Bakırköy'de engelsiz park hizmete girdi

Bakırköy Belediyesi, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için yaptığı çalışmalara bir yenisini ekledi. Ataköy Atilla İlhan Parkı’nda ‘Engelsiz Park’ açılışı gerçekleştirildi.

Bakırköy'de engelsiz park hizmete girdi

Bakırköy Belediyesi, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için yaptığı çalışmalara bir yenisini ekledi. Ataköy Atilla İlhan Parkı’nda ‘Engelsiz Park’ açılışı gerçekleştirildi.

Bakırköy'de engelsiz park hizmete girdi
16 Mayıs 2017 - 16:05 - Güncelleme: 16 Mayıs 2017 - 16:08
Reklam

Bakırköy Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisi Engelliler Komisyonu, Uluslararası Lions Denekleri 118 E Yönetim Çevresi Federasyonu ve aralarında Görme Özürlüler Derneği, ALS, Zihinsel Engelliler Derneği ve Türkiye Epilepsi Hasta ve Yakınları Derneği olmak üzere birçok engelli derneğinin iş birliği ile Ataköy’de bulunan Attila İlhan Parkı’nda ‘Engelsiz Park’ projesini hayata geçirdi. 

Engelli çocuklar ile diğer çocukların birlikte oyun oynamalarını sağlayarak engelleri ortadan kaldırmayı amaçlayan ‘Engelsiz Park’ projesi için Bakırköy Belediyesi İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nden akademik destek aldı. 

Engelli çocukların kolayca ve sağlıklı bir şekilde parkta oynarken diğer çocuklarla aynı haklara sahip olduklarını hissetmelerini sağlayacak şekilde planlanan Engelsiz Park’ta, engelliler için özel oyun alanları, oyun aletleri ve işaret dili panoları bulunuyor.

2017/05/5152585.jpg

ENGELSİZ PARK İÇİN AKADEMİK DESTEK
Açılışta bir konuşma yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Türkiye’de engellilere yönelik yürütülen hizmetlerde teorik çalışmalar kolay ama işin pratiğe uygulanmasının zor olduğunu dile getirerek; “Belediye olarak özellikle şahsımın bir hekim olmasından kaynaklı bir tıbbi hassasiyetle engelli yurttaşlarımızın sorunlarına yakından ilgi gösteriyoruz. Bilim çevrelerinin böyle hassas bir konuda görüşleri belediye olarak bizim için önemliydi. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nin akademik desteği ile ortak bir çalışma gerçekleştirdik” dedi. 

2017/05/1447817.jpg

İlk olarak Atilla İlhan Parkı’nda gerçekleştirilen ‘Engelsiz Park’ uygulamasının mevcut diğer parklarda da bir an önce uygulanacağının sözünü veren Kerimoğlu: “Hayatı paylaşmak için hiçbir engel yok, sloganıyla başladığımız bu projeyle sosyal belediyecilik anlayışımız doğrultusunda hizmetlerimize devam ediyoruz. Toplumun dezavantajlı gruplarının sorunlarını sahiplenmek, çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasına yardımcı olmak öncelikli görevlerimiz arasında. Belediye olarak bu görevi severek, canı gönülden engelsiz bir Bakırköy için yerine getiriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum