Bu hafta vizyona giren filmler- 8 Kasım

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler- 8 Kasım

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler- 8 Kasım
08 Kasım 2019 - 09:57 - Güncelleme: 15 Kasım 2019 - 12:09
Reklam

Her Cuma olduğu gibi yine beyazperdeye taşınan birbirinden güzel filmleri sizler için derledik. Bu hafta vizyona; 1’i animasyon 3 yerli ve 2 yabancı olmak üzere 5 yeni film girdi.

İşte 8 Kasım’da vizyona giren filmler; 


1) Recep İvedik 6
Tür: Komedi
Yönetmen: Togan Gökbakar
Yapımı: 2019 – Türkiye
Süre: 109 dk.
Yapımcı: Şahan Gökbakar, Togan Gökbakar
Oyuncular: Şahan Gökbakar, Nurullah Çelebi, Somer Karvan…

Filmin konusu: Recep İvedik 6, Konya'ya giderken kendisini Kenya'da bulan Recep İvedik'in maceralarını konu ediyor. Recep İvedik'in hayatı kendisine gelen bir davet ile bambaşka bir hal alır. Davet ile Recep İvedik, kuru fasulye festivaline çağırılmaktadır. Daveti memnuniyetle karşılayan Recep, arkadaşı Nurullah'ı da yanına alarak Konya'ya doğru yola koyulur. Daha yolculuğa başlar başlamaz türlü talihsizlikler yaşayan ikili, yolculuğun sonunda kendilerini Konya yerine Kenya'da bulur. Seyahat acentesinin hatası sonucu Kenya'ya gelen Recep ve Nurullah, Türkiye'ye geri dönmenin yolunu arar. Bilmedikleri bir coğrafyada bulunan Recep ile Nurullah, kendilerini birden iki düşman yerli kabilenin arasında bulur. Kendisine has yöntemlerle içinde bulunduğu vahşi dünyada ayakta kalmaya çalışan Recep'in başına bu süreçte birbirinden ilginç olaylar gelir.


2) Onun Adı Petrunya
Orijinal İsmi: Gospod postoi, imeto i' e Petrunija
Süre: 100 dk.
Tür: Dram
Yönetmen: Teona Strugar Mitevska
Senarist: Teona Strugar Mitevska , Elma Tataragic
Yapımı: 2019 - Fransa ,  Makedonya ,  Slovenya ,  Hırvatistan ,  Belçika
Oyuncular: Zorica Nusheva, Labina Mitevska, Stefan Vujisic, Suad Begovski, Violeta Sapkovska…

Filmin konusu: Onun Adı Petrunya, sadece erkeklerin katılabileceği geleneksel bir törene müdahale eden genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Epifani döneminde Makedonya’da takvimler Ocak ayının 19’unu gösterdiğinde görkemli bir tören düzenlenir. Törene katılan erkekler, rahip tarafından suya atılan haçı çıkarmak için birbirleri ile yarışır. Haçı bulmayı başaran kişinin ise bir yıl boyunca kutsandığına, revah ve servete kavuşacağına inanılmaktadır. 31 yaşındaki tarih uzmanı Petrunija, başarısız bir iş görüşmesinden dönerken Epifani törenine denk gelir. Törene katılan genç kadın, kendisini bir anda suyun içine atılan haçı çıkarırken bulur. Haçı yakalamayı başaran Petrunija, sudan çıkınca etrafındaki erkeklerin saldırısına uğrar. Erkekler, Petrunija’nın kadın olduğu için ritüele katılmaya hakkı olmadığını, bu yüzden haçı geri vermesi gerektiğini düşünür. Ancak, Petrunija’nın haçı geri vermeye niyeti yoktur.


3) Pavarotti
Tür: Belgesel , Biyografi , Müzikal
Yönetmen: Ron Howard
Senarist: Mark Monroe
Yapımı: 2019 – 
Süre: 114 dk.

Filmin konusu: Dünya çapında bir efsane haline gelen opera sanatçısı Pavarotti'nin hayatını beyaz perdeye taşıyan isim, Oscar'lı yönetmen Ron Howard. Film, 1990 İtalya Dünya Kupası'nın resmi şarkısı haline gelen "Nessun Dorma"nın ardından daha geniş kitlelerce kabul gören opera sanatının, dünya üzerindeki en önemli ismi Pavarotti’nin hikayesini bir ikon haline gelmeden öncesinden alıyor ve müzikal kimliğinin ötesindeki Luciano’yu bizlere sunuyor.


4) Hapşuu
Yapımı: 2019 – Türkiye
Yönetmen: Kenan Öztürk
Tür: Animasyon
Süre: 75 dk.

Filmin konusu: Film, arkadaşları Meli, Vızz, Taka Tuka ile birbirinden eğlenceli maceralara atılan Hapşu'nun hikayesini konu ediyor. Misafirleri olan Lemi Filozof'a başlarından geçenleri anlatan ekip, bu sırada eğlenmeyi de ihmal etmiyor. Okul öncesi yaş grubuna hitap eden televizyon serisinin beyaz perde uyarlaması olan Hapşuu'nun yönetmen koltuğunda Kenan Öztürk oturuyor. Pedagojik değerlendirmelerle yapılandırılmış animasyon filminin senaryosunu ise Arzu Yurtseven kaleme alıyor.


5) Yaralı Keklik
Tür: Dram
Yönetmen: Taner Tunç
Yapımı: 2019 – Türkiye
Oyuncular: Alper Pehlivan, İbrahim Kalkan, Dilek Canbay, Emir Öner, Hüseyin Erkanlı…

Filmin konusu: Veysel, hasta olan kız kardeşi ile yakından ilgilenen, onu mutlu etmek için çabalayan küçük bir çocuktur. Bir gün dedesi ile köyde dolaşan Veysel, yaralı bir keklik bulur. Veysel, keklik ile ilgilenebilmek için onu alarak eve götürür. Yaralı kekliğin haline üzülen Veysel’in kız kardeşi, ağabeyinden bir söz vermesini ister. Veysel, kardeşinin isteği üzerine kekliği iyileştirip salmak için söz verir. Bu sırada küçük kızın durumu iyice ağırlaşınca hastaneye kaldırılır. Kardeşinin iyileşip geleceği günü bekleyen Veysel, bu sırada kardeşine verdiği sözü tutmak için harekete geçer. >365/Haber Merkezi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum