Reklam
  • Reklam
Ertelenen sigorta primlerinin ödenmesi hususunda dikkat edilmesi...
SELAHATTİN HARPUTLU

SELAHATTİN HARPUTLU

Ekonomi

Ertelenen sigorta primlerinin ödenmesi hususunda dikkat edilmesi gerekenler…

31 Ekim 2017 - 18:33

Bilindiği üzere, 27.01.2017 Tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan “6770 Sayılı KHK 28. maddesi eklenen geçici 72.madde ile; 2016/Aralık, 2017/Ocak ve Şubat aylarına ilişkin SGK prim ödemelerinin belirlenen şartlar dahilinde kısmen ertelenmesi uygulamasından yararlanan mükelleflerin ödeyecekleri 2017/Eylül-Ekim-Kasım dönemleri sigorta primlerine eklenecek olan ertelenen prim tutarlarını öderken aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

-31 Ekim Salı, 30 Kasım Perşembe ve 26 Aralık Salı günleri ödenecek olan primlerin ay sonuna kalmadan, son gün oluşabilecek sistemsel aksaklıklardan dolayı stres dolu bir gün geçirmemek adına, banka ödeme ekranlarında görünen rakamların teyit edilerek ödenmesinde fayda vardır. SGK’nın E-Bildirge ekranında yaptığı duyuruda 2017/Şubat dönemine ait ertelenen prim tutarlarının özellikle 26 Aralık Salı günü ödenmesi gerektiğini duyurmuş olduğunun altını çizmiş olalım.

-2016/Aralık, 2017/Ocak ve Şubat aylarında faal olup ertelemeden yararlanıp da, bu tarihlerden sonra kapanan işyeri dosyalarının da ertelenen prim tutarlarının ödenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Kapanan işyeri dosyaları için, ertelenen tutardan, kapanış verilen ayın 6661 sayılı asgari destek tutarları düşüldükten sonra kalan net tutarın ödemesi yapılmalıdır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar