Bahçelievler Trabzonlular Derneği 15 Temmuz'u unutmadı...

Bahçelievler Trabzonlular Derneği, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle özel bir program düzenledi. Emniyet teşkilatı ve medya için özel düzenlenen programda; İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün’e teşekkür plaketi takdim edildi.

Bahçelievler Trabzonlular Derneği 15 Temmuz'u unutmadı...

Bahçelievler Trabzonlular Derneği, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle özel bir program düzenledi. Emniyet teşkilatı ve medya için özel düzenlenen programda; İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün’e teşekkür plaketi takdim edildi.

Bahçelievler Trabzonlular Derneği 15 Temmuz'u unutmadı...
13 Temmuz 2017 - 18:12 - Güncelleme: 18 Temmuz 2017 - 19:57
Reklam

Bahçelievler Trabzonlular Derneği Başkanı Selami Aykut ve yönetim kurulu üyeleri, FETÖ’nün hain darbe girişiminin 1’nci yıl dönümü nedeniyle 15 Temmuz şehitleri için çeşitli anma programları düzenliyor. Bu programlar kapsamında; 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin püskürtülmesi noktasındaki mücadelede önemli payı olan emniyet teşkilatı ve medya mensupları da unutulmadı. Trabzonlular, Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün ile yerel basın mensuplarını kahvaltıda ağırladılar.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların yapıldığı programda; 15 Temmuz gecesi ve sonrası verdiği örnek mücadele nedeniyle Başkan Selami Aykut tarafından İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün’e teşekkür plaketi takdim edildi. Dernek merkezinde düzenlenen kahvaltıya; AK Parti Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi Ahmet Hocaoğlu, CHP Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi Tahsin Balekoğlu ve AK Parti Bahçelievler eski Belediye Meclis Üyesi Hasan Fettahoğlu ile dernek yöneticileri katıldı. 

Konuşmasında halkın yanı sıra emniyet ve medyanın darbenin püskürtülmesindeki payına vurgu yapan Başkan Selami Aykut,  “15 Temmuz’un seneyi devriyesini doldurduğumuz bu günlerde, o günden bu yana eğer huzur varsa emniyet teşkilatımızın ve basının bunda emeği çoktur. Allah sizlerin vermiş olduğu mücadelelerini zayi etmesin” dedi. 

2017/07/2561547.jpg

ALLAH ONDAN RAZI OLSUN
O gece ve sonrasında Bahçelievler’de yaşananları aktaran ve Trabzonlular olarak her zaman devletin ve milletin yanında olduklarını ifade eden Başkan Aykut, “O kara günde darbe girişiminin püskürtülmesinden emniyet müdürümüzün büyük emeği vardır. Biz onu ne kadar anlatsak azdır. Müdürümüzü o günlerde herkes gördü. F-16’lar havada uçuşurken emniyet binasının önünde hasırları sererek, ekip ruhuyla namaz kılarak,  ‘Bir canımız var onu da bu vatan için vermekten çekinmeyiz’ diyerek orada saf tuttu ve oraya gelen insanların inancını diri tutma noktasında büyük gayret gösterdi. Allah kendisinden razı olsun. Biz de 17 yıldır ilçede hizmet veren Trabzonlular Derneği olarak, ilk andan itibaren devletimizin ve milletimizin yanında olduk. Müdürümüz ile birlikte darbenin karşısında durduk. Vatanına, milletine olan aşkıyla bilinen biz Trabzonlular daima Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım öncülüğünde hainlerin karşısında durmaya hazırız” diye konuştu.

2017/07/2875963.jpg

YALNIZDIK AMA ‘SONRASI NE OLUR?’ DEMEDİK…
“Hanımefendiler evde bulaşık yıkarken, beyefendiler bacak bacak üstüne atmış kahve içerken biz ihtilali öğrendiğimizde çok yalnızdık” şeklinde sözlerine sitemle başlayan Emniyet Müdürü Süzgün de, “Bugünlerde herkesin naralar attığı yerlerde o gece biz çok yalnızdık. Hemen birçok kişiye aradım o gün. 3’ncü aradığım kişi de Selami Aykut’tu. Yanımız ilk ulaşanlardan oldu. Saolsunlar o zor günlerimizde yanımızda oldular. Biz o gün sonrası nolur demeden hemen E-5’i, basın ekspress yolunu kapattık. Yüzlerce anahtar topladık. Mandala basıp kodumuzu vermek suretiyle tarafımızı belli ettik. Vatandaşın gelmesi gücümüzü arttırdı. Bizi almadan bu emniyete giremezler dedik. Ben o gün bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Rabbim vatanperverler safında yer almayı nasip ettiği için binlerce kez şükürler olsun. Allah bir da böyle şeyler yaşatmasın. Plaket için de ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. >365/Haber Merkezi 

2017/07/7942807.jpg

2017/07/7387238.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum