Bu hafta vizyona giren filmler-  21 Aralık 

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler-  21 Aralık 

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler-  21 Aralık 
21 Aralık 2018 - 01:54 - Güncelleme: 28 Aralık 2018 - 12:32
Reklam

Her Cuma olduğu gibi yine beyazperdeye taşınan birbirinden güzel filmleri sizler için derledik. Bu hafta vizyona; 4 yerli, biri animasyon 7 yabancı olmak üzere 11 yeni film girdi.

İşte 21 Aralık’ta vizyona giren filmler;


1) Bumblebee
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera
Yapımı: 2018 - ABD
Süre: 113 dk.
Yönetmen: Travis Knight
Seslendirenler: Peter Cullen,  Martin Short,  Jess Harnell
Senaryo: Christina Hodson
Yapımcı: Michael Bay,  Lorenzo Di Bonaventura

Filmin konusu: 1987 yılında kaçak olan Bumblebee, Kaliforniya’daki küçük bir sahil kasabasında bir hurdalığa sığınır. 18 yaşına girmek üzere olan ve dünyadaki yerini keşfetmeye çalışan Charlie (Hailee Steinfeld), savaştan yaralanmış ve zarar görmüş olan Bumblebee’yi bulur. Charlie, Bumblebee’yi yeniden canlandırdığında kısa sürede onun sıradan bir sarı VW aracı olmadığını anlar.


2) Aşkın Algoritması
Tür: Bilim Kurgu, Romantik
Yapımı: 2018 - ABD
Süre: 104 dk.
Yönetmen: Drake Doremus
Senaryo: Richard Greenberg
Yapımcı: Ridley Scott
Oyuncular: Ewan McGregon, Lea Seydeox, Rashida Jones, Theo James, Matthew Gray Gubler...

Filmin konusu: Aşkın Algoritması'nda, Cole (Ewan McGregor) teknoloji tabanlı romantik araçlar sunan bir şirkette çalışan bir yapay zeka mühendisidir. Bu şirketin ilk keşfi, başarılı bir ilişki olasılığını belirleyen bir algoritmadır; en son projesi ise mükemmel ruh eşi olmak için tasarlanan yapay insanlar olur. Cole, aynı şirkette çalışan bir başka mühendis olan Zoe (Léa Seydoux) ile bir ilişki yaşar ancak ilişkileri şirketin bilimsel ürünleriyle iç içe geçer. Android robotlardan Ash de Zoe’ye ilgi duymaya başlamıştır. Bu durum Zoe’nin bazı gerçeklerle yüzleşmesine yol açar.


3) Zerk
Tür: Gerilim, Gizem, Korku
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre: 110 dk.
Yönetmen: Battal Karslıoğlu
Senaryo: Battal Karslıoğlu
Oyuncular: Ahu Sungur, Ergün Demir, Açelya Elmaz, Ali Ertem, Arzu Surıçı…

Filmin konusu: 1986 yılında Kocaeli'nin Derince ilçesinde yaşanmış gerçek bir olayın anlatıldığı filmde; kızı gölde boğularak ölen Fatma hemşire, bir süre sonra ölmediğini ve uyuduğunu düşünerek kızını mezarından çıkarıp evine getirir. Akli dengesini günden güne kaybeden kadın, en sonunda kızının yokluğu ile mücadele edemeyerek kendini asar. Yıllar sonra uyku bozukluğu tedavisi gören ve hafıza kaybı sorunları yaşayan bir adam bu olayı kâbuslarında görmeye başlar. Peki kendisinin bu olayla hiçbir ilgisi olmadığı halde bu kabusları neden görmektedir? Hayatını alt üst eden bu kâbustan kurtulmanın yolunu arayan adam, çareyi yıllar önce yaşanmış bu olayı araştırıp kendisi olan ilgisini çözmekte bulur.


4) Soğuk Savaş
Tür: Dram , Romantik
Yapımı: 2018 - Polonya ,  Fransa ,  İngiltere
Süre: 88 dk.
Yönetmen: Paweł Pawlikowski
Senaryo: Paweł Pawlikowski,  Janusz Głowacki
Yapımcı: Ewa Puszczynska,  Tanya Seghatchian
Oyuncular: Joanna Kulig, Agata Kulesza, Jeanne Balibar, Adam Szyszkowski, Tomasz Kot…

Filmin konusu:  Polonya'nın Oscar adayı olan ve son listeye kalan Soğuk Savaş, Ida ile başta Oscar olmak üzere pek çok ödül kazanan yönetmen Pawel Pawlikowski'nin son filmi. Pawlikowski bu filmi ile Cannes'da En İyi Yönetmen ödülünü kazandı. 1950’lerde geçen Soğuk Savaş; iki müzisyen arasında Soğuk Savaş yıllarında geçen ve Stalinist Polonya’dan Berlin’e, Yugoslavya’dan bohem Paris’in gece kulüplerine uzanan tutkulu bir aşkı anlatıyor. Zula ve Wiktor, İkinci Dünya Savaşı sonrasında harabeye dönen Polonya’da karşılaşır. Farklı geçmişlere ve karakterlere sahip olan kahramanlarımız birbiriyle pek de anlaşamayacak tiplerdir ama kader yollarını ayrılmayacak şekilde birbirine bağlamıştır. Zamanda sıçrayarak ilerleyen hikâye, melankolik bir hava, siyah-beyaz görüntüler ve tutkulu bir aşkı izleyiciye sunuyor.


5) Hayatım Yalan
Tür: Komedi, Romantik
Yapımı: 2018 - ABD
Süre: 103 dk.
Yönetmen: Peter Segal
Senaryo: Justin Zackham,  Elaine Goldsmith-Thomas
Yapımcı: Julia Roberts,  Jennifer Lopez
Oyuncular: Jennifer Lopez, Wanessa  Hudgens, Milo Ventigmilia, Leah Remini, Charlyne Yi…

Filmin konusu: Jennifer Lopez'in Maya isimli bir kadını canlandırdığı filmde; 40'lı yaşlarındaki Maya gerçekleştiremediği hayallerinin hüsranıyla boğuşmaktadır. Büyük bir alışveriş merkezinde çalışmaktadır ve kariyeri tam bir çıkmazdadır. Bir gün arkadaşlarına işiyle ilgili dert yanar. Bunun üzerine arkadaşları kendisine Başkan Barack Obama ile birlikte etkileyici fotoğraflar, akıcı şekilde Mandarince konuşabilme becerisi ve Pennsylvania Üniversitesi Wharton Okulu'ndan bir işletme diploması ile dolu inanılmaz bir özgeçmiş hazırlarlar. Bu özgeçmiş sonrasında bir iş başvurusu yaparak Manhattan'da havalı bir işe başlar. Maya, buradaki elit zenginlere zeki bir kadının neler başarabileceğini gösterecektir. 


6) Ayı Kardeşler; Eyvah Ayılar Küçüldü!
Tür: Animasyon
Yapımı: 2018 – Çin
Yönetmen: Ding Liang
Senaryo: Ling Jiang 

Film Konusu: Oduncu Vik, sürekli karşısına çıkarak planlarını altüst eden Ayı Kardeşler’den sonsuza dek kurtulmak için bir küçültme cihazı icat eder. Oduncu Vik'in kulübesinde tuttuğu bu silah yanlışlıkla çalışınca, ayı kardeşler Briar ve Bramble’la birlikte kendisi de küçülür. Yeni boyutlarına adapte olmaya çalışırken bir yandan da eski hallerine dönmenin bir yolunu ararlar. Ancak bu esnada kendilerine daha kısa boylu düşmanlar edinirler. Bu kocaman dünyada hem eski boylarına dönebilmek, hem de ekosisteme zarar veren kirliliği durdurmak için güçlerini birleştirmeleri gerekecektir.


7) Garantili Ölüm (Yoksa Paran İade)
Tür: Aksiyon, Dram, Komedi
Yapımı: 2018 - İngiltere
Süre: 90 dk.
Yönetmen: Tom Edmunds
Senaryo: Tom Edmunds
Yapımcı: Orion Lee,  Gina Carter
Oyuncular: Tom Wilkinson, Aneurin Barnard, Marion Bailey…

Film Konusu: Yazar William, dokuz başarısız intihar girişiminden sonra kendisini öldürmesi için hızlı ve acısız bir ölüme ihtiyacı olan herkese yardım etmeye hazır bir kuruluş olan Killers Guild'e başvurur. Bu kuruluşun ölüm meleği olan kiralık katil Leslie'yle kendisini öldürmesi için bir anlaşma yapar. Leslie'nin iyi bir kalbi vardır ancak biraz beceriksizdir. Zaten kuruluşun yetkilileri de onu emekli etmek istemektedir. Bu nedenle William'la yaptığı anlaşma emekliliğini ertelemenin tek yoludur. Ancak kader ağlarını örer ve şans nihayet William'dan yana döner. Genç adam aşık olmuştur! Peki Leslie'den nasıl kurtulacaktır?


8) Kurtlar Ve Çakallar
Tür: Aksiyon
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre: 110 dk.
Yönetmen: Sencer Gültuna,  Bilgehan Karaca
Senaryo: Bektaş Topaloğlu
Yapımcı: Oğuzhan Özkan
Oyuncular: Barış Koçak, Özcan Varaylı, Taufun Sav, Ali Buhara Mete, Cansel Aydos…

Film konusu: 1980 ve sonrasına yaşananları konu alan Kurtlar ve Çakallar, ihtilalin ardından bir takım kişiler tarafından eline silah verilen ama yürekleri sadece vatan sevgisiyle atan Ülkücüler'in hikayesini konu alıyor. Politik bir dönem filmi olma iddiasını taşıyan filmin bir tarafında barut kokusuyla hüküm sürmek isteyenlerin, diğer tarafında ise buna karşı koyarak mücadele verenlerin savaşını izliyoruz. Filmin merkezinde Mamak Cezaevi'nde aynı hücreyi paylaşan devrimci gazeteci Yılmaz ile ülkücü Selçuk'un hikayesi anlatılıyor.


9) Yanımda Kal
Tür: Dram , Romantik
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre: 105 dk.
Yönetmen: Mustafa Uğur Yağcıoğlu
Senaryo: Çağlar Yurt
Oyuncular: Çağlar Ertuğrul, Meriç Aral…

Film konusu: Filmde işkolik bir adam olan Emir Kurt (Çağlar Ertuğrul) ile sokaklarda şarkıcılık yapan bir genç kız olan Zeynep'in (Meriç Aral) hikayesi anlatılıyor. Emir, genç bir yatırım danışmanıdır ancak işçi sınıfı bir aileden geldiği için hayatı çalışmakla geçmiştir. Gece gündüz çalışarak sahip olduğu konuma ulaşır fakat bu yüzden insanlarla ilişki kurmakta zorlanmaktadır. Hayatı sadece işten ibaret olan Emir’in yaşamı Zeynep ile karşılaşınca tamamen değişir. Zeynep, neşe dolu bir sokak şarkıcısıdır. Bir tesadüf sonucu bir araya gelen Emir ve Zeynep kısa sürede farkında olmadan birbirlerine yardım etmeye başlarlar. Aralarındaki uyum ve birbirlerine yaşattıkları mutluluk Zeynep’in amansız bir hastalığa yakalanması ile yarım kalır. 


10) Sükut Evi
Tür: Dram
Yapımı: 2017 - Türkiye
Süre: 98 dk.
Yönetmen: Cafer Özgül
Senaryo: Cafer Özgül
Oyuncular: Mehmet Özgür, Melih Selçuk, Ece Özdikici, Esin Eden, Emel Çetin…

Film konusu: Modern hayattan bunalan genç bir adam bir süre kafasını dinlemek için işini ve kız arkadaşını geride bırakıp Anadolu’nun derinliklerine doğru yola çıkar. Bu adamın amacı ‘ruhların tamir edildiği’ rivayet edilen bir mekanı bulmaktır. Günlerce aramasına rağmen bahsedilen bu yeri bulamaz. Yol boyunca başına pek çok tatsız olay gelir ve kendini en son dış dünyadan tamamen kopmuş, uhrevi bir dağ köyünün içinde, dost canlısı köy halkıyla birlikte bulur. Bir süre sonra köye gelmesini sağlayan yollardan artık geriye dönemeyeceğinin farkına varır. Köyden çıkmak istemesine rağmen bir türlü çıkamayacağını anlayında önce öfke krizleri yaşar, ardından da bu durumu kabul ederek sükut haline bürünür.


11) Ruh Çağırma Seansı
Tür: Korku
Yapımı: 2018 - ABD
Süre: 95 dk.
Yönetmen: Ben Demaree
Senaryo: Justin Hawkins,  Jeff Miller
Yapımcı: Jeff Miller,  Tom Nagel
Oyuncular: Mischa Barton, Tara Reid, Carly Schroeder, Tiffany Shepis, Dee Wallece,

Film konusu: Lisansüstü öğrencisi olan bir genç kız, paranormal olaylarla ilgili bir araştırma projesi hazırlamaktadır. Proje sonucunda çıkaracağı kitabın kötü durumda olan annesine yardım edeceğini düşünür ve bu proje için arkadaşlarını karanlık bir geçmişe sahip bir eve götürür. Annesi, kızının bu eve gitmesine karşı çıksa da yaşanacaklara engel olamaz. Eve giden arkadaş grubu, burada yaşayan ve dehşet verici bir oyun oynayan korkunç bir varlığın hedefi haline gelir. Pandora'nın kutusu bir kez açılmıştır ve kurtulmaları hiç de kolay olmayacaktır.>365/Haber Merkezi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum