Bağcılar İlçe Müftüsü'nün ataması çıktı

Bağcılar İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula Erzurum İl Müftülüğü görevine atandı. Bağcılar İlçe Müftülüğü koltuğu ise şimdilik boş kaldı.

Bağcılar İlçe Müftüsü'nün ataması çıktı

Bağcılar İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula Erzurum İl Müftülüğü görevine atandı. Bağcılar İlçe Müftülüğü koltuğu ise şimdilik boş kaldı.

Bağcılar İlçe Müftüsü'nün ataması çıktı
10 Aralık 2016 - 13:37 - Güncelleme: 10 Aralık 2016 - 13:46
Reklam

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın uzun süredir beklediği ve 40’a yakın müftüyü ilgilendiren kararnameyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzaladı ve kararname Resmi Gazete’de yayımlandı.

Gazete365’in yayın bölgesinden Bağcılar’ın İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula’nın da ataması çıktı.
Resmi Gazetede yayımlanan kararla; Erzurum İl Müftüsü Hasan Çınar Adana’ya atanırken, Bağcılar İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Süla ise Erzurum İl Müftüsü olarak atandı.

Bağcılar İlçe Müftülüğü koltuğu ise şimdilik boş kaldı. 365/Haber Merkezi

HASAN HÜSNÜ SULA KİMDİR?
03.10.1957 tarihinde Trabzon İli Çaykara ilçesi Soğanlı köyünde dünyaya geldi. Babasının memuriyeti dolayısıyla çocukluğu Nazilli, Malkara, Tekirdağ, Edirne, Antalya ve İzmir illerinde geçmiş, 7 yaşında ikinci sınıftan başladığı İlkokulu 4 senede, 7 yıllık İmam Hatip Okulu öğrenimini bir üst sınıfın sınavlarını vererek 6 yılda tamamdı.

1974 yılında yaşı küçük olduğu için Kaza-i Rüşt kararıyla İzmir Hacı Mahmut Camiinde İmam - Hatiplik görevine başlamış, aynı yıl içerisinde Üniversite sınavlarına girerek İzmir Yüksek İslam Enstitüsüne kAydını yaptırdıktan sonra 1978 yılında üniversite eğitimini tamamlayarak Müftülük sınavına girmiş 1979 yılında Denizli İli Tavas İlçesi Müftülüğüne tayin edildi.

Müftülük görevi esnasında açılan sınava katılarak İstanbul Haseki Din İhtisas eğitim Merkezine girmiş, 1985 yılında mecburi hizmetle Siirt İl Vaizliğine tayin oldu.

Açılan Yurtdışı Ataşelik ve Sosyal Yardımcılık Sınavını kazanarak 1989 yılında Hollanda Lahey Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği Sosyal Yardımcılığına atanmış, yurtdışı dönüşü sırasıyla Aydın İl Vaizliği ve Ahlat İlçe Müftülüğü görevlerinde bulunduktan sonra 1998 yılında Çeşme İlçe Müftülüğüne, 2008 yılında Nazilli İlçe Müftülüğüne, 2012 yılı Aralık ayı sonunda da Bağcılar İlçe Müftülüğüne atandı. 04.03.2013 tarihinde Bağcılar müftülüğünde görevine başlayan müftü Sula evli ve 4 çocuk babasıdır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum