Bu hafta vizyona giren filmler- 31 Ocak 

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler- 31 Ocak 

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler- 31 Ocak 
31 Ocak 2020 - 00:24 - Güncelleme: 07 Şubat 2020 - 13:36
Reklam

Her Cuma olduğu gibi yine beyazperdeye taşınan birbirinden güzel filmleri sizler için derledik. Bu hafta vizyona; 2 yerli, 6 yabancı olmak üzere 8 yeni film girdi. 

İşte 31 Ocak’ta vizyona giren filmler;


1) Jojo Rabbid
Süre: 108 dk.
Tür: Dram, Komedi, Savaş
Yönetmen: Taika WaititiSenarist: Taika Waititi
Yapımı: 2019 - ABD, Almanya
Yapımcı: Taika Waititi
Oyuncular: Taika Waititi, Scarlett Johansson,  Sam Rockwell, Roman Griffin Davis, Thomasin Mckenzie.

Filmin konusu: Film Hitler’in ordusunda yer alan Jojo Betzler adlı bir çocuğa odaklanıyor. Annesinin evlerinde gizlice Yahudi bir kızı saklandığını öğrenen Jojo için büyük bir karmaşa başlayacaktır. Jojo, kendi kafasında Hitler’i en yakın arkadaşı ve sırdaşı olarak görmektedir. Faşizm içinde büyüyen ama kendi içinde merhametli olan Jojo Betzler’in kafa karışıklığı, nefret ettiği Yahudi kızın bir insan olduğunu anlamaya başlamasıyla duygu karmaşasına da dönüşecektir. Jojo, hayali arkadaşı Hitler ile bu haksızlığa karşı mücadele etmek isteyecektir.


2) Bal Ülkesi
Orijinal İsmi: Honeyland
Süre: 86 dk.
Tür: Belgesel
Yapımı: 2019 – Makedonya

Filmin konusu: Filmde arıcılık ile uğraşan Hatice'nin hikayesi anlatılıyor. Hatice Muratova Makedonya'da nüfusunun çoğunu göç nedeniyle kaybetmiş bir köyde yaşamakta. Kent hayatı ile arasına mesafe koyan Hatice'nin yaşamı, istemese de dahil olmak istemediği piyasa dinamikleri ile kesişiyor. Çekimleri üç yıl süren film, günümüz koşullarında insan ve doğa arasındaki bağın nasıl olabileceğini yeniden yorumluyor. 

 
3) Sefiller
Orijinal İsmi: Les Misérables
Süre: 102 dk.
Tür: Dram
Yönetmen: Ladj LySenarist: Ladj Ly
Yapımı: 2019 – Fransa
Oyuncular: Jeanne Balibar, Damien Bonnard, Alexis Manenti, Dijbril Zonga

Filmin konusu: 2005 yılının Paris’inde geçen hikayede özellikle işçi sınıfının yoğunlukla yaşadığı Montfermeil adlı banliyöye yakından bakıyoruz. Bu banliyöde yaşayan Stephane güvenlik güçlerine katılır ve ekip arkadaşları ile bölgedeki çeteler arasında kalır. Bu arada ekibin şaibeli olarak yaptığı bir tutuklama, drone ile kayda alınır ve Stephane içinden çıkılması zor olaylar zincirinin arasında kalır. 


4) Güller Ülkesi Damascena
Orijinal İsmi: Damascena
Süre: 136dk
Tür: Dram
Yönetmen: Todor Anastassov
Senarist: Hristian Nochev
Yapımı: 2017 – Bulgaristan
Oyuncular: Veselin Plachkov, Neda Spasova, Lyuben Chatalov, Simona Halacheva, Dimitar Banenkin.

Filmin konusu: Bu biyografik drama, bugünlerde Bulgaristan'ın en büyük gül yağı üreticilerinden biri olan Techo'nun hayatına odaklanıyor ve onun hayalleri ile son elli yılda Bulgaristan'daki sert siyasi ve sosyal gerçeklik arasındaki çarpışmayı anlatıyor. Techo, komünizm döneminde Gül Vadisi'nde büyür.


5) Vahşi Dostum
Orijinal İsmi: Mia et le lion blanc
Süre: 98 dk.
Tür: Dram
Yönetmen: Gilles De Maistre
Senarist: William Davies , Gilles De Maistre
Yapımı: 2018 – Fransa
Oyuncular: Melanie Laurent, Langley Kirkwood, Tessa Jubber, Daniah De Villiers.

Filmin konusu: 10 yaşındaki Mia'nın hayatı, ailesinin Londra'dan Güney Afrika'ya taşınma kararı alması ile değişir. Mia'nın ailesi orada bir aslan çiftliği işletmeye başlar, Mia ise bir aslan yavrusu ile kurduğu dostluk ile mutluluğu yeniden yaşamaya başlar. Ancak birlikte büyüdüğü Charlie isimli aslanı tehdit eden tehlikenin farkına varan Mia, dostuna güvenli bir yaşam alanı bulmak için bir maceraya atılır.


6) Shadow Girl
Orijinal İsmi: Niña Sombra
Süre: 75 dk.
Tür: Belgesel
Yapımı: 2016 - Kanada ,  Şili
Oyuncular: Megan Fox, Olivia Thirlby, Alan Ritchson, Maria Dizzia, Jim Gaffigan

Filmin konusu: Yıllardır yalnız olan ünlü fotoğrafçı Holly, yaşamını bir gölge olarak sürdürmektedir. Yıllar sonra onu görebilen tek kişi olan Shane Blackwell adındaki gözden düşmüş bir MMA dövüşçüsü ile tanışır. Genç kadın, Shane’in gözden düşmesinin nedeninin, tabloid fotoğraflarından biri olduğunu fark eder. Neden olduğu şeyi telafi etmek isteyen Holly, Shane’ın eski “şampiyon” statüsünü geri kazanması için elinden geleni yapar. Shane ile aşkın ne demek olduğunu anlayan Holly, aynı zamanda kendi kaderi için hayal ettiğinden daha fazla sorumluluk taşıdığı gerçeğine uyanır.


7) Aşk Tesadüfleri Sever 2
Süre: 120 dk.
Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Ömer Faruk Sorak
Yapımı: 2020 - Türkiye
Oyuncular: Aytaç Şaşmaz, Nesrin Cevadzade, Yiğit Kirazcı, Elif Doğan, Türkü Turan.

Filmin konusu: Gerçek bir hikâyeyi anlatan film izleyicisine, geçmişte yaşanılan özenilesi aşkları günümüz ilişkileri ile karşılaştırırken bir yandan da 60ları anımsatan romantik bir yolculuk yaşatmayı hedefliyor.


8) Eltilerin Savaşı
Tür: Komedi
Yönetmen: Onur Bilgetay
Senarist: Gupse Özay
Yapımı: 2020 - Türkiye 
Oyuncular: Gupse Özay, Merve Dizdar, Uraz Kygılaroğlu, Füsun Demirel, FeritAktuğ.

Filmin konusu: İki elti olan Sultan ve Gizem’in tatlı rekabetlerine odaklanan filmde farklı karakterlerin evliliğe ve hayata bakış açıları işleniyor.>365/Haber Merkezi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum