Bu hafta vizyona giren filmler-  12 Ekim

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler-  12 Ekim

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler-  12 Ekim
12 Ekim 2018 - 08:52 - Güncelleme: 19 Ekim 2018 - 21:07
Reklam

Her Cuma olduğu gibi yine beyazperdeye taşınan birbirinden güzel filmleri sizler için derledik. Bu hafta vizyona;  1 yerli, 4 yabancı olmak üzere 5 yeni film girdi.

İşte 12 Ekim vizyona giren filmler;


1) Uzun Kabus (Slender Man)
Tür: Korku
Yapımı: 2018 - ABD
Süre: 93 dk.
Yönetmen: Sylvain White
Senaryo: David Birke
Yapımcı: James Vanderbilt,  Brad Fischer
Oyuncular: Joey King, Julia Goldani Telles, Jaz Sinclair, Annalise Basso, Kevin Chapman 

Filmin konusu: 4 genç kızdan oluşan bir arkadaş grubu, Slender Man efsanesinin gerçek olmadığını teyit etmek için bir ritüel gerçekleştirir. 1 hafta sonra içlerinden Katie (Annalise Basso) ortadan kaybolur. Olayı araştıran arkadaşları, Slender Man'in gerçekten var olduğuna inanmaya başlamışlardır. Artık onu akıllarından atmaları, gözlerinin önünden silmeleri mümkün değildir.

2) Yol Arkadaşım 2
Tür: Komedi
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre:115 dk.
Yönetmen: Bedran Güzel
Senaryo: İbrahim Büyükak
Yapımcı: Necati Akpınar,  BKM
Oyuncular: Oğuzhan Koç, İbrahim Büyükak, Ezgi Eyüboğlu, Olgun Toker, Kadir Yaman Polatçı

Filmin konusu: Onur (Oğuzhan Koç) ve Şeref (İbrahim Büyükak) ilk filmde yaptıkları yolculuğun ve yaşadıkları maceranın ardından 1 yıl geçtiğinde aynı evi paylaşmaya başlamıştır. Şeref aynı zamanda Onur'un menajerliğini üstlenmiş olsa da pek başarılı olamamış, bu da Onur'un eski işine geri dönmeyi düşünmeyi başlamasına neden olmuştur. Bu sırada Şeref'in ayarladığı bir iş yüzünden turneye çıkarlar. Yolculuk her ikisi için de birçok sürpriz sunacaktır.


3) El Royale’de Zor Zamanlar (Bad Times at the El Royale)
Tür: Gerilim, Gizem
Yapımı:2018 - ABD
Süre: 141 dk.
Yönetmen: Drew Goddard
Senaryo: Drew Goddard
Yapımcı: Drew Goddard,  Jeremy Latcham
Oyuncular: Jeff Bridges, Cynthia Erivo, Dakota Johnson, Jon Hamm, Chris Hemsworth

Filmin konusu: Birbirini tanımayan 7 yabancı, farklı yerlerden başladıkları yolculuklarında California-Nevada sınırında bulunan Tahoe Gölü yakınlarındaki El Royale Oteli'nde bir araya gelir. Hepsinin unutmak ve unutturmak istediği sırları vardır. O akşam hepsinin geçmişleriyle hesaplaşma akşamı olur, kurtuluş için de son şanslarını iyi kullanmaları gerekmektedir. 


4) Kings 
Tür: Dram, Gerilim, Romantik, Suç 
Yapımı:2017 - Fransa, Belçika
Süre: 92dk.
Yönetmen: Deniz Gamze Ergüven
Senaryo: Deniz Gamze Ergüven
Yapımcı: Charles Gillibert,  Vincent Maraval
Oyuncular: Halle Berry, Daniel Craig, Lamar Johnson, Kaalan Walker, Rachel Hilson

Filmin konusu: Amerikan yakın tarihinin en çok iz bırakmış olaylarından Rodney King'in öldürülmesinin sonrasında 1992'de Los Angeles'ta gergin hava devam etmektedir. Evlat edindiği çocuklarını büyütmeye ve hayata tutunmaya çalışan Millie Dunbar (Halle Berry) için de durum bu şekildedir. Ancak King'in ölümünden sorumlu tutulan polis memurlarının dava sonucunda ceza almaması, Los Angeles sokaklarını yangın yerine çevirir. Dunbar ailesini şiddet ve ölüm tehlikesinden korumaya çalışırken pek geçinemediği komşusu Obie Hardison (Daniel Craig) da onlara yardımcı olmaya karar verir.


5) Mirasçılar   (Las Herederas)
Tür: Dram
Yapımı: 2018 - Paraguay, Uruguay, Almanya, Brezilya
Süre: 95dk.
Oyuncular: Ana Brun, Margarita Irun, Ana Ivanova, Alicia Guerra, Regina Duarte

Filmin konusu: Mirasçılar, hayatın zorlukları ile mücadele etmeye çalışan iki kadının hikâyesini konu ediyor. Chela ve Chiquita uzun yıllar birlikte olan bir çifttir. Yıllar geçtikçe artık yaşantılarında belirli bir rol dağılımı olmuştur. Dışa dönük bir yapıya sahip olan Chiquita, hayatlarını yönetmekten sorumludur. Chela ise evden dışarı çıkmayı pek hevesli olmayan, tüm zamanını resim yaparak geçiren biridir. Maddi zorluk yaşayan çift, her birinin birçok anısı olan eşyalarını satmaya başlar. Fakat işler daha da kötüye gidip borçlar ödenemediğinde Chiquita hapishaneye girmek zorunda kalır. Chela, artık yapayalnızdır ve hayatını kendi geçindirmek zorundadır. Para kazanmak için şoförlük yapmaya başlar. Bu sırada tanıştığı Angy, onun kendisini yeniden tanımasına neden olur. Senaryosunu ve yönetmenliğini ilk uzun metraj filmine imza atan Marcelo Martinessi'nin üstlendiği filmin başrolünü Ana Brun ve Margarita Irun paylaşıyor. Kadrosunda Ana Ivanova, Nilda González, Maria Martins, Alicia Guerra, Yverá Zayas gibi isimlerin yer aldığı dram türündeki filmin görüntü yönetmenliğini Luis Armando Arteaga üstleniyor. >365/Haber Merkezi
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum