Bu hafta vizyona giren filmler- 13 Nisan

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler- 13 Nisan

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler- 13 Nisan
13 Nisan 2018 - 14:00 - Güncelleme: 20 Nisan 2018 - 17:07
Reklam

Her Cuma olduğu gibi yine beyazperdeye taşınan birbirinden güzel filmleri sizler için derledik. Bu hafta vizyona 4 yerli, biri animasyon 6 yabancı olmak üzere 10 yeni film girdi.

İşte 13 Nisan vizyona giren filmler;


1) Rampage: Büyük Yıkım
Yapımı: 2018 - ABD
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera
Yönetmen: Brad Peyton
Senaryo: Carlton Cuse,  Ryan Engle,  Ryan Condal
Yapımcı: Dwayne Johnson,  Beau Flynn

Filmin konusu: Primat uzmanı Davis Okoye (Dwayne Johnson), meslek gereği insansı maymunlarla çok iyi anlaşmaktadır, ancak 2 yaşındayken bulup büyüttüğü George adlı gorille fazlasıyla dostça bir ilişkisi vardır. Ancak o sırada yapılmakta olan bir genetik deneyde yaşanan kaza sonucu aralarında George'un da bulunduğu çeşitli hayvanlar, önlerine çıkan her şeyi yıkan korkunç canavarlara dönüşürler. Şehirlerin ve dünyanın enkaza dönmesini önlemek, aynı zamanda eski dostunu kurtarmak isteyen Davis, bir genetik bilimciyle güç birliği yapar.


2) Sessiz Bir Yer (A Quiet Place)
Tür: Dram, Gerilim, Korku
Yapımı: 2018 – ABD
Süre: 95 dk.
Yönetmen: John Krasinski
Senaryo: John Krasinski,  Scott Beck,  Bryan Woods
Yapımcı: Michael Bay,  John Krasinski

Filmin konusu: Dünya üzerinde ses çıkaran herkesi avlayan bilinmeyen bir güç, insan ırkını yeryüzünden silmek üzeredir. 4 kişilik Abbott ailesi, hayatta kalabilmek için büyük bir disiplin duygusuyla ve hiçbir gereksiz ses çıkarmadan hayatlarını sürdürmek zorundadır.


3) Muhteşem Kadın (Una Mujer Fantastica)
Tür: Dram
Yapımı: 2017 - Şili, Almanya
Süre: 100 dk.
Yönetmen: Sebastián Lelio
Senaryo: Sebastián Lelio,  Gonzalo Maza
Yapımcı: Eduardo Castro,  Jonas Dornbach
Diğer Adı: A Fantastic Woman

Filmin konusu: Genç ve yetenekli trans şarkıcı Marina Vidal (Daniela Vega), aynı zamanda garsonluk yaparak hayatını sürdürmektedir. Kendisinden 20 yaş büyük sevgilisi Orlando (Francisco Reyes) ile mutlu bir birlikteliği vardır. Marina'nın doğum gününü kutladıkları akşam Orlando fenalaşır ve hastanede hayatını kaybeder. Kanun güçlerinin ve Orlando'nun ailesinin şüpheleri Marina'ya çevrilirken, genç kadın sevdiği insanı kaybetmenin ve toplumun her katmanında karşılaştığı 2. sınıf insan muamelesinin yükünü omuzlamak durumunda kalacaktır.


4) Oflu Hoca Trakya’da
Tür: Komedi
Yapımı: 2018 – Türkiye
Yönetmen: Adem Kılıç,  Serkan Karaarslan
Seslendirenler: Yılmaz Okumuş
Senaryo: Ferhat Ergün
Diğer Adı: Oflu Hoca 3 - Üj Trakya

Filmin konusu: Doğanspor'un başkanlığını yapan Oflu Hoca (Çetin Altay), genç yetenek Hayati'yi transfer etmek için Türkiye'nin öbür ucuna, Lüleburgaz'a gitmiştir. Ancak buraya ayak basar basmaz hiç beklemediği birşeyle karşılaşır. Her yönüyle bir Trakyalı olan Haspi de o gün hapisten çıkmıştır. Haspi dış görünüş olarak Oflu Hoca'nın tıpatıp kopyası gibidir, ancak karakterleri 180 derece farklıdır. Bu fiziksel benzerlik, Oflu Hoca ve Haspi'nin başına bela olacaktır.


5) Vahşiler (Hostiles)
Tür: Dram, Macera, Western
Yapımı: 2017 - ABD
Süre: 127 dk. 
Yönetmen: Scott Cooper
Senaryo: Scott Cooper,  Donald Stewart
Yapımcı: John Lesher,  Ken Kao

Filmin konusu: 1892 yılında Yüzbaşı Joseph Blocker (Christian Bale), bizzat başkandan gelen bir emir alır. Ömrünün son günlerini yaşayan bir Cheyenne reisi Sarı Şahin ve ailesini New Mexico'dan diğer ırkdaşlarının yaşadığı Montana'ya dek götürmesi gerekmektedir. Blocker bu emri pek gönüllü olmasa da kabul etmek zorunda kalır. Bu yolculuk oldukça uzun ve tehlikeli geçecektir.


6) Zamanın Sınırında (Rubezh)
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Savaş
Yapımı: 2018 - Rusya
Süre: 100 dk.
Yönetmen: Dmitriy Tyurin
Senaryo: Aleksandr Shevtsov
Yapımcı: Rafael Minasbekyan,  Dzhanik Faiziyev
Diğer Adı: Frontier

Filmin konusu: Bir taş ocağı işleten Mihail (Pavel Priluçnıy), hayatında istediği birçok şeye sahip olmasına rağmen daha fazlasını kazanmak için risk almaktan çekinmeyen bir iş adamıdır. Sahip olduğu maden ocaklarının birinde arkeologlar, 2. Dünya Savaşı'ndan kalma bir sığınak keşfeder. Maddi kayba uğramak istemeyen Mihail, bu işten sıyrılmanın yollarını ararken yaşanan bir kaza sonrasında kendisini 1942 yılında, cesetlerini buldukları askerlerin yanında bulur. Savaşın dehşetini derinden hisseden adam, kendi geçmişini ve geleceğini anlamlı kılabilmek için zorlu bir görevi başarmak zorunda kalacaktır.


7) Arada 
Tür: Biyografi, Dram
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre: 87 dk.
Yönetmen: Mu Tunç
Senaryo: Mu Tunç
Yapımcı: Hasan Çobanoğlu

Filmin konusu: Ozan (Burak Deniz), İstanbul'da bir grupta solistlik yapan bir punk'tır. En büyük hayali ise California'ya gidip kendine bir albüm çıkarabilmektir. Doğum gününde eski bir müzisyen olan babasıyla yaşadıkları tartışmanın ardından evini terkeder. Kaset dükkanı olan arkadaşı Deniz, California'ya giden bir gemi bileti konusunda Ozan'ı bilgilendirir. Artık her şeyi göze almış olan Ozan ve sevgilisi Lara (Büşra Develi), bileti bulabilmek için İstanbul'un dört bir yanında birçok farklı ortamına girerek müthiş bir koşuşturmacaya girerler.


8) Taş Devri Firarda (Early Man)
Tür: Animasyon, Komedi, Macera
Yapımı: 2018 - Fransa, İngiltere
Süre: 89 dk.
Yönetmen: Nick Park
Seslendirenler: Eddie Redmayne,  Tom Hiddleston,  Maisie Williams,  Timothy Spall,  Richard Ayoade
Senaryo: Mark Burton,  John O'Farrell,  James Higginson
Yapımcı: Nick Park,  Richard Beek

Filmin konusu: Taş Devri'nde yaşayan Dug ve kabilesi, dünyada yaşamaya elverişli nadir yerlerden biri olan yeşil ve bereketli bir vadide hayatlarını sürdürmektedir. Ancak tüm dünyaya Bronz Devri'ni getirmeye kararlı olan güçlü Lord Nooth, alıştıkları düzeni yerle bir etmek üzeredir. Dug, Hognob ve kabilenin diğer üyeleri, yurtlarını koruyabilmek için iş birliği içinde Nooth'a karşı mücadele etmek durumunda kalacaktır.


9) Kardeşim için Der’a
Tür: Aksiyon, Dram
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre: 112 dk.
Yönetmen: Murat Onbul
Senaryo: Fatih Mutlu,  Taha Kurutlu,  Halis Cahit Kurutlu
Yapımcı: Halis Cahit Kurutlu
Diğer Adı: Daraa

Filmin konusu: Eskiden Suriye rejimine muhalif fikirlere sahip olduğu için ülkesinden ayrılmak durumunda kalan Ali, küçük kardeşi Ömer'e, annesine yardımcı olabilmek, sevdiği kadınla tekrar bir araya gelebilmek için Suriye'ye, Der'a şehrine geri dönmüştür. Ancak kardeşiyle fazla zaman geçirme fırsatı bulamadan Ömer ve bazı arkadaşları, muhaberat karargahının duvarına yazdıkları yazılardan dolayı tutuklanır. Ali, kardeşini ve diğer çocukları bir an önce kurtarmak zorundadır.


10) Eğreti Gelin Ladik
Tür: Dram
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre: 87 dk.
Yönetmen: Deniz Güvenç,  Zaim Güvenç
Senaryo: Zaim Güvenç
Yapımcı: Alper Kaya

Filmin konusu: Eğreti Gelin Ladik filminde, Şükran Kozalı'nın romanından daha önce biraz farklı bir şekilde Atıf Yılmaz tarafından uyarlanan öykü, Ladik adındaki bir 'eğreti gelin' üzerinden anlatılıyor. >365/Haber Merkezi
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum