Bu hafta vizyona giren filmler- 16 Mart

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler- 16 Mart

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler- 16 Mart
16 Mart 2018 - 12:05 - Güncelleme: 23 Mart 2018 - 00:14
Reklam

Her Cuma olduğu gibi yine beyazperdeye taşınan birbirinden güzel filmleri sizler için derledik. Bu hafta vizyona 4 yerli,  biri animasyon 3 yabancı olmak üzere 7 yeni film girdi.

İşte 16 Mart’ta vizyona giren filmler;


1) Kaybedenler Kulübü Yolda
Yapımı:
2018 - Türkiye
Tür: Dram
Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
Senaryo: Mehmet Ada Öztekin
Yapımcı: Erol Avcı
Diğer Ad: Kaybedenler Kulübü 2

Filmin konusu: Kendilerine özgü bir hayran kitlesi yaratmış radyocular Kaan Çaydamlı (Nejat İşler) ve Mete Avunduk (Yiğit Özşener), motosikletleriyle birlikte tatil yaptıkları Olympos'tan İstanbul'a doğru yola çıkarlar. Yol boyunca karşılaştıkları durumlar, insanlarla ilişkileri ve hayatın akışının aslında ne kadar azını kontrol edebildiklerini fark ederler.

2) Entebbe’de 7 Gün (7 Days in Entebbe)
Yapımı: 2018 – İngiltere
Tür: Dram, Gerilim, Suç
Süre: 106 dk.
Yönetmen: José Padilha
Senaryo: Gregory Burke
Yapımcı: Tim Bevan,  Eric Fellner

Filmin konusu: 1976'da Tel Aviv'den kalkıp Atina üzerinden Paris'e gidecek Air France uçağı, ikisi Alman, ikisi Filistinli 4 kişi tarafından kaçırılarak Uganda'nın Entebbe şehrine indirilir. Uçakta çok sayıda İsrailli yolcu vardır ve militanların isteği, yolcuların hayatı karşılığında hapisteki Filistinli veya Filistin destekçisi 53 arkadaşlarının salıverilmesidir. İsrail hükumeti, yapılan görüşmelerin ardından çok tehlikeli bir operasyon gerçekleştirmeyi göze alır.

Entebbe'de 7 Gün filmi, Entebbe Operasyonu'nda yaşananları aktarıyor.


3) Öldürme Arzusu (Death Wish)
Yapımı: 2018 - ABD
Tür: Aksiyon, Dram, Suç
Süre: 107 dk.
Yönetmen: Eli Roth
Senaryo: Joe Carnahan,  Michael Ferris,  Scott Alexander,  Larry Karaszewski
Yapımcı: Roger Birnbaum,  Stephen J. Eads

Filmin konusu: Doktor Paul Kersey (Bruce Willis) travma vakalarında uzmanlaşmış bir cerrahtır. Eşi Lucy (Elizabeth Shue) ve kızı Jordan'la (Camila Morrone) birlikte mutlu bir hayatı olan doktor, evde bulunmadığı sırada yaşanan olayla sarsılır. Maskeli kişiler, Kersey'nin evine girerek ailesine saldırır. Olay sonunda eşini kaybeden, kızı ölümden dönen Kersey, polisin bu konuda elinin kolunun bağlı olduğunu görünce katilleri cezalandırmak ve kendi adaletini sağlamak için olayın faillerini tek tek aramaya koyulur.
Öldürme Arzusu, 1972'de Brian Garfield'ın yazdığı romandan 1974'te ilk kez sinemaya uyarlanan Death Wish filminin yeniden çevrimi olarak çekildi.


4) Stalin’in Ölümü (The Death of Stalin)
Yapımı: 2017 - Fransa, İngiltere
Tür: Biyografi, Dram, Komedi
Süre: 106 dk.
Yönetmen: Armando Iannucci
Senaryo: David Schneider,  Armando Iannucci,  Fabien Nury
Yapımcı: Nicolas Duval Adassovsky,  Laurent Zeitoun

Filmin konusu: Sovyetler Birliği'nin lideri Jozef Stalin'in beklenmedik ölümünün ardından üst düzey Sovyet yetkililer, Stalin'in ardından kimin başa geçeceği konusunda anlaşmazlığa düşerler. Koltukta birçok kişinin gözü vardır, bu nedenle ülkenin yönetim kademesinde bir kaos baş gösterir.


5) Düğüm Salonu
Tür: Komedi, Macera, Romantik
Süre: 100 dk.
Yapımı: 2018 – Türkiye
Yönetmen: Hakan Algül
Senaryo: Şahin Irmak
Yapımcı: Necati Akpınar

Filmin konusu: Eskiden birlikte olmuş, ancak yollarını ayırma kararı alarak başka insanlarla tamamen farklı hayatlar kurmanın eşiğine gelmiş Serkan (Şahin Irmak) ve Hülya (İrem Sak), müthiş bir tesadüf sonucu aynı gün yanyana düğün salonlarında evlenmek üzere tarih almışlardır. Ancak bu durumda 2 düğünün birbirine girmesi ve işlerin çığrından çıkması kaçınılmazdır.
Düğüm Salonu filminde bir düğün salonunda yaşanan kargaşa konu alınacak.


6) Tut Yüreğimden Anne
Tür: Dram
Yapımı: 2018 – Türkiye
Yönetmen: Burçin Aydın,  Bülent Aydoğan
Senaryo: Gökhan Alan
Yapımcı: Yasemin Nak

Filmin konusu: Okan (Sermiyan Midyat) ve Sibel (Naz Elmas) çifti, oğulları Yaman (Janberk Nak) ve kızları Hazan'la (Ela Şen) mutlu bir hayata sahiptir. Ancak Hazan'ın otistik olduğunu öğrendiklerinde düzenleri tepetaklak olur. Sibel, ailesinin kabullenemesine rağmen kızını tüm kalbiyle sevmeye ve ona gereken tüm ilgiyi göstermeye devam ederken, amansız bir hastalığa yakalandığını öğrenir.


7) Ne Var?
Tür. Komedi
Süre: 90 dk.
Yapımı: 2018 – Türkiye
Yönetmen: Ozan Denklik
Senaryo: Ozan Denklik

Filmin konusu: Birbirini çok seven 3 yakın arkadaş, bir gün falcıya giderler. Falcı, onların falında bir hazine görmüştür. Hazineyi bulabilmek için hemen araştırmalara başlayan gençler, başlarını mafyayla derde sokarlar, başlarına başka belalar da sararlar. Ancak hazineyi bulmadan vazgeçmeye niyetleri yoktur. >365/Haber Merkezi


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum