Bu hafta vizyona giren filmler-  4 Ocak

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler-  4 Ocak

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler-  4 Ocak
04 Ocak 2019 - 08:13 - Güncelleme: 10 Ocak 2019 - 12:47
Reklam

Her Cuma olduğu gibi yine beyazperdeye taşınan birbirinden güzel filmleri sizler için derledik. Bu hafta vizyona;  2 yerli, ikisi animasyon 6 yabancı olmak üzere 8 yeni film girdi.

İşte 4 Ocak’ta vizyona giren filmler;


1) Yangın Yeri
Tür: Dram
Yapımı: 2018 - ABD
Süre: 104 dk.
Yönetmen: Paul Dano
Senaryo: Paul Dano,  Zoe Kazan
Yapımcı: Oren Moverman,  Ann Ruark
Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Carey Mulligan, Ed Oxenbould, Mollie Milligan, Bill Camp. 

Filmin konusu: Senaryosu ünlü oyuncular Paul Dano ve Zoe Kazan tarafından yazılan Yangın Yeri, aynı isme sahip olan 1990 tarihli Richard Ford romanına dayanıyor. Ailesi 1960'lı yıllarda Montana'ya taşınan 4 yaşındaki Joe'nun golf oyuncusu olan babası işsiz kalır. Annesi Jeanette ise başka bir erkekle ilişki yaşamaktadır. Joe ebeveynlerinin duygusal yıkımları arasında sıkışmıştır. Evlerine çok uzak olmayan ormanlık bir bölgede yangın çıktığında babası gönüllü olarak yangın söndürme ekibine katılır. Joe ise evde babasından boşalan yetişkin erkek rolünü devralarak ailesini bir arada tutmaya çalışacaktır.


2) Araf 2: Cin Bebek Doğuruyor  
Tür: Korku
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre: 84 dk.
Yönetmen: Biray Dalkıran
Senaryo: Biray Dalkıran
Oyuncular: Burak Sarımola, Biray Dalkıran, Recep Aktuğ, Cevahir Turan, Kaan Songün.

Filmin konusu: 2006 yapımı Araf'ın devamı filmi olan Araf 2'de birbirlerini çok seven ve mutlu bir evlilikleri olan Kübra ve Ahmet’in hikayesi anlatılıyor. Çiftin hayatı anlam veremedikleri olaylar nedeniyle kabusa döner. Doktor, Kübra’ya sara teşhisi koyarken mahallenin imamı Kübra’nın yaşadıklarını öğrenince genç kadına cin musallat olduğunu iddia eder. Ahmet bu olanlara mantıklı bir açıklama bulmaya çalışır ancak art arda yaşanan bazı kötü olaylar karşısında ne düşüneceğini bilemez. Önce Kübra’nın babaannesi ölür, ardından kilitli bir dolapta yok edilemeyen bir muska bulurlar. Kübra’nın durumu ise günden güne kötüleşmektedir. Kendisine musallat olan cin en acımasız cin kabilesi olan Cühenna Kabilesi’nin padişahıdır. 


3) Üç Hayat
Tür: Dram
Yapımı: 2018 - İran
Süre: 100 dk.
Yönetmen: Jafar Panahi
Senaryo: Jafar Panahi
Oyuncular: Jafar Panahi, Behnaz Jafari, Marziyeh Rezaei.

Filmin konusu: Cannes Film Festivali'nde En İyi Senaryo ve Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Film ödüllerini kazanan Üç Hayat, İran Sineması'nın usta ismi Jafar Panahi’nin elinden çıkıyor. Film, sosyal medyanın İran’daki popülerliğinden yola çıkarak sanat dünyasının ve İran toplumunun huzursuzluğunu mercek altına yatırıyor. Panahi, İran-Türkiye sınırında, ailesinin memleketi olan Azerice konuşulan köylerde çektiği Üç Hayat’ta; oyunculuk yapmak istediği halde ailesi bunu yasakladığı için intihar eden bir kızın mesajını alan yönetmen rolünde kendini oynamaktadır. Genç kızın mesajını Instagram'da kendisine yollanan bir video üzerinden alan ünlü yönetmen, bu mesajı kızın istediği gibi ünlü film yıldızı Behnaz Jafari'ye iletir. Jafari ve Panahi, bu intihar videosunun bir şaka mı yoksa gerçekten ölen bir kızın son görüntüleri mi olduğunu anlayamaz. Genç kızın ailesini bulmak üzere yola çıkarlar.  


4) Kız
Tür: Dram
Yapımı: 2018 - Belçika ,  Hollanda
Süre: 109 dk.
Yönetmen: Lukas Dhont
Senaryo: Lukas Dhont
Oyuncular: Viktor Polster, Arieh Worthalter, Nele Hardiman, Katelijne Damen, Katelijne Damen, Valentijn Dhaenens.

Filmin konusu: Yönetmen Lukas Dhont Cannes Film Festivali'nde En İyi İlk Film dahil dört dalda ödül kazanan filmi, 2009’da Belçika’da bir gazetede okuduğu haberden yola çıkarak çekmiştir. Filmde profesyonel bir balerin olmak için çabalayan 15 yaşındaki trans birey Lara’nın hikâyesi anlatılıyor. Lara, çocukluğundan beri bir balerin olmayı hayal etmiştir. Yalnızca kadınların kabul edildiği bir bale okuluna girmeyi başardığında hayallerine çok yaklaştığını düşünür. Ancak bir yandan ergenliğin getirdiği bazı gelgitlerle başa çıkmaya çalışırken bir yandan da bale eğitimindeki zorlukları aşması gerekmektedir.  


5) Maşa ile Koca Ayı: Yepyeni Maceralar
Tür: Animasyon , Aile
Yapımı: 2019 - Rusya
Süre: 67 dk.
Yönetmen: Oleg Kuzovkov

Filmin konusu: Sevilen çizgi film serisi Maşa ile Koca Ayı'nın üçüncü sinema filminde, Maşa isimli küçük bir kız çocuğu ve sirkten emekli ayı Mişka'nın ilk defa yayınlanan muhteşem serüvenlerini izliyoruz. 


6) Bekarlığa Feda
Tür: Komedi , Romantik , Gençlik
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre: 105 dk.
Yönetmen: Cem Sürücü
Senaryo: Ali Doğançay
Oyuncular: Nurseli İdiz, Melis Tüzüngüç, Mahmut Gökgöz, Ayşe Tunaboylu, Yağmur Ün.

Film Konusu: Burak, Mete ve Çağlar çok yakın arkadaşlardır. Birkaç yıl önce evlenen Burak'tan sonra şimdi sıra Çağlar'dadır. Çağlar, Gamze'ye sırılsıklam aşık olsa da, Gamze'nin babası Çağlar'ı kızına layık görmemektedir. Gamze'nin babası Timur Bey, onları ayırmak için düğünden bir gün önce gerçekleşecek olan bir bekarlığa veda partisi düzenler. Fakat ortalığın karışmasıyla plan bambaşka bir hal alacaktır.  


7) Kimsesiz Çocuk
Tür: Aile , Dram
Yapımı: 2018 - Fransa
Süre: 95 dk.
Yönetmen: Antoine Blossier
Senaryo: Antoine Blossier
Oyuncular: Ludivine Sagnier, Daniel Auteuil, Virginie Ledoyen, Jacgues Perrin, Jonathan Zaccai.

Film Konusu: Hector Malot'un aynı adlı kitabından uyarlanan filmde; 10 yaşındaki yetim Remi, iyi kalpli Madam Barberin tarafından büyütülmüştür. Fakat bir gün Madam Barberin'in paragöz kocası, kendisini para kazanmak için gizemli bir gezgin müzisyen olan Vitalis'e satar. Remi, Vitalis'in sadık köpeği Capi ve yaramaz maymunu Mister Joli-Coeu ile gösteriler yapmak üzere şehir şehir gezeceği bir maceraya başlar. Bu yeni birliktelik boyunca Vitalis'in yaşadığı zorlu hayatı öğrenir ve ekmeğini kazanmak için şarkı söylemeye başlar. Fransa'yı karış karış gezeceği bu yolculukta yeni insanlarla tanışacak, arkadaşlar edinecek ve en önemlisi kendisinin gerçekte kim olduğunu anlayacaktır. 


8) Süper Ayı
Tür: Animasyon
Yapımı: 2019 - ABD
Süre: 85 dk.
Yönetmen: Wang Qi
Senaryo: Ding Wei
Seslendirenler: Jeff Dunham, Marcus Shor, Morena Cleese, Marcus Bastida.

Film Konusu: Baba ayı Dash, oğlu Zack ile birlikte vahşi doğada yaşamaktadır. Ancak küçük yavru bir gün çıktıkları bir gezinti esnasında kötü avcılar tarafından yakalanır ve karaborsada satılır. Baba Ayı, yavrusunu aramak için büyük şehre gitmek zorunda kalır. Oğlunu kurtarmak için bir casus köpek olan Hamilton'la birliği yapacaktır. Bu sırada Zack de bulunduğu yerdeki diğer hayvanlarla birlikte bir kaçış planı üzerinde çalışmaktadır. Baba oğul yeniden bir araya gelmeyi başarabilecek mi? "Süper Ayı", yalnız bir baba ve casus bir hayvan arasındaki komik iş birliğini merkezine alarak, aile ve sevgi üzerine mizahi bir macera sunuyor. >365/Haber Merkezi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum