Almanya'dan 7 madalyayla dönen Altın Kızlar coşkuyla karşılandı

Berlin 2018 Para Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa rekoru kırarak şampiyon olan ve tarih yazan Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Atletizm milli sporcuları 7 madalyayla Türkiye’ye döndü.  

Almanya'dan 7 madalyayla dönen Altın Kızlar coşkuyla karşılandı

Berlin 2018 Para Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa rekoru kırarak şampiyon olan ve tarih yazan Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Atletizm milli sporcuları 7 madalyayla Türkiye’ye döndü.  

Almanya'dan 7 madalyayla dönen Altın Kızlar coşkuyla karşılandı
28 Ağustos 2018 - 18:52 - Güncelleme: 02 Eylül 2018 - 01:42
Reklam

Almanya’nın başkenti Berlin’de 20 Ağustos’ta başlayan ve 26 Ağustos’ta sona eren Berlin 2018 Para Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda 7 madalya kazanan Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Atletizm Takımı sporcuları yurda döndü. Altın Kızlar olarak bilinen Hamide Doğangün ve Zübeyde Süpürgeci’nin yanı sıra Zeynep Acet, Nurşah Usta, Hamza Doğan ve antrenör Ömer Cantay için Atatürk Havalimanı’nda özel bir karşılama programı düzenlendi. 

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, TBESF yetkilileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sporseverler ve engelli yakınlarının hazır bulunduğu coşku dolu dakikalar yaşandı. “Türkiye sizinle gurur duyuyor” sloganlarıyla karşılanan milli sporcular, havalimanındaki vatandaşlar tarafından uzun süre alkışlandı. 

2018/08/2018-08-28-18-55-06.jpg

“Bundan sonraki hedefleri dünya şampiyonluğu ve Tokyo 2020 olimpiyatları olacak”
Başkan Çağırıcı, tek tek tokalaşarak tebrik ettiği sporculara çiçek takdim etti. Sporcuların gittiği müsabakalardan rekorla döndüğünü söyleyen Çağırıcı, “Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda başladıkları yeni hayatlarına sporla devam ettiler. Evden çıkamayanlara fırsat verildiğinde imkan tanındığında neler başarabileceğini burada en iyi şekilde görüyoruz. Azmettiler, çabaladılar, gayret ettiler ve başardılar. Ayrıca bundan sonraki süreçte de yeni sporculara örnek oluyorlar. İnşallah bundan sonraki süreçte yeni Hamideler yeni Zeynepler yeni Zübeydeler göreceğiz. Kendilerini yürekten tebrik ediyorum. Kurban Bayramı’nda hem bayramı yaşadık hem de onların sevinciyle mutlu olduk. Bize çifte mutluluk yaşattılar. Bundan sonraki hedefleri dünya şampiyonluğu ve Tokyo 2020 olimpiyatları olacak” dedi.

2018/08/2018-08-28-18-55-05.jpg

“Bize inanların güvenini boşa çıkarmadık”
Yaptığı dereceyle Avrupa rekoru kıran Zübeyde Süpürgeci, “Çok heyecanlıyım. Bize verdiği destekten dolayı başkanımız Lokman Çağırıcı’ya çok teşekkür ediyorum. Ülkeme böyle bir gururu yaşattığımız için çok mutluyum” diye konuştu. Hamide Doğangün ise şunları söyledi: “Arkadaşlarımızla şampiyona için çok çalıştık. Bize inananların güvenini boşa çıkarmadık”     
Milli sporcular şampiyonada kazandıkları 3’ü altın, 3’ü gümüş ve 1’i bronz olmak üzere 7 madalyayla hatıra fotoğrafı çekildi.

“Altın Kızlar Avrupa rekoru kırarak birinci oldu”
Bir hafta süren şampiyonadaki ilk yarışında milli atlet Zübeyde Süpürgeci, T54 kategorisi kadınlar 200 metrede 30.96’lık derecesiyle Avrupa rekoru kırarak birinci olmuştu. Süpürgeci, T54 kategorisi 100 metre yarışında ise liderliği kıl payı kaçırarak ikinciliğe yerleşmişti. T53 kategorisi 200 metre kadınlarda yarışan Hamide Doğangün ise 31.59’luk derecesiyle birinci olup altın madalyayı kazanırken diğer sporcumuz Zeynep Acet de 35.78’lik derecesiyle yarışı ikinci tamamlamıştı. T53 kategorisi 400 metre kadınlar da benzeri bir tablo yaşanmıştı. Hamide Doğangün Avrupa şampiyonu, Zeynep Acet de ikinci olmuştu. Şampiyonanın son gününde ise Hamide Doğangün, 800 metrede bronz madalya kazanmıştı.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum