Reklam
  • Reklam
SEN GELECEKSİN
SEYFULLAH ATÇI

SEYFULLAH ATÇI

Toplum

SEN GELECEKSİN

12 Nisan 2017 - 10:51

Makalenin başlığına bakarak, emir kipi ile birinin sizi davet ettiğini düşünmeyin, “ülkemizin geleceğini sizin belirleyeceğinizi” düşünün. 

Önümüzdeki referandum seçimi ile ilgili, siyasiler doğal olarak kendi görüşlerini, gazeteciler tecrübelerini, vatandaşlar da sosyal medya üzerinden bakış açılarını paylaşıyorlar. Tansiyon sürekli yükseliyor, önümüzdeki seçimin ne kadar önemli olduğunu düşündüğümüzde bütün bu gelişmeler doğal geliyor. Bazen haddini aşıp ahkâm kesenler ve sanki başkaları düşünemezmiş gibi yol gösterenler de yığınla. Bütün bunlar sürecin tahmin ettiğimizden de önemli olduğunu gösteriyor.  
Gelelim gerçeğe, kim ne düşünürse düşünsün, neyi savunursa savunsun, ne yazarsa yazsın, hiç kimsenin istediği değil, sandıktan çıkacak sonuç geleceği belirleyecek. 

Bugüne kadar birçok seçimde, yüksek oranda kullanılmayan oylar gördük, oysa bu defa kullanılmayan tek bir oy torunlarımıza ve ülkemizin geleceğine karşı vebalimiz olacaktır. Olaya genel veya yerel seçimlerdeki gibi, beğenmediğimiz siyasilere küserek ve oy vermeyerek onları cezalandırmayı düşünemeyiz. Çünkü siyasileri veya partileri değil ülkemizin geleceğini oylayacağız. 

Klasikleşmiş denizyıldızı hikâyesinde; sahile vurmuş milyonlarca denizyıldızını teker teker yerden alıp denize atmakla hayatı kurtarılan her bir denizyıldızı gibi, bu referandumda kullanılacak her bir oy hayata geri döndürülen bir can olacaktır. 

Bütün bu sıcak ve gergin atmosfere rağmen, insanımız soğukkanlılığını korumalı, iyimser olmalı ve herhangi bir siyasi şahsiyeti ya da bir partiyi seçmeyeceğini ve bir yaşam biçimi tercihi yapacağını asla unutmamalıdır. 

Gelelim referandumun ruhuna, dünyada bugüne kadar kullanılan tüm siyasi sistemlerin/yöntemlerin hiçbiri kusursuz değildir, mutlaka bir eksiği veya bir fazlası vardır, belki bu referandum ülkemize iyi gelecektir, bu seçimde sonuç ne olursa olsun, ne dünyanın en iyisi, ne de en kötüsü olacaktır.
Fakat bu defa insanımıza çok önemli bir görev düşüyor, herkes mutlaka sandığa gitmeli, ülkemizin geleceğine katkı vermelidir. 

Unutma geleceği ve sandıktan çıkacak sonucu, atacağın oy’ la sen belirleyeceksin.
Sen, Gelecek ’sin. 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İsmail Güngör
    11 ay önce
    Sandığa giderken neyi tercih ettiğimiz mutlaka bilinmeli.Yasama,Yürütme,Yargı organları olmazsa olmazımızdır.16 Nisan refarandumu ülkemize hayır getirmesi dileğiyle,Sefullah Beyin emeklerine sağlık,anlamlı mesaj içeren makalesi için.

Son Yazılar