Bu hafta vizyona giren filmler-  14 Eylül 

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler-  14 Eylül 

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler-  14 Eylül 
14 Eylül 2018 - 19:33 - Güncelleme: 20 Eylül 2018 - 19:04
Reklam

Her Cuma olduğu gibi yine beyazperdeye taşınan birbirinden güzel filmleri sizler için derledik. Bu hafta vizyona; biri animasyon 4 yerli, 7 yabancı olmak üzere 11 yeni film girdi.

İşte 14 Eylül’de vizyona giren filmler;


1) Predator 
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera
Yapımı: 2018 - ABD
Süre: 101 dk.
Yönetmen: Shane Black
Senaryo: Shane Black,  Fred Dekker
Yapımcı: Joel Silver,  John Davis
Oyuncular: Boyd Holbrook, Olivia Munn, Yvonne Strahowski, Trevante  Rhodes, Jacob Tremblay.

Filmin konusu: Eski bir Özel Kuvvetler askeri olan Quinn McKenna (Boyd Holbrook) Meksika'da paralı bir görevde bulunduğu sırada bir uzaylıyla karşılaşır, bu uzaylı teknolojisine ait bazı parçaları evine gönderir. Ancak oğlu Rory'nin (Jacob Tremblay) bu paketi yanlışlıkla açması, uzayın en derinlerinden korkunç yaratıkların yeniden dünyaya gelmesine neden olur. Üstelik bu yaratıklar, başka gezegenlerdeki varlıklarla gen havuzlarını genişletmiş, iyice güçlenmiştir. Onları durdurabilecek tek güç, bir grup eski asker ve bir de özel hayatındaki sorunlarla mücadele eden fen bilgisi öğretmeni olacaktır.

The Predator filmi kronolojik olarak, 1990 yapımı Predator 2 ve 2010 yapımı Predators'ın arasında konumlanıyor.


2) Gece Gelen
Tür: Gizem , Korku
Yapımı: 2017 - ABD
Süre: 91 dk.
Yönetmen: Trey Edward Shults
Senaryo: Trey Edward Shults
Yapımcı: David Kaplan
Oyuncular: Joel Edgerton, Riley Keough, Carmen Ejogo, Christopher Abbott, Mick Rourke. 

Filmin konusu: Paul (Joel Edgerton) vahşi doğanın ortasındki kulübesinde, eşi ve oğluyla birlikte kendine göre bir düzen sağlamayı başarmış bir adamdır. Dışarıdaki belirsiz tehlikelere karşı gündüzleri son derece tedbirli davranan, geceleri kesinlikle kimseyi dışarı çıkarmayan Paul ve ailesinin yanına günün birinde zor durumdaki genç bir aile sığınır. Paul, hepsi için hayati önem taşıyan kurallara yeni misafirlerinin de harfiyen uymasını ister. Ancak 2 ailenin de iyi niyetli çabalarına rağmen dışarıdaki tehdidin yarattığı paranoya, içeride kalanlara hiç de kendilerinden beklemedikleri şeyler yaptıracaktır.


3) Küçük Bir Rica 
Tür: Gerilim , Gizem , Suç
Yapımı: 2018 - ABD
Süre: 117 dk.
Yönetmen: Paul Feig
Senaryo: Jessica Sharzer
Yapımcı: Paul Feig,  Jessie Henderson
Oyuncular: Anna Kendrick,  Blake Lively, Henry Golding, Linda Cardellini, Eric Johnson. 
 
Filmin konusu: Küçük bir kasabada yaşayan, ama internette çektiği günlük videolarla ün kazanmış ev kadını Stephanie Ward'un (Anna Kendrick) hayatı, en yakın arkadaşı Emily Nelson'ın (Blake Lively) bir iz bırakmadan kaybolmasıyla alt üst olur. Tüm vaktini Emily'nin izini aramaya adayan Stephanie'ye Emily’nin kocası Sean (Henry Golding) da yardımcı olmaya çalışacak, bazı sırlar ortaya çıktıkça öyküye dahil olan herkesin hayatı değişecektir.
Küçük Bir Rica filmi, Amerikalı yazar Darcey Bell'in aynı adlı romanından sinemaya uyarlandı.


4) Mille 22
Tür: Aksiyon
Yapımı: 2018 - ABD
Süre: 94 dk.
Yönetmen: Peter Berg
Senaryo: Graham Roland
Yapımcı: Mark Wahlberg,  Peter Berg
Oyuncular: Mark Wahlberg, Lauren Cohan, John Malkovıch, İko Uwais, Ronda Rousey.

Filmin konusu: Amerikan istihbarat ajanı James Silva (Mark Wahlberg) ve ekibi, birkaç büyük şehri yok etmeye yetecek miktarda kayıp radyoaktif maddenin yerini bilen ve bir Güney Asya ülkesindeki Amerikan büyükelçiliğine sığınmış Li Noor (Iko Uwais) adlı bir polisi ülkeden kaçırmak için çok tehlikeli bir operasyon düzenler.


5) Canavar
Tür: Dram
Yapımı: 2017 - İngiltere
Süre: 107 dk.
Yönetmen: Michael Pearce
Senaryo: Michael Pearce
Yapımcı: Kristian Brodie,  Ivana Mackinnon
Oyuncular: Jessie Buckley, Johnny Flynn, Geraldine James, Oliver Malthan, Charley Palmer Rothwell. 

Filmin konusu: Küçük, modern dünyadan uzakta bir adada yaşayan Moll (Jessie Buckley), ailesinin baskısından iyice bunalmış bir genç kadındır. Günün birinde adaya gelen bir yabancıyla, Pascal Renouf'la (Johnny Flynn) tanışır ve onu aşık olur. Pascal ona, ailesi ve mahkum olduğu hayattan kaçabilmesi için destek verir, ancak bu gizemli adamın vahşice işlenmiş bazı cinayetlerin faili olduğu iddia edildiğinde bu iddialara kulağını tıkayacaktır.


6) Sosyopat
Tür: Korku
Yapımı: 2017 - ABD
Süre: 70 dk.
Yönetmen: Kevin Forrest
Senaryo: Kevin Forrest
Oyuncular: Michael Draper, Erin Mcgarry, Jeffrey  Arrington, Dennis Fitzpatrick, Jill Sughrue.

Filmin konusu: Christopher (Michael Draper) ve Lori (Erin McGarry) çifti, yaşadıkları hayatın tekdüzeliğinden sıkılmış, her şeyi geride bırakarak doğada kısa bir tatil karar vermiştir. Kuzeybatı Amerika'da, Pasifik kıyılarına yakın ormanlık bir alandaki kamp alanına gelen ikilinin güzel zaman geçirme hayalleri uzun sürmez. Başlarına musallat olan sosyopat bir aile nedeniyle hayalleri kabusa döner. Christopher kaçırılır ve Lori, kuş uçmaz kervan geçmez sık orman içinde hayatta kalabilmek için zorlu doğa koşullarında tehlikeli bir kaçışa başlar.


7) Baba 1.5
Tür: Komedi
Yapımı: 2018 – Türkiye
Yönetmen: Deniz Denizciler
Senaryo: Kamuran Süner
Yapımcı: Demir Demir
Oyuncular: Peker Açıkalın, Rüzgar Erkoçlar, Deniz Özerman, Haldun Boysan, Hakan Bilgin.

Filmin konusu: Ünlü mafya babası Seyfi'nin (Peker Açıkalın) rakipleri, oğlu olmayan Seyfi'nin ölüp geride bırakacağı imparatorluğu bölüşmeyi dört gözle beklerlerken, Seyfi'nin hiç tanımadığı bir oğlu olduğu ortaya çıkar. Ne var ki bu oğul, hiç Seyfi'nin umduğu gibi yerini gönül rahatlığıyla bırakabileceği niteliklere sahip değildir. Yine de yavaş yavaş mafya olmanın gerekliliklerini öğrenmeye başlar.


8) İçimdeki Hazine
Tür: Aksiyon , Gerilim
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre: 105 dk .
Yönetmen: Hakan Gürtop
Senaryo: Coşkun Çokyiğit
Yapımcı: Coşkun Çokyiğit
Oyuncular: Demir Karahan, Fatih Ayhan, Cemre Melis Çınar, Levent Sülün, Güner Özkul.

Filmin konusu: Hayattaki son yakını olan babasını da kaybettikten sonra dünyada yapayalnız kalan Sema (Cemre Melis Çınar), babasının cenazesiyle birlikte İstanbul'a gelir ve ailesinden miras kalan konağa yerleşir. Babaannesinin bıraktığı şifreli bir kağıt parçası, ona gizemli bir dünyanın kapısını açacak, aynı zamanda o kağıdın peşindeki zorbaların hedefi haline gelecektir. Çünkü kağıtta "zamanı okuyan makinenin planı" olduğu düşünülmektedir.


9) Misafir
Tür: Dram
Yapımı: 2017 - Türkiye
Süre: 90 dk.
Yönetmen: Andaç Haznedaroğlu
Senaryo: Andaç Haznedaroğlu
Yapımcı: Andaç Haznedaroğlu,  Adnan M. Şapçı
Oyuncular: Saba Mubarak, Rawan Skef, Homam Hout, Şebnem Dönmez, Yeşim Cren Bozoğlu.

Film Konusu: Suriye'deki savaşta küçük kız kardeşi dışında bütün ailesini yitiren Lina (Rawan Skef), komşusu Meryem (Saba Mubarak) ile birlikte Türkiye'ye kaçar ve İstanbul'a gelir. Lina hala ülkesine geri dönebilmenin hayali kursa da içindeki bulundukları zor şartlar, onları hayal kurmaktan ziyade hayatta kalma mücadelesine itecektir.


10) Western
Tür: Dram
Yapımı: 2017 - Bulgaristan, Almanya, Avusturya
Süre: 121 dk.
Yönetmen: Valeska Grisebach
Senaryo: Valeska Grisebach
Yapımcı: Maren Ade,  Jonas Dornbach
Oyuncular: Meinhard Neumann, Reinhartd Wetrek, Syuleyman Alilov Letifov, Veneta Fragnova, Viara Borisova. 
 
Film Konusu: Bir grup Alman işçi, Bulgaristan'ın Yunanistan sınırına yakın kırsal bir bölgesinde, bir hidroelektrik santrali inşaatında çalışmaya başlamıştır. Bu işçiler, yakın köydeki Bulgarlarla hem dil sorunu, hem de bariz kültürel farklılıklar nedeniyle düzgün bir iletişim kuramamaktadır. Buna rağmen işçilerden Meinhard, halktan insanlarla arkadaş olmaya çalışır. Ancak bu durum hem kendi arkadaşları, hem Bulgarlar arasında şüpheyle karşılanır. Bu sakin ortam, adeta bir western filmi gerginliğine bürünür. 


11) Organik Aşk
Tür: Romantik
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre:100 dk.
Yönetmen: Kamil Çetin
Senaryo: Volkan Girgin
Yapımcı: Berna Akpınar,  Metin Namlısesli
Oyuncular: Gizem Karaca, Mustafa Mert Koç, Tarık Papuççuoğlu, Ruhsar Gültekin, Asuman Dabak.

Film Konusu: Tüm varlığını dişiyle tırnağıyla çalışarak elde etmiş holding patronu Celal'in (Tarık Papuççuoğlu) oğlu Bülent (Mustafa Mert Koç), babasının aksine hiçbir işi beceremeyen bir gençtir. Başarısızlıklarıyla babasını bezdiren Bülent, babası tarafından evinden 1 aylığına evden uzaklaştırılır. Bu süre zarfında gerçek anlamda bir işi kotarmaması halinde mirastan pay alamayacaktır. Bülent çıktığı bu yolculukta, kendi düğününden kaçan Esma (Gizem Karaca) ile tanışacak, birlikte sığındıkları köyde organik bir hayatı ve aşkı keşfedecektir.>365/Haber Merkezi
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum