Bahçelievler Şehit Necmettin Yiğit Anaokulu açıldı

Afrin’de meydana gelen patlamada yaralanarak, tedavi altına alınan ve 1 hafta sonra şehit olan 23 yaşındaki Bahçelievlerli Uzman Çavuş Necmettin Yiğit’in adı, kendi mahallesinde yaşayacak. 

Bahçelievler Şehit Necmettin Yiğit Anaokulu açıldı

Afrin’de meydana gelen patlamada yaralanarak, tedavi altına alınan ve 1 hafta sonra şehit olan 23 yaşındaki Bahçelievlerli Uzman Çavuş Necmettin Yiğit’in adı, kendi mahallesinde yaşayacak. 

Bahçelievler Şehit Necmettin Yiğit Anaokulu açıldı
05 Nisan 2018 - 16:28 - Güncelleme: 10 Nisan 2018 - 13:22
Reklam

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin bölgesindeki Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında yürüttüğü arama tarama faaliyetleri sırasında meydana gelen patlamada yaralanan ve Ankara'da tedavi gördüğü hastanede şehit olan Uzman Çavuş Necmettin Yiğit'in adı Bahçelievler'de yeni yaptırılan anaokuluna verildi. Annesi Gülcan Yiğit ile birlikte Bahçelievler Zafer Mahallesi’nde ikamet eden Şehit Uzman Çavuş Necmettin Yiğit’in adı kendi mahallesin yaşayacak.

Zaferler İlkokulu bahçesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bahçelievler Belediyesi işbirliğiyle yapımı tamamlanan Şehit Necmettin Yiğit Anaokulunun açılış törenlerine; Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan, Belediye Başkanı Osman Develioğlu, İlçe Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Eğitim-Bir-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Ferhat Öztürk, meclis üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“Devletimiz, Kurtuluş Savaşı’ndan sonraki en büyük mücadelesini veriyor”
Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve vatan için can veren şehitlerimizin ruhlarına ithafen okunan Kur-an tilavetinin ardından söz alan Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Kurtuluş Savaşından sonraki en büyük mücadelesini veriyor. Bu mücadelede askerlerimiz ve polislerimiz şehit oluyor. Şehitlerimiz, bizim çocuklarımız için milletimiz için kendi çocuklarını yetim bırakıyorlar. Onlardan bir tanesi de Necmettin kardeşimizdir. Allah, buradan vatanını milletini bayrağını seven çocuklarımızın yetişmesine vesile kılsın” dedi.

2018/04/2018-04-05-16-34-20.jpg

"O, bizim çocuklarımız öksüz ve yetim kalmasın diye şehit oldu" 
Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğu da, “Terörün ve teröristin dini imanı milleti ırkı mezhebi olmaz. Dini imanı ne olursa olsun terörü elimizin tersiyle itiyoruz ve karşı duruyoruz' diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti; "Bugün burada açılışını yapacağımız anaokulumuza adını verdiğimiz Necmettin Yiğit kardeşimiz bizim ülkemizin sınırlarını delik deşik edip ülkemize terör pompalanması noktasında yapılan harekete saldırıya dur demek için Afrin'e gitmişti. Yakın zamanda yaralanıp GATA'da birkaç gün tedavi gördükten sonra maalesef şehit oldu. O, bizim çocuklarımız öksüz ve yetim kalmasın diye 23 yaşında, hayatının baharında şehit oldu. Allah, Necmettin Yiğit kardeşimizden ve tüm yiğitlerimizden razı olsun” diye konuştu.

Açılışı yapılan anaokulu’nda 2'si özel eğitim sınıfı olmak üzere toplam 6 derslik bulunuyor.

2018/04/2018-04-05-16-34-22.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum