Bu hafta vizyona giren filmler- 14 Şubat 

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler- 14 Şubat 

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler- 14 Şubat 
14 Şubat 2020 - 17:44 - Güncelleme: 25 Şubat 2020 - 18:33
Reklam

Her Cuma olduğu gibi yine beyazperdeye taşınan birbirinden güzel filmleri sizler için derledik. Bu hafta vizyona; 4 yerli ve 2’si animasyon 5 yabancı olmak üzere vizyona 9 yeni film girdi.

İşte 14 Şubat’ta vizyona giren filmler; 


1) Küçük Kadınlar
Orijinal İsmi: Little Women
Tür: Dram , Romantik
Senarist: Greta Gerwig
Yönetmen: Greta Gerwig
Yapımı: 2019 – ABD
Oyuncular: Saoirse Ronan, Emma Watson, Meryl Streep, Timothee Chalamet, Florence Pugh.

Filmin konusu: Louisa May Alcott'un unutulmaz romanından uyarlana film; Meg, Jo, Beth ve Amy isimli dört kız kardeşin Amerikan İç Savaşı’nın sonrasında geçen büyüme hikâyesini konu alıyor. Hikayenin yönetmen Greta Gerwig tarafından yorumlanmış halinde, dört kız kardeşn hikayesi üzerinden kadın hayatına dair o döneme ait temaların yanı sıra zamanın ötesinde konular ve sorunlar da işleniyor.


2) Kiki Lanet-i Cin
Tür: Korku
Yönetmen: Mustafa Miraç Kaya
Senarist: Mustafa Miraç Kaya
Yapımı: 2020 - Türkiye
Oyuncular: Mustafa Miraç Kaya, Türkan Kılıç, Yaşar Aydınlıoğlu, Reyhan İlhan, Fatih Hasanoğlu.

Filmin konusu: Aradığı mutluluğu görücü usulü yaptığı evliliğinde bulamayan Muzaffer, eşi Şenay ve iki çocuğunu bırakıp, yasak aşk yaşadığı Satı ile evlenir. Satı ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Elif, şizofreni hastasıdır ve sürekli halüsinasyonlar yaşamaktadır. Kızının hastalığını kabul etmeyen Muzaffer, kızını bu durumdan kurtarmak için sürekli doktorlara başvurur fakat hiçbir sonuç almaz. Çareyi önce komşuları aracılığı ile tanıştığı astrolog Yeliz'de, daha sonra ise Yeliz aracılığı ile tanıştığı Bedir isimli medyumda arayan Muzaffer, Bedir’in kızı için son çare olduğuna inanmaktadır. Bedir’in Elif’i kurtarma çabaları sonuç vermez. Zira Bedir’in de fark edemediği farklı bir etki sadece Elif’i değil tüm aileyi çoktan esir almıştır ve Muzaffer kendisi ile ailesini uçsuz bucaksız bir labirentin içinde bulmuştur. Bedir’in aileyi kurtarma çabaları içerisindeyken farkında olmadan ortaya çıkartacağı sırlar, tüm bağları kopartacaktır. Hangisi hayal, hangisi gerçek. Siyah ve beyazın ortasındaki ince bir çizgide yürürken bir ailenin yok yere yok oluşuna tanıklık eden Bedir’in bıkmadan usanmadan verdiği bu mücadelenin,aslında kanlı bir intikam savaşına dönüşmesi, hiç umulmayan bir netice ile son bulacaktır.


3) Kirpi Sonic
Tür: Animasyon , Aksiyon , Macera
Senarist: Patrick Casey , Josh Miller
Yönetmen: Jeff Fowler
Yapımı: 2019 - ABD ,  Japonya 
Oyuncular: James Marsden, Tika umpter, Jim Carrey, Ben Schwartz, Natasha Rothwell.

Filmin konusu: Sega şirketinin geliştirdiği aynı isimli video oyunundan uyarlanan filmde; dünyanın en hızlı kirpisi Sonic ve onun en yakın arkadaşı Tom’un onları yakalamakla görevlendirilmiş kötü bilim insanı Dr. Ivo Robotik’in macerasını konu alıyor.


4) Ağır Romantic
Tür: Dram , Komedi , Romantik
Yönetmen: Deniz Denizciler
Senarist: Deniz Denizciler
Yapımı: 2019 - Türkiye 
Oyuncular: Onur Tura, Tuvana Türkay, Servet Pandur, Gazanfer Ündüz, Altan Erkekli.

Filmin konusu: Aslı üniversiteden henüz mezun olmuş, naif, duygusal ve entelektüel bir kızdır, babası Nejat bey üniversitede arkeoloji profesörü olarak hocalık yaparken, annesi Nermin ise doktorluk yapmaktadır. Tek kız olarak el bebek gül bebek büyütülen, bir dediği iki olmayan Aslı, ilişki konusunda yıllardır hayalindeki beyaz atlı prensi bekler fakat ona kavuşamaz. Onun için sevgilisi olacak erkek ince ruhlu, romantik, kibar, duygusal, ve tam bir centilmen olmalıdır. Bu rol model Aslında babasıdır, babası Nejat bey tam bir romantik adam örneğidir. Sürekli eve çiçekle gelen, mutfağa girip yemek yapan, yıllar geçse de karısına hep aşk dolu gözlerle bakan mükemmel bir eştir. Aslı da babası gibi bir adam hayali ile yıllarca kimse ile birlikte olmaz. Hep hayallerindeki adamı bekler… Ve yıllar sonra bir gün ansızın Kerem çıkar gelir… tesadüfen romantik bir anda tanışırlar. İşte o beyaz atlı prens artık gelmiştir. Tarzıyla, tavrıyla tam bir beyefendi, tam bir centilmen, tam bir aşk adamıdır. İnce zevkleri olan, bu romantik adam yalnızca filmlerde görebileceğimiz aşk sahneleri ile Aslıyı kendine aşık eder… çok ciddi, seviyeli, aşk dolu bir ilişkiyle devam ederken, evlilik kararı alırlar… Kerem anne ve babası ile gidip Aslıyı ister.. her şey masal gibidir… Fakat madalyonun diğer yüzü farklıdır… Kerem ünlü bir kabadayının oğlu ve yer altı dünyasında söz sahibi, astığım astık, kestiğim kestik bir adamdır. Bu çift karakterli romantik adam, Aslının yanındayken tam bir centilmen, gerçek anlamda evlenilecek bir adam portresi çizer, fakat Aslının yanından ayrıldığı anda tam bir suç makinesi olmaktadır. Haraç kesen ve peynir ekmek gibi adam vuran, İstanbul’da olup biten bütün gayrimeşru işlerde parmağı olan, herkes tarafından korku duyulan, saygı gösterilen, ve sayılan Kerem, Aslının bu durumu anlamaması için büyük çaba sarf eder ama acı ve bir o kadar eğlenceli son kaçınılmaz olacaktır.


5) The Gentlemen
Tür: Aksiyon , Suç
Yönetmen: Guy Ritchie
Senarist: Guy Ritchie
Yapımı: 2020 - ABD 
Oyuncular: Henry Golding, Matthew Mcconaughey, CharlineHunnam, Colin Farrell, Michelle Dockery.

Filmin konusu: Londra’da uyuşturucu satıcılığı yapan Amerika asıllı Mickey Pearson, artık emekli olmak istiyordur. Ancak barondan çıkabilmesi için de öncelikle yüklü miktarda nakite ihtiyacı vardır. Bu durum onu komploların, entrikaların, rüşvetlerin ve şantajların tam da ortasına düşürecektir.


6) Yeni Baştan
Orijinal İsmi: La belle époque
Süre: 110 dk.
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Nicolas Bedos
Senarist: Nicolas Bedos
Yapımı: 2019 - Fransa 
Oyuncular: Daniel Auteuill, Guillaume Canet, Doria Tillier, Fanny Ardant, Pierre Arditi. 

Filmin konusu: Özel bir firma müşterilerine geçmişe dönme ve ilk aşkları ile yeniden buluşma şansı yaratmaktadır. Büyük bir ekiple her şey ilk günkü gibi olacaktır.


7) Akıllı Balık 
Orijinal İsmi: Shark School
Tür: Animasyon
Yönetmen: June Taylor
Senarist: Amanda Knight
Yapımı: 2019 – ABD

Filmin Konusu: Akıllı Balık, balık okulunu çok seven iki genç balığın maceralarını konu ediyor. İki genç balığın en çok sevdiği şey her gün balık okuluna gidip gelmektir. ... Balık okulu sadece onlar için değil her yaştan çocuk için eğlenceli ve eğitici bir deneyimdir


8) Nasipse Olur
Tür: Komedi , Romantik
Yönetmen: Selahattin Sancaklı
Senarist: Barış Başar
Yapımı: 2019 - Türkiye
Oyuncular: Burak Sevinç, Algı Eke, Zeyno Eracar, Nur Sürer, Yeşim Dalgıçer.

Filmin Konusu: Günfer küçük bir kasabada yaşamaktadır. Mütevazi ve sakin hayatı önce babasını kaybetmesi ardında da kumar borcu yüzünden mafyayla uğraşması  nedeniyle hayatı alt üst olur. Üstelik tam olarak bu dönemde evlenmeye hazırlandığı Yaşar’ın kendisini aldattığını da öğrenir! Ancak Günfer pes etmez, mücadeleye başladığı zaman Gökhan’la tanışır.


9) Masallardan Geriye Kalan
Tür: Romantik
Senarist: Mustafa Uğur Yağcıoğlu
Yönetmen: Mustafa Uğur Yağcıoğlu
Yapımı: 2019 - Türkiye
Oyuncular: Özgür Çelik, İlayda Akdoğan.

Filmin Konusu: Masallardan Geriye Kalan, üniversitede doçent olan bir adam ile yüksek lisans öğrencisi bir kız arasında yaşanan aşkı konu ediyor. Evren ve Hece arasında beklenmedik bir zamanda, hızla gelişen aşkı konu edinen filmde, aşkın karşı taraftan çok kişinin kendisiyle ilgili olduğu gözler önüne seriliyor. Yönetmenliğini ve senarsitliğini Mustafa Uğur Yağcıoğlu'nun üstlendiği filmin başrollerinde Özgür Çevik, İlayda Akdoğan ve Tuba Ünsal yer alıyor. >365/Haber Merkezi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum