Bahçelievler Belediyesi ile Geyikli Belde Belediyesi ‘Kardeşlik Protokolü’ imzalandı

Bahçelievler Belediyesi ile Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli Belde Belediyesi arasında ‘Kardeşlik Protokolü’ imzalandı.

Bahçelievler Belediyesi ile Geyikli Belde Belediyesi ‘Kardeşlik Protokolü’ imzalandı

Bahçelievler Belediyesi ile Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli Belde Belediyesi arasında ‘Kardeşlik Protokolü’ imzalandı.

Bahçelievler Belediyesi ile Geyikli Belde Belediyesi ‘Kardeşlik Protokolü’ imzalandı
18 Kasım 2019 - 16:57
Reklam

Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli Belde Belediyesi’nde Mevlüt Oruçoğlu’nun yönetime geçmesi ile Avcılar Belediyesi’nden belde halkını üzen bir hamle geldi. Hizmet için gönderilen bir kamyon, bir iş makinası ve kepçenin ihtiyaçları olduğu halde geri istemesi üzerine Oruçoğlu, Avcılar Belediyesi ile imzaladıkları kardeşlik sözleşmesini feshetti. Bunun üzerine Bahçelievler Belediye Başkanı Bahadır, Geyikli Belde Belediyesi’ne ‘Kardeşlik Protokolü’ kapsamında 1 kamyon, 1 otobüs ve binek araç hediye etti. İmzaların atılmasının ardından Oruçoğlu, Geyikli’den getirdiği ‘Çanakkale Geçilmez’ yazılı tabloyu Başkan Bahadır’a hediye etti.

 “Geyikli Belediyesi’ne ve oradaki vatandaşlarımıza faydamız olsun istedik”
Büyük belediyelerin nüfusu az olan küçük belde belediyelere yardımcı olması gerektiğini belirten Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “Bahçelievler İstanbul’un 6’ncı büyük belediyesidir. Kendi imkânları düzeyinde bir belediyeyiz hamt olsun. Bizden daha zor durumda olan küçük ilçeler ve beldeler var. Zorluğun nedeni de nüfus sayılarının az olması iller bankasından nüfusa göre ödenek geliyor. Geyikli de bildiğim kadarıyla nüfusu az bir belde fakat yazın nüfusu fazla bu durum diğer Anadolu ve Karadeniz’deki ilçelerinde de var. Mesela kendi nüfus 10 bin yazın 50 bin oluyor fakat 10 bin kişiye göre ödenek alıyor. Bundan dolayı daha önce başkanımızla görüştük. İhtiyaçlarının olduğunu söylemişlerdi daha önce bizden elimizde olan fazla araçları kendilerine takdim etmek istedik. Geyikli Belediyesi’ne ve oradaki vatandaşlarımıza faydamız olsun istedik. Başkanımız hizmet götürsün istedik. 1 kamyon, 1 otobüs, 1 tane de binek otomobil veriyoruz. Bu araçların orada faydalı olacağını düşünüyorum. Daha önce Avcılar Belediyesi veriyormuş fakat şimdi biz Geyikli Belediyesi’ne destek oluyoruz. Bahçelievler’den Geyikli halkına selamlarımızı iletiyoruz” dedi.

Oruçoğlu: “Kötü komşu insanı mal sahibi yapar”
Bahçelievler Belediyesi ile ‘Kardeşlik Protokolü’ imzalanmasının ardından açıklamalarda bulunan Geyikli Belde Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, “Avcılar Belediyesi daha önce belediyemize bir kepçe bir kamyon vermişti. Fakat ben belediye başkanı seçildikten sonra araçları geri istediler. Sürekli yazılar yazdılar. Aslında bu araçlara orada ihtiyacımız vardı. Çünkü Geyikli yazlık bir belde, yazın 30-35 bin kişi oluyoruz. Bu araçlar bize lazım onları almayın dememize rağmen bir kamyon bir kepçeyi bizden geri istediler. Bizde böyle kardeşlik olmaz dedik. Meclisten karar alıp kardeşlikten fes ettik. Ellerini geri çektikleri için bizde kardeşliği noktaladık. Sağ olsun Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, bu haberleri duyunca harekete geçti. İsterse bir toplu iğne versin Başkanımızın bu jesti yapması bizi Çanakkale Geyikli’yi mutlu etti. Bir kamyon bir otobüs ve ulaşım aracı bize kardeş belediye olarak destekte bulundular. Biz Başkanımızın bu yaklaşımından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Tabi ki bizim hizmetlerimiz Geyikli’ de artarak devam edecek. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan olmak üzere, Çanakkale Belediyemiz, Türkiye Belediyeler Birliği’nden birkaç araç desteği ve sıfır kilometre kepçede aldık. Aslında Avcılar Belediyesi’nin bize yapmış olduğu bu davranış bizi yeni sıfır araç sahibi etti. Zaten kötü komşu insanı mal sahibi yapar bizde mal sahibi olduk” diye konuştu.       
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum