Bu hafta vizyona giren filmler…

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler…

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler…
13 Şubat 2016 - 14:47 - Güncelleme: 13 Şubat 2016 - 14:58
Reklam

Her Cuma olduğu gibi yine beyazperdeye taşınan birbirinden güzel filmleri sizler için derledik. Bu hafta da vizyona; 3 yerli, 4 yabancı olmak üzere 7 yeni film girdi.
İşte 12 Şubat’ta vizyona giren filmler;


1) Deedpool
Yapımı: 2016 - ABD
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik
Süre: 108 dk.
Yönetmen: Tim Miller
Oyuncular: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Gina Carano, Ed Skrein    ,  T.J. Miller
Senaryo: Rhett Reese, Paul Wernick, Rob Liefeld, Fabian Nicieza
Yapımcı: Stan Lee, Avi Arad

Filmin konusu: Doktorların teşhisleri sonunda kanser olduğu ortaya çıkan Wade Wilson'ın (Ryan Reynolds) bilinen tedavi yöntemleri dahilinde hayatta kalma ihtimali yoktur. Ancak Weapon X adlı bir program, onu eskisinden daha iyi hale getirme vaadinde bulunur. Wade'in üzerinde uygulanan prosedürler sonucunda yepyeni bir karakter ortaya çıkar. Alışıldık süper kahramanlara hiç benzemeyen, umursamaz, tuhaf bir espri anlayışı olan Deadpool, hayatını mahvolma noktasına getirenlerden intikam alma peşine düşecektir.


2) Danimarkalı Kız
Yapımı: 2015 - ABD, İngiltere
Tür: Biyografi, Dram
Yönetmen: Tom Hooper
Oyuncular: Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Matthias Schoenaerts, Ben Whishaw, Amber Heard
Senaryo: Lucinda Coxon
Yapımcı: Tom Hooper, Tim Bevan
Diğer Ad: The Danish Girl

Filmin konusu: David Ebershoff tarafından yazılan The Danish Girl adlı 2000 tarihli romandan uyarlanan film, Danimarkalı ressam Lili Elbe'nin (gerçek adı Einar Wegener) sıradışı yaşamını beyazperdeye taşıyor. Danimarka'da ünlü bir ressam olan Einar Wegener (Eddie Redmayne) erkek olarak dünyaya gelip Gerda Gottlieb ile bir erkek olarak evlense de kendisini kadın gibi hissetmektedir. Kendisi gibi ressam olan eşi Gerda'ya (Alicia Vikander) bir gün kadın model olarak 
poz verdikten sonra karşı cinsten ikinci bir kişiliğe bürünmeye başlar. Bütün bu süreç, Wegener'in tarihte bilinen ilk cinsiyet değiştirme ameliyatlarından birinin objesi olmasına dek sürecek, ikilinin hem özel, hem de profesyonel hayatlarını geri dönülmez bir şekilde değiştirecektir.
Çekilip çekilmeyeceği 2008'den beri konuşulan film, ilk kez 2015 Venedik Film Festivali'nde gösterildi. İlk başlarda yönetmen olarak Lasse Hallström, oyuncu olarak Nicole Kidman, Rachel Weisz, Charlize Theron gibi isimler konuşulmuştu.


3) Sessiz Çığlık
Yapımı: 2015 - ABD
Tür: Dram
Süre: 105 dk.
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Gabriel Byrne, Jesse Eisenberg, Isabelle Huppert, Devin Druid, Amy Ryan
Senaryo: Eskil Vogt, Joachim Trier
Yapımcı: Sigve Endresen, Emilie Georges

Filmin konusu:  Ünlü bir savaş fotoğrafçısı olan Isabelle Reed, zamansız bir trafik kazası sonucu hayatını kaybedeli 3 yıl olmuştur. Reed'in anısına düzenlenecek bir fotoğraf sergisinin açılışı yaklaşırken, Reed'in büyük oğlu Jonah (Jesse Eisenberg), uzun zaman sonra babası Gene (Gabriel Byrne) ve içine kapanık kardeşi Conrad'in (Devin Druid) yanına gelir. Aynı aileden olmalarına rağmen mesafeli bir ilişkileri olan ve Isabelle'i çok farklı şekilde hatıralarında yaşatan bu üç kişiyi birbirine yaklaştırmak için Gene elinden geleni yapacaktır: Hem kendisini çok sevmeyen çocuklarıyla arasını 


4) Aşkın Seçimi
Yapımı:
2016 - ABD
Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Ross Katz
Oyuncular: Teresa Palmer, Benjamin Walker, Maggie Grace, Alexandra Daddario, Tom Wilkinson
Senaryo: Nicholas Sparks, Bryan Sipe
Yapımcı: Nicholas Sparks, Peter Safran

Filmin konusu:  Tıp Fakültesi'nde öğrenci olan Gabby (Teresa Palmer), yeni taşındığı sahil kenarındaki evinde yakışıklı komşusu Travis'le (Benjamin Walker) köpekleri vasıtasıyla tanışır. Travis ve Gabby'nin arasındaki komşuluk ilişkisi, Gabby'nin bir erkek arkadaşı olmasına rağmen zamanla büyük bir aşka dönüşmeye başlar. Ancak ikilinin bu aşklarını sürdürebilmesi kolay olmayacaktır, sonunda verdikleri bazı kararlar kaderlerini belirleyecektir.
Film, Nicholas Sparks'ın 2007'de yayınlanan aynı adlı romanından uyarlandı.


5) Dünyanın En Güzel Kokusu
Yapımı:
2016 - Türkiye
Tür: Komedi: Romantik
Yönetmen: Mustafa Uğur Yağcıoğlu
Oyuncular: Rıza Kocaoğlu, Tuba Ünsal, Burak Altay, Açelya Akkoyun, Esra Ruşan
Senaryo: Mustafa Uğur Yağcıoğlu

Filmin konusu:  Birçok ilişki yaşamış, ancak artık aşktan sıkılmış, dağınık ve hoyrat bir söz yazarı olan Hakan (Rıza Kocaoğlu) ile onun en zor zamanlarında bile yanında olan, ancak hayattan fazla bir beklentisi bulunmayan Derya'nın (Tuba Ünsal) arasındaki ilişkiyi konu eden filmin çekimleri İstanbul ve Amsterdam'da yapıldı.


6) Hesapta Aşk
Yapımı:
2016 - Türkiye
Tür: Romantik
Yönetmen: Gönenç Uyanık
Oyuncular: Burak Tozkoparan, Meriç Aral, Neriman Derya Şensoy, Fırat Altunmeşe, Kutay Kalabalık
Senaryo: Zafer Külünk

Filmin konusu:  Ezgi, internetten tanışıp sevgilisi olan Mert ile buluşabilmek için İstanbul'a gitmeye karar verir. Ancak çocuklarının her anını kontrol eden annesi böyle birşeye asla izin vermeyecek karakterde biridir. Bu nedenle arkadaşı Didem ile bir plan yapar: Plana göre Didemlerin Datça'daki yazlıklarına gideceklerini söyleyecek, orada 1 gün geçirip burada bir sürü fotoğraf çektikten sonra İstanbul'a gideceklerdir. Ve hafta boyunca Datça'daki fotoğrafları sosyal medyada paylaşarak orada olduklarına Ezgi'nin annesini inandıracaklardır.
Annesi izin vermiştir ancak bir şartı vardır, Ezgi'nin ergenlik çağındaki kardeşi Mustafa da onlarla birlikte bu tatile katılacaktır.


7) Mel- Un
Yapımı: 2016 - Türkiye
Tür: Gerilim, Korku
Yönetmen: Mustafa Kara
Oyuncular: Fevzi Altunbulak
Senaryo: Zafer Kaya
Yapımcı: Zafer Kaya

Filmin konusu:  İçine şeytan giren küçük bir kızın başına gelen paranormal olayların anlatıldığı filmi Mustafa Kara ve İsmail Gürbüz yönetiyor.

365/Haber Merkezi


YORUMLAR

  • 0 Yorum