Bağcılar Belediyesi'nin kuruluşunun 25. yılı kutlandı

Bağcılar Belediyesi kuruluşunun 25. yılı nedeniyle bir kutlama programı düzenledi. Halk Sarayı’nda gerçekleştirilen programda kamu kurumlarından, sivil toplum kuruluşlarına kadar Bağcılar’a hizmet eden eski ve yeni çalışanlar bir araya geldi.

Bağcılar Belediyesi'nin kuruluşunun 25. yılı kutlandı

Bağcılar Belediyesi kuruluşunun 25. yılı nedeniyle bir kutlama programı düzenledi. Halk Sarayı’nda gerçekleştirilen programda kamu kurumlarından, sivil toplum kuruluşlarına kadar Bağcılar’a hizmet eden eski ve yeni çalışanlar bir araya geldi.

Bağcılar Belediyesi'nin kuruluşunun 25. yılı kutlandı
02 Kasım 2017 - 16:36 - Güncelleme: 08 Kasım 2017 - 16:35
Reklam

1992 yılında Bakırköy’den ayrılarak ilçe olan Bağcılar’ın belediyesinin kuruluşunun 25. yılı, Kurucu Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık ve bir dönem Bağcılar’da kaymakamlık yapan Sakarya ile Kırklareli Valilerinin de katıldığı özel bir etkinlikle kutlandı. Belediyede görev yapmış personeller, bölge iş adamları, eski ve yeni muhtarlar ile sivil toplum kuruluşu, siyasi parti temsilcilerinin bir araya geldiği programda anılar anlatılıp eski günler yad edilirken, Bağcılar’ın dünden bugüne geldiği nokta konuşuldu. 

Bağcılar çatısı altında beraber çalışanlar, eski günlerden konuşup anıları tazeledi. Uzun süredir görüşemeyenler de kutlama vesilesiyle hasret giderdi. Gecede 1992 yılında kurulan Bağcılar Belediyesi’nin o günden bugüne yaptığı hizmetleri anlatan zamanda yolculuk tadında bir sinevizyon gösterisi sunuldu.

Bağcılar sayesinde İstanbul Büyükşehir’i aldık ve Türkiye’ye açıldık
AK Parti İstanbul Milletvekili ve kurucu Başkan Feyzullah Kıyıklık, selamlama konuşmasında “Herkes gayret etti çalıştı ve bugünlere geldik. Özverili çalışmalarımız sonucunda biz önce Bağcılar’ı aldık. Bağcılar Sayesinde İstanbul Büyükşehir’i aldık ve oradan da tüm Türkiye’ye açıldık. Bağcılar Türkiye’nin bu gelişmişlik noktasına gelmesinde çok önemli rol oynadı. Ancak bu günler yeterli değil. Çok daha ileri gitmemiz lazım. Dünya çok hızlı ilerliyor. İyi durumdayız daha ileri gideceğiz. Paylaşmayı bileceğiz, imkanlarımızı fikirlerimizi mekanlarımızı paylaşacağız. O zaman çok daha ileri gideriz” dedi.

Bağcılar’ın önemli bir yer olduğunu söyleyen AK Parti eski Milletvekili Cahit Can da, “Feyzullah Başkan önderliğinde Bağcılar çok çalıştı. O zamanlar Bağcılar’a metro geleceği söylense kimse inanmazdı. Ancak şimdi gelinen aşamaya bakıldığında metro ağının en yoğun ilçe oldu. Sadece metro değil her açıdan büyüyen ve gelişen bir ilçe” açıklamasında bulundu.

2017/11/7571657.jpg

Bağcılar’da hizmet ederken Türkiye’ye hizmet ettiğimi hissediyorum
Bir dönem Bağcılar’da kaymakamlık yapan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi de birer konuşma yaptı. İrfan Balkanlıoğlu “2005’te kaymakam olarak buraya atandım ve 2 yıl çalıştım. Aradan 10 yıl geçti. O günlerden bugünlere çok şeyin değiştiğini gördüm. Bağcılar şu anda çok iyi bir yere geldi. Burada çalıştığım için son derece mutluyum. Bağcılar’dan çok şey öğrendim” diye konuştu. 

Orhan Çiftçi da duygularını, “Burası benim 9. görev yerim ancak görev yaparken en çok keyif aldığım yer. Bağcılar’da hizmet ederken Türkiye’ye hizmet ettiğimi hissediyordum. Çünkü 81 ilden burada vatandaş var. Bağcılar da beraber görev yaptığım bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” sözleriyle dile getirdi.

2017/11/7588007.jpg

Bizleri bugüne taşıyan o günkü aşk ve şevkti
İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan da düşüncelerini şöyle ifade etti. “Bağcılar Türkiye’de bir marka. Ve sadece belediye olarak değil kaymakam ve valiler için de bir okul. Burada görev yapan büyüklerimiz çok daha iyi yerlere geliyor. Bağcılar öyle bir yer ki hem İstanbul’u hem de Anadolu’nun sıcaklığını yaşıyorsunuz. Bağcılar’ın jeopolitik konumuyla önümüzdeki 10-15 yılı içinde İstanbul’un çok büyük bir merkezi olacağını düşünüyorum.”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “1992 yılından bugüne kadar Bağcılar’ın imarında maddi ve manevi emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Bağcılarımızın ilk dönemlerinde görev yapan dostlarımızı Bağcılar’ın kurucuları olarak görüyoruz ve onları hiçbir zaman da unutmayacağımızı ifade ediyorum. Bugüne kadar Bağcılarımıza hizmet etmiş kişilerden ölenlere rahmet yaşayanlara sağlık diliyorum. İlk günden beri uyguladığımız istişarelerle Bağcılar’ın temelleri atıldı. Bağcılar yaşam kalitesini yükselten bir ilçe oldu. Bu başarının yolu ilçemizde yaşayan herkesin fikrine saygı duymaktan ve fikrini sormaktan geçiyor. İşte bağcılar bunu yaptı ve başardı. Bizleri bugünlere taşıyan o günkü aşk ve şevkti. Gelecek seçim için değil gelecek nesil için belediyecilik dedik ve yolumuza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

2017/11/9229454.jpg

Kutlama programına kimler katıldı?
Kutlama programına AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, 22. Dönem AK Parti Milletvekili Cahit Can, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Bağcılar İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, İlçe Müftüsü Musa Uzun, İlçe Sağlık Müdürü Arzu Aydın, kardeş belediye olan Almanya’nın Hamm Büyükşehir Belediyesi’nden yöneticiler, siyasi partilerin ilçe başkanları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları, eski ve yeni çalışanlar katıldı.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum