime Yılmaz
7) Neriman Kahveci
8) Ceylan İlhan
9) Şefika Yelkanbasan
10) Gülten Çakmak

İL DELEGESİ:
1)
Hülya Oğuz
2) Elif Yılmaz
3) Aysel Sarısaltukoğlu
4) Lale Türk
5) Nursel Evsen
6) Nejla Tırak
7) Arzu Erkıral
8) Bergüzar Gökçe
9) Güler Özdemir
10) Hamiyet Sıla
11) Mevdet Temel


YORUMLAR

  • 0 Yorum