Bakan Özer, Bahçelievler Anadolu Lisesi'nin açılış törenine katıldı

Bahçelievler Anadolu Lisesi'nin açılış töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitime devam mesajı verdi, ay sonu 15 Bin öğretmen ataması yapılacağını müjdeledi. Özer, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'de son 20 yılda eğitimde bir devrim yaşandı” dedi.

Bakan Özer, Bahçelievler Anadolu Lisesi'nin açılış törenine katıldı

Bahçelievler Anadolu Lisesi'nin açılış töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitime devam mesajı verdi, ay sonu 15 Bin öğretmen ataması yapılacağını müjdeledi. Özer, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'de son 20 yılda eğitimde bir devrim yaşandı” dedi.

Bakan Özer, Bahçelievler Anadolu Lisesi'nin açılış törenine katıldı
12 Ocak 2022 - 22:15 - Güncelleme: 13 Ocak 2022 - 22:47
Reklam

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem güçlendirmesi kapsamında yeni atölye ve derslikler de eklenerek yeniden yapılan Bahçelievler Anadolu Lisesi'nin açılış törenine katıldı. Yoğun katılımın yaşandığı törende; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Bahçelievler İlçe Kaymakamı İlker Arıkan, AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, MHP İl Başkanı Birol Gür, AK Parti Bahçelievler İlçe Başkanı Fatih Tuna, Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, MHP Bahçelievler İlçe Başkanı Osman Çakan, Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, muhtarlar, eğitim camiası ve öğrenciler de hazır bulundu. 

Açılışta önemli açıklamalarda bulunan Millî Eğitim Bakanı Özer, "Bugün itibarıyla Covid-19’dan dolayı tüm sınıfları kapalı olan hiçbir okulumuz bulunmamakta. Yüz yüze eğitime devam" açıklamalarında bulundu. Konuşmaların ardından Bahçelievler Anadolu Lisesinin açılışını gerçekleştiren Bakan Özer, daha sonra Vali Yerlikaya ve beraberindekilerle okulu gezdi. Beden eğitimi dersinde basketbol oynayan öğrencilere katılan Bakan Özer, Vali Yerlikaya ile birlikte öğrencilerin yoğun tezahüratları eşliğinde basket atışı yaptı.

SON 20 YILDA EĞİTİMDE BİR DEVRİM YAŞANDI
Türkiye'de son 20 yılda eğitimde bir devrim yaşandığını belirten Bakan Özer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ülkenin dört bir köşesinde okul öncesinden yükseköğretime kadar vatandaşların nitelikli eğitime erişimle ilgili devasa adımların atıldığı bir dönemin yaşandığını anlattı. Özer, İstanbul'un 2022 yatırımlarında en merkezi il olduğunu dile getirerek “En fazla öğrencimizin, eğitim neferimizin olduğu bir il olan İstanbul'un tüm fiziki eksikliklerini 23 Nisan 2023'e kadar inşallah tamamlayacağız” şeklinde konuştu. 

15 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK
31 Ocak'ta yapılacak 15 bin öğretmen ataması törenini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla İstanbul'da gerçekleştireceklerini de aktaran Özer, şöyle devam etti: "15 bin öğretmenin yüzde 50'sini, yani 7 bin 500'ünü İstanbul'a vereceğiz. Diğer taraftan İstanbul'daki eğitim yatırımlarını okul öncesinden liseye kadar yeniden revize ediyoruz. Yeni yatırımlarla İstanbul'umuzu desteklemeye devam edeceğiz. Sadece basit bir şey söyleyeyim, İstanbul'da şu anda 157 devlet anaokulu var, resmî anaokulu var. İstanbul'a 1.000 tane yeni anaokulu yapıyoruz. Planlamalarını yaptık inşallah, hızlı bir şekilde bu yatırımları hizmete alacağız. İstanbul'a sadece kabaca bilgi vereyim ve bırakayım, 18 Şubat'a bırakalım, minimum 5 milyarlık eğitim yatırımı yapacağız. Maksimumu İstanbul ilimizin performansına bağlı, parayı kullanma kapasitesine bağlı, arsa bulmasına bağlı. İstanbul'da inşallah tam gün eğitime Esenyurt'tan başlayarak en sıkıntılı ilçemiz Esenyurt. Esenyurt'taki problemleri de inşallah çözüyoruz. Esenyurt'tan başlayarak tüm ilçelerimizin eğitimle ilgili çok farklı bir evreye taşındığı bir dönem olacak."

KOVİD-19 NEDENİYLE KAPALI OLAN OKUL YOK
Bakan Özer, Kovid-19 sürecine ilişkin de bilgi vererek "Bir haftamız kaldı. Yüz yüze eğitime devam. Bugün itibarıyla tüm sınıfları kapalı olan, Kovidden dolayı kapalı olan hiçbir okulumuz bulunmamakta. Evet, Omicron varyantından dolayı yayılımlar hızlı ama Allah'a şükür bizim en büyük avantajımız öğretmenlerimizin aşılama oranlarının çok yüksek olması. Yani en az bir doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 94'lere geldi. En az iki doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 89'larda. Bir de aşı olmayıp, hastalığı geçirip bağışıklık kazanmış öğretmenlerimiz var. Onlar da yüzde 5'ler civarında. Muhtemelen o oranlar da artmıştır, 6 Eylül itibarıyla o civarlardaydı. En az üç doz aşı olmuş öğretmen oranımız da yüzde 45'lere geldi. Almanya, İngiltere ve Fransa gibi yüz yüze eğitime devam eden ülkelerin öğretmenlerinin aşılanma oranlarından bile yüksek öğretmen aşağılama oranına sahibiz" diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum