Bağcılar'da Öğretmenler Günü özel bir programla kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen bir programda ilçede görev yapan öğretmenler, emekli öğretmenler ve stajyer öğretmenlerin katılımıyla kutlandı. Programda Başkan Lokman Çağırıcı da öğretmeni Sultan Avşar’ın elini öpüp kendisine çiçek verdi.

Bağcılar'da Öğretmenler Günü özel bir programla kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen bir programda ilçede görev yapan öğretmenler, emekli öğretmenler ve stajyer öğretmenlerin katılımıyla kutlandı. Programda Başkan Lokman Çağırıcı da öğretmeni Sultan Avşar’ın elini öpüp kendisine çiçek verdi.

Bağcılar'da Öğretmenler Günü özel bir programla kutlandı
24 Kasım 2017 - 19:04 - Güncelleme: 24 Kasım 2017 - 19:13
Reklam

24 Kasım Öğretmenler Günü, Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı’nda düzenlenen yemekli özel bir programla kutlandı. İlçede görev yapan, emekli ve stajyer öğretmenlerden oluşan 900 öğretmenin ailesiyle katıldığı tören Öğretmenler Korosu’nun müzik dinletisiyle başladı. 

Açılış konuşmasını yapan Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, “24 Kasımlar her kutlandığında büyük heyecanlar yaşıyorum. Çünkü eşim ve ablam da öğretmen. Öğretmenlerle dolu bir ailedeyim. Öğretmenleri yakından tanıyan biriyim. Bizlerin yetişmesinde bugünlere gelmemizde siz öğretmenlerin çok önemli bir yeri var.  Tüm mesleklerin özünde sizler varsınız. Başarılı bir meslek mensubu varsa iyi bir öğretmenden geçtiği içindir” dedi.

2017/11/2021864.jpg

ÖĞRETMENLERİN HER GEÇEN GÜN İTİBARI YÜKSELİYOR
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “Öğretmenlerin her geçen gün itibarının yükseldiğini görüyoruz. Mutlaka her insanın bir öğretmenden nakış nakış işlendiğini görmek onları da mutlu ediyor. Ülkemizde yetişkin donanımlı kişilere ihtiyaç duyuluyor bu da siz öğretmeler sayesinde olacak. Uzay sanayine adım atan silah sanayini yapan dünya üzerinde son yıllarda yapılan 10 büyük projenin Türkiye’de gerçekleştiğini gördük. Böyle bir Türkiye’de güçlü nesiller yetiştirmek de siz öğretmenlerin ve bizim görevimiz olacak. Bu vesileyle Öğretmenler Günü’nüzü kutluyorum” şeklinde konuştu.

2017/11/8780382.jpg

AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk de “Öğretmenlerin toplum içinde farklı bir yeri var. Öğretmenler bulunduğu yerin en bilge kişisi, oranın kanaat önderidir. Sözüne itimat edilen kişiler olarak değeri vardır. Öğretmenliğin meslekler içinde anlamlı yeri vardır” dedi.

2017/11/7459609.jpg

ÖĞRETMENLİK HİÇ BİTMEYEN BİR ÖĞRENCİLİKTİR
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Bir milletin milli ahlaki ve ekonomik yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerimizdir. Öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir ideal ve hizmet mesleğidir”

2017/11/5639882.jpg

Programda öğretmenler adına söz alan emekli öğretmen Ömer Yaşar duygulandığı konuşmasında şunları söyledi: “37 yılımı dünyanın en güzel mesleği olan öğretmenliğe ayırdığım için onur ve gurur duydum. Anılarım yüreğimden ve gözlerimden hiç silinmeyecek. Öğrencilerimi hep sevdim. Onlara büyüklerine saygılı olmayı küçüklere sevgiyle yaklaşmalarını ve güzel yurdumu sevmelerini öğütledim. Öğretmenlik hiç bitmeyen bir öğrenciliktir”

BANA DÜNYAYI VERSELER BU KADAR MUTLU OLMAM
Konuşmaların ardandan emekli öğretmenlere ve Bağcılar’da 25 yılını doldurmuş öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri verildi. Ardından ise stajyer öğretmenler için yemin töreni düzenlendi. Açılan Türk Bayrağı etrafında toplanan stajyer öğretmenler yeni başlayacakları kutsal görev öncesi hep bir ağızdan yemin etti.

2017/11/7083214.jpg

Geceye katılanların arasında Başkan Lokman Çağırıcı’nın İmam Hatip Lisesi’nden öğretmeni Sultan Avşar da bulunuyordu. Çağırıcı Avşar’ın elini öpüp Öğretmenler Günü’nü kutladıktan sonra kendisine çiçek takdim etti. 

Avşar yaptığı konuşmada “Bugün Öğretmenler Günü’nde başkanımızın yanında olmak dünyanın en büyük hazzı. Bana dünyaları verseler bu kadar mutlu olmam. Yıllardır İmam Hatipte bu çok sevdiğim öğrencilerimi asla unutmadım ve unutmuyorum. Çünkü beni her seferinde arıyorlar. Çok değerli insanlar. Genç öğretmenlere tavsiyem şu; öğrencilerinize saygı duyun ki onlar da size saygı duysun” ifadelerini kullandı.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum