AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na Bayram Şenocak atandı

İstifa eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin yerine AK Parti’de birçok önemli görevleri üstlenen iş adamı Bayram Şenocak atandı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na Bayram Şenocak atandı

İstifa eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin yerine AK Parti’de birçok önemli görevleri üstlenen iş adamı Bayram Şenocak atandı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na Bayram Şenocak atandı
09 Şubat 2018 - 19:05 - Güncelleme: 09 Şubat 2018 - 19:14
Reklam

Aylardır kulislerde konuşulan istifa gerçekleşti. AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, yaptığı açıklamayla üç yıldır sürdürdüğü görevinden istifa etti. Temurci'nin yerine AK Parti Avcılar eski İlçe Başkanı ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Şenocak atandı.

Bayram Şenocak’a mazbatasını veren AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, yaptığı açıklamada; “Genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler sonucunda İstanbul İl Başkanlığı'na Bayram Şenocak atanmıştır. İstanbul’umuza ve partimize hayırlı olmasını dilerim” dedi. >365/Haber Merkezi 

BAYRAM ŞENOCAK KİMDİR?
AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, 1978 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. İlkokul eğitimine İstanbul'da devam ederek orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde tamamlayarak mezun oldu. Orta derece İngilizce dil bilgisi bulunan Bayram Şenocak, mevcut başkanlar ve adaylar arasında en genç isim olmasıyla tüm dikkatleri üzerine toplamaktadır.

Avcılar ilçesinde ikamet eden Şeocak, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın birçok biriminde görev üstlendi. Evli ve 2 çocuk babası olan Şenocak, aynı zamanda MÜSİAD yönetiminde de yer aldı. Gençlik Kolları'ndan başladığı siyasete, İl Yerel Yönetimler Komisyon Üyesi, İl Yedek Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

2010-2012 yılları arasında İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Avcılar'dan sorumlu İl Koordinatörü olarak devam etti. 2012-2014 yılları arasında da ilçe başkanlığı görevinde bulundu. Yaşı genç olmasına rağmen 10 yılı aşkın bir zamandır siyasetle uğraşan Bayram Şenocak, iki yıllık AK Parti Avcılar İlçe Başkanlığı döneminde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) birçok yatırımın Avcılar'a kazandırılmasında etkin rol oynamış ve Avcılar halkının takdirini kazanmıştı.

Aynı zamanda partiye üye kazandırma çalışmasında da önemli çalışmalar yürüterek Türkiye çapında 1.likler elde etti ve Ak Parti tarafından ödüllendirildi. Yüzme ve futbol sporlarının yanı sıra DAN diplomasıyla karate hocalığı yapabilecek yetkinliktedir.

2018/02/2018-02-09-19-09-12.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum