Reklam
  • Reklam
Yeni Türkiye…
YUSUF ALİ GÜNDOĞAR

YUSUF ALİ GÜNDOĞAR

Toplumsal

Yeni Türkiye…

13 Şubat 2017 - 18:07

2016 yılını iyisi ve kötüsüyle bitirip büyük umutlarla girdiğimiz 2017 senesi, öncelikle ülkemiz olmak üzere tüm Dünyaya barış, sevgi, huzur ve mutluluk getirsin.

Dünyada; Avrupa Birliğinin İngiltere’nin ayrılmasıyla sarsılması, ABD de başkanlık koltuğuna Trump ‘ın oturmasının yaşattığı şokun etkisi, Türk-Rus uçak krizi, Suriye de beşinci yılına giren kaos’a dönüşmüş iç savaş ve çözülemeyen mülteci sorunları olarak özetlemeye çalıştığım ana başlıklar 2016 yılına damga vurdu. 

Ülkemizde ise FETO Terör örgütünün 15 Temmuz kalkışması olmak üzere DEAŞ ve PKK ve türevlerinin başta şehirlerimiz olmak üzere yaptıkları terörist eylemler ile bu eylemleri destekleyen kesimin finans piyasaları, döviz hareketleri, kredi ölçme kuruluşlarının not düşürme tehditleri gibi ekonomiye etki edecek unsurları kullanarak yaptıkları dolaylı terör eylemleri ile uğraştık. Suriye sınırımızda sinsice planlanan oyuna müdahale etmek için bu bölgeye Askerimizi gönderdik ve oyunu bozduk. Bölgenin istediğimiz duruma gelebilmesi için Askerimiz başarılı mücadelesini sürdürmektedir. 

Yıllardır konuşulan fakat bir arpa boyu yol alınamayan Başkanlık Sistemi değişikliği ile ilgili gelişmeler bütün bu olumsuz girişimlere rağmen başarılarak T.B.M.M den halkoyuna sunulmak üzere geçirilmesi ülkemiz için son yılların en büyük kazanımı olmuştur. Yakın tarihimiz da gelişen ve Ülkemizin geleceğine yönelik tehditleri çok iyi analiz eden MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçelinin iradesi ve kararlılığı, bu sistem değişikliği yolunun hızlı bir şekilde açılması ve halkoyuna sunulur hale gelmesinde çok büyük katkısı olmuştur.

Anayasa fırlatılması, yazar kasa atılması gibi uyduruk bahanelerle ülkemizde yaratılan kaos durumundan çıkar ve menfaat sağlayanlar başarılı olamadıkları gibi yaşanan veya yaşattıkları büyük sorunlara rağmen Ülkemizde yatırımlar son surat devam etmiş, biten yatırımlar halkın hizmetine sunulmuştur. Güney Marmara projesindeki körfez köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli hizmete girenlerin birkaçını oluştururken 3.Havaalanı son hızıyla devam etmektedir. 18 Mart Çanakkale Köprüsü projesi de temel atma safhasına getirilmiştir. Gün bir olma birlikte olma ve birlikte TÜRKİYE olma günüdür.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar