Bu hafta vizyona giren filmler-  14 Aralık 

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler-  14 Aralık 

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler-  14 Aralık 
14 Aralık 2018 - 19:11 - Güncelleme: 21 Aralık 2018 - 00:00
Reklam

Her Cuma olduğu gibi yine beyazperdeye taşınan birbirinden güzel filmleri sizler için derledik. Bu hafta vizyona; 2 yerli, biri animasyon 4 yabancı olmak üzere 6 yeni film girdi.

İşte 14 Aralık’ta vizyona giren filmler;

1) Örümcek Adam: Örümcek Evreninde
Tür: Animasyon
Yapımı: 2018 – ABD
Yönetmen: Peter Ramsey,  Bob Persichetti
Seslendirenler: Nicolas Cage,  Liev Schreiber,  Hailee Steinfeld,  Luna Lauren Vélez,  Jake Johnson
Senaryo: Phil Lord,  Christopher Miller
Yapımcı: Christopher Miller,  Phil Lord

Filmin konusu: Örümcek Evreninde, dünyayı kurtarmaya çalışan Brooklyn’li genç Miles Morales’in hikayesini konu ediyor. Polis memuru bir baba ve kendisini işine adamış bir annenin çocuğu olan Miles, yeni okuluna uyum sağlamakta zorlanır. Anne ve babası, sadece yetenekli öğrencilerin bulunduğu bir özel okula giden oğullarının başarısını görmeyi arzulamaktadır. Ancak Miles’ın okulla pek ilgisi yoktur. O daha çok arkadaşları ve kendisini grafiti konusunda cesaretlendiren amcası Aaron ile zaman geçirmek ister. Miles, hayatındaki ufak sorunlarla boğuşurken radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılmasıyla bambaşka bir dünyaya adım atar. O artık özel yeteneklere sahip olan bir süper kahramandır. Zehir atma, kamuflaj, nesnelere yapışabilme, çok gelişmiş duyma pek çok güç kazana Miles, gerçek bir süper kahraman olabilmek için Peter Parker, Spider-Gwen, Spider-Man Noir, Spider-Ham’dan yardım alır. Süper kahraman olmanın sorumluluklarını öğrenen Miles artık maskesini takıp kötülüğe karşı savaşmak için harekete geçmelidir.


2) Donbass
Tür: Dram
Yapımı: 2018 - Almanya ,  Ukrayna ,  Fransa ,  Hollanda ,  Romanya
Süre: 110 dk.
Yönetmen: Sergei Loznitsa
Senaryo: Sergei Loznitsa
Oyuncular: Valerıu Andriuta, Evgeny Chistyakov, Georgi Deliyev, Boris Kamorzin, Sergei Kolesov.

Filmin konusu: Donbass, Doğu Ukrayna’nın Donbass bölgesinde yaşanan savaşı konu ediyor. Ayrılıkçı çeteler tarafından öldürülen kitleler, silahlı çatılmalar ve soygunların baş gösterdiği Donbass’da savaş barış olarak adlandırılırken, propaganda gerçek, nefret ise aşk olarak kabul edilir. Bir ülkenin veya bir politik sistemin hikayesi olmayan film, kaybedilen insanlık ve medeniyetin hikayesini anlatıyor. Yönetmen koltuğunda Sergei Loznitsa’nın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Yatsenko, Liudmila Smorodina, Olesya Zhurakovskaya, Boris Kamorzin, Sergei Russkin gibi isimler yer alıyor. Senaryosunda yönetmenin imzasının bulunduğu filmin görüntü yönetmenliğini Oleg Mutu üstleniyor.


3) Bana Bir Soygun Yaz 2
Tür: Komedi
Yapımı: 2018 – Türkiye
Yönetmen: Murat Toktamışoğlu
Senaryo: Ulaş Çobancı
Oyuncular: Şafak Sezer, Umut Oğuz, Çetin Altay, Turan Selçuk Yerlikaya.

Filmin konusu: Başlarına gelen onca talihsiz olayın ardından Çeto ve Sülo çareyi Kıbrıs’a gitmekte bulur. Arkadaşları Nasip sayesinde Kıbrıs’ta bir otelde çalışma başlayan ikili hayata adeta yeniden başlamıştır. Sade bir yaşam sürmeye karar veren Çeto ve Sülo’nun planları Nasip’in, otel sahibi Nadide hanımın kızı Asya ile evlenme kararı ile alt üst olur. Asya ile evlenebilmek için paraya ihtiyacı olan Nasip, kendisine yardım etmesi için Kasap Tercan’ın kapısını çalar. Onun sayesinde yasa dışı bir işe bulaşan Nasip, bu işi de eline yüzüne bulaştırınca başına büyük bir bela açar. Çeto ve Sülo, Nasip’i Kasap Tercan belasından kurtarmak için kendilerini bir anda büyük bir aksiyonun içinde bulurlar. Üçlü çalıştıkları otelin kumarhanesini soymaya karar verir. Ancak bu iş sandıkları kadar kolay olmaz. Planı uygulamaya kalkıştıkları sırada aralarına Asya’nın da dahil olması işleri iyice içinden çıkılmaz bir hale sokar.


4) Aşk Bu Mu?
Tür: Dram , Romantik
Yapımı: 2018 - Türkiye
Yönetmen: Ömer Uğur
Senaryo: Cüneyt İnay
Oyuncular: Afra Saraçoğlu, Kubilay Aka, Salih Kalyon, Şerif Erol, Sadi Celil Cengi<.

Filmin konusu: Yolları kesişen Umut ve Gülüm’ün hikayesini konu ediyor. Genç bir adam olan Umut, çocukluğundan beri hırsızlık yapmaktadır. Umut, hayatının fırsatını yakalayıp köşeyi dönmenin hayalini kurar. Fakat ne hayallerine kavuşabilir ne de sürekli aradığı ailesine ulaşabilir. Genç bir kadın olan Gülüm ise hayallerine bir adım uzaklıktadır. Okulunu başarıyla bitiren Gülüm’ün hayatında hiçbir sıkıntı yoktur. Fakat bir gün genç kızın tüm hayatı kararır. Gülsüm’de karaciğer yetmezliği olduğu ortaya çıkar ve nakil gerçekleşmezse ölecektir. Tam da bu süreçte Umut ile Gülüm’ün yolları kesişir. Genç adamın yıllardır beklediği fırsat tam da ayağına gelmiştir. Ancak bu durum sandığı kadar kolay değildir. Kendisini zor durumların içerisinde bulan Umut, bedeli ağır olan bir karar vermek zorunda kalır. Peki aşk her şeyin üstesinden gelmeye yeterli midir? Ömer Uğur’un yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Afra Saraçoğlu ve Kubilay Aka yer alıyor. Senaryosunu Cüneyt İnay’ın kaleme aldığı romantik komedi türündeki filmin oyuncu kadrosunda Salih Kalyon, Şerif Erol, Tanju Tuncer, Sadi Celil Cengiz, Evrim Doğan gibi isimler yer alıyor.


5) Yılbaşı Süprizi
Tür: Aile
Yapımı: 2017 - İngiltere
Süre: 82 dk. 
Yönetmen: Richard Elson
Seslendirenler: Liam Neeson
Senaryo: Maire Campbell
Yapımcı: Joan Burney-Keatings Mbe,  Francis O'Toole

Filmin konusu: Richard Elson'ın yönettiği A Christmas Star, mucizeler ifa ettiğine inanan Noelle ile arkadaşlarının hayatlarını tehdit eden sanayici McKerrod'a karşı mücadelelerini anlatıyor.


6) Roma 
Tür: Dram
Yapımı: 2018 - Meksika ,  ABD
Süre: 135 dk.
Yönetmen: Alfonso Cuarón
Senaryo: Alfonso Cuarón
Yapımcı: Alfonso Cuarón,  David Linde
Oyuncular: Marine De Tavira, Yalitza Aparicio, Veronika Garcia.

Film Konusu: Film, yönetmenin 1960'larda ve 70'lerde Meksiko'da büyüdüğü yıllarda bölgede yaşanan olaylara dayanıyor. Siyah beyaz olarak filme çekilen Roma, 1970'lerin başında, Mexico'daki Roma mahallesinde geçiyor ve kişisel, sosyal ve politik çekişmeler sırasında bir ailenin dengesini korumaya çalışmasını konu alıyor. Orta sınıf bir ailenin evinde hizmetçilik yapan Cleo'yu merkezine alan filmde, aile evde yaşanan değişikliklerle boğuşurken, sokaklarda ise Meksika hükümetin desteklediği milisler ve öğrenci göstericiler arasında büyük bir çatışma vardır. Film, Venedik Film Festivali'nde prömiyer yapmış ve En İyi Film dalında Altın Aslan ödülü kazanmıştır. >365/Haber Merkezi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum