Reklam
  • Reklam
AK Parti’den 3 dönemlik belediye başkanları için önemli...

AK Parti’den 3 dönemlik belediye başkanları için önemli açıklama…

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “3 dönem belediye başkanlığı yapanlar, kendi iradesiyle aday olmayarak genel merkezi rahatlatmalı” açıklamasında bulundu.

19 Ekim 2018 - 20:03
Reklam

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, meclisteki makamında basın mensuplarının sorularını yanıtladı, yerel seçimler, ittifak ve af ile ilgili açıklamalarda bulundu. 3 dönem belediye başkanlığı yapanlar için de dikkat çeken açıklamalar yapan Bülent Turan, halkın değişim ve gençleşme istediğini belirterek,   “Belediye başkanlarımızın 15 yıl yaptığı işler baş tacımızdır. Belediye başkanlarımız daha çok yıpranmadan, tabiri caizse genel merkezimizi rahatlatsınlar, aday olmayarak bu kapıyı açsınlar. Ama eğer adaylıklarında partimiz açısından fayda varsa, zaten genel merkezimiz MKYK kararıyla 3 dönem istisnası getirebilir. 3 dönemi olan arkadaşlarımızın aday olmaması esas olsun ama belediye başkanlığına devamında fayda görülenler için 4,5,6 dönem olabilir” dedi.

Hürriyet’in haberine göre; AK Parti'nin 17 yılı geride bıraktığını, gençlerin yetiştiğini, bunlara ‘Bekle bakalım’ denilemeyeceğini ifade eden Turan, “Gençleşme hareketini nasıl Meclis'te yaptıysak benzerini belediye başkanlarında da yapmak zorundayız” ifadelerini kullandı. 

Yapılan bu açıklamanın ardından Gazete 365’in yayın bölgesindeki ilçelerdeki 3 dönemlik belediye başkanlarının da akıbeti merak konusu oldu. >365/Haber Merkezi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bahçelievler'de AK Parti'ye kimler adaylık başvurusunda bulundu?
Bahçelievler'de AK Parti'ye kimler adaylık başvurusunda bulundu?
Gazi Mustafa Kemal Atatürk törenlerle anıldı 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk törenlerle anıldı