Reklam
  • Reklam
Evet... evet... evet...
YUSUF ALİ GÜNDOĞAR

YUSUF ALİ GÜNDOĞAR

Toplumsal

Evet... evet... evet...

12 Nisan 2017 - 10:50

Cumhuriyetimizin kurucu kadrolarında yer alan Mustafa Kemal Atatürk’ün de diğerlerine göre daha çok öne çıkardığı en yakınında yer alan İsmet İnönü’nün MİLLİ ŞEFLİĞİNİ unutmadık.

İsmet İnönü Atatürk’ün hastalığı ilerleyince devlet idaresini ele geçirir geçirmez ilk icraatlarından biri tedavüldeki tüm banknotlardan Atatürk’ün fotoğraflarını kaldırıp kendi fotoğraflarının yer aldığı yeni paralar bastırmak oldu(MİLLİ ŞEF).
Tek partili sistem Mustafa Kemal döneminde sorunsuz uygulanırken İnönü ile bu sistem CHP’li olmayana yaşama hakkı tanımayan bir şekle sokuldu. Tüm illeri CHP il başkanları yönetir duruma getirildi. Valiler, belediye Başkanları, Kaymakamlar ve Muhtarlar CHP nin görevlileri gibi çalıştırıldı. Anadolu’nun her yerinde köylere halk mahkemeleri kurdurulup bunların başına da CHP’nin oradaki yetkilisi getirilmişti. Vergileri dahi CHP’nin yetkilileri topluyordu. Muhalif olandan ürettiğinin üçte ikisi bu yetkilinin etrafında olanlardan ya hiç alınmıyor ya da üçte bir alınıyordu.

Bunlar gibi saymakla bitmeyecek MİLLİ ŞEFLİK yapan CHP’nin referandumda oylanarak karara bağlanacak olan Anayasa değişiklikleri ile oluşacak olan Cumhurbaşkanlığı sistemine HAYIR demelerini anlayamıyorum. Aslında bunu söylerken dikkatimi çeken bir hususu da sizlerle paylaşmalıyım. Referandum çalışmalarında HAYIR diyeceklerini ilan eden CHP’nin meydanlarda yer alan afişlerinde, araçlarındaki ve duvarlardaki sloganlarında CHP adına rastlayamadım. 17 Nisan 2017 günü sonuç EVET olursa CHP’nin biz de EVET demiştik savunması ile karşılaşabiliriz. Genel Başkanları bir konuşmasında zaten baklayı ağzından kaçırdı.

16 Nisan’da oylanacak sistem Milli Şeflik değil MİLLİ CUMHUR sistemidir. Cumhurun yetki verdiği ve hesap sorabildiği başkanlık sistemidir bu sistem. EVET, Askeri Mahkemeler kaldırılarak sivil bir adli yargı yolu açılmış olacak bu sistemle. EVET, T.B.M.M. devletin tüm kurum ve kuruluşlarını tam yetki ile denetleyen(Cumhurbaşkanı dahil), hesap soran, kanunları çıkaran tek yetkili organ olmaya daha güçlü bir şekilde devam edecektir bu sistemle. EVET.

Sayın Kılıçdaroğlu’nun önceki seçim beyanlarında çok isteği 18 yaş seçilme yaşı geliyor. Nüfusumuzun çoğunluğu olan gençler demokrasinin gereği seçilme hakkı elde edecek. EVET
Temsilde adaletin sağlanması için Milletvekili sayısı 600 oluyor. EVET

TEK VATAN. TEK BAYRAK. TEK MİLLET. TEK DEVLET için
EVET... EVET... EVET...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar