Ağaoğlu’nun Bakırköy’deki projesi 2 kat arttı…

Ali Ağaoğlu’nun Bakırköy’de mahkeme kararıyla 2 yıl durdurulan projesinde inşaat ve satışlar başladı. 2013 Temmuz’da metrekaresi 9 bin 500 liradan satışa çıkan projede şimdi fiyatlar 19 bin lira.

Ağaoğlu’nun Bakırköy’deki projesi 2 kat arttı…

Ali Ağaoğlu’nun Bakırköy’de mahkeme kararıyla 2 yıl durdurulan projesinde inşaat ve satışlar başladı. 2013 Temmuz’da metrekaresi 9 bin 500 liradan satışa çıkan projede şimdi fiyatlar 19 bin lira.

Ağaoğlu’nun Bakırköy’deki projesi 2 kat arttı…
24 Mart 2016 - 20:33 - Güncelleme: 24 Mart 2016 - 20:41
Reklam

AĞAOĞLU Şirketler Grubu’nun Bakırköy’deki konut projesi Aralık 2013’te İstanbul 8. İdare Mahkemesi’nin kararıyla durdurulmuştu. Yargıtay plan iptal kararı Şubat 2016’de bozuldu. Yaklaşık 2 yıl aradan sonra inşaat çalışmalarına başlayan şirket satış sürecini de başlattı. Bölgeye yapılan şehir parkı nedeniyle projede isim de değişti. 2 yıl önce Bakırköy 46 adı ile tanıtılan projenin adı Ağaoğlu Central Park olarak oldu. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Rahvalı, 2013 Temmuz’da metrekaresi 9 bin 500 liradan satışa çıkan projede şimdi ortalama metrekare fiyatının 6 bin 800 dolar olduğunu söyledi. Şirket kuru 2.80’e sabitleyince evlerin metrekare fiyatı 19 bin lira oldu. Projeden 1 milyar 200 milyon dolar hasılat beklediklerini belirten Rahvalı, hasılatında da 2 yıl öncesine kıyasla yüzde 40-60 artacağını dile getirdi. Proje bitiminde metrekare fiyatlarının 10 bin doları bulacağını belirten Rahvalı, lansman dönemine özel yüzde 15 indirim yapacaklarını da söyledi. 

BAKIRKÖY’ÜN DEĞERİ ARTIYOR
hurriyet.com.tr’nin haberine göre; Bakırköy bölgesinin 2 yılda ciddi gelişim gösterildiğini belirten Ağaoğlu, bu gelişmelere paralel fiyatlarında arttığını belirtti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan şehir parkının Bakırköy’e değer kattığını belirten Ağaoğlu, “Şehir parkı için kamulaştırmalar bitti, park da bu yıl biter. Marmaray ve Avrasya Tüp Geçidi projesi ile ulaşım için önemli adımlar atıldı. Biz de projede kalite anlamında yenilemeler yaptık. Tüm bu nedenlerle fiyatlar yükseldi. Ama bölgedeki fiyatlara göre bu fiyatlar fırsat fiyatları” dedi. Ağaoğlu proje durunca ev sahiplerini satış ofisine çağırmış ve paralarını iade etmişti. Ağaoğlu bu kişilere fiyat farkı uygulamayacaklarını söyledi. Terör olaylarına karşın yatırımlara ara vermeyeceklerini belirten Ali Ağaoğlu, “Dünyanın kaotik ortamında ve ülkemizin yaşamış olduğu talihsiz olaylar döneminde bile atılım yaptık. Kabuğumuza çekilmeyeceğiz. İşimize devam edeceğiz. Terör bizim evimizi kapanmamızı istiyor ve onların istediğini yapmayacağız. Ağaoğlu olarak puslu havalarda hep çıkışlar yaptık. Şimdi yine yeni projelerle sektöre öncülük edeceğiz” dedi.

1155 DAİRE 12 VİLLA
PROJENİN 73 bin 600 metrekarelik brüt alan üzerinde toplamda 1155 konut ve 12 villadan oluştuğunu belirten Yapım Grubu Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Murad Acar, “177 bin metrekare satılabilir alanımız var. Projede 2 bin metrekare gölet, 300 metrekare yüzme havuzu, güneşlenme terasları ve yürüyüş alanları bulunacak” dedi. Acar projenin konsept mimarının Ömer Çamoğlu olduğunu ve Ağaoğlu Mimari Ofisi tarafından detaylandırıldığını söyledi. 24 ayda tamamlanması beklenen projede 3 farklı ödeme seçeneği olduğunu belirten Hasan Rahvalı, “Yüzde 10 peşin ve yüzde 70 banka kredisi kullanımında yüzde 20’si faizsiz olarak 24 ay sonraya yani teslim zamanı almış oluyoruz. İkinci ödeme seçeneğimiz ise her zaman kullandığımız; yüzde 25 peşin altı ayda bir yüzde 25 ara ödemeli. Son alternatif ise yüzde 50’si peşin kalan 24 ay taksitle” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum