Bugünler elbet geçecek de hiç düşündünüz mü?..
Orhan Mert

Orhan Mert

Okur-Gezer

Bugünler elbet geçecek de hiç düşündünüz mü?..

05 Mayıs 2020 - 18:19

Bu etrafımızda oluşturduğumuz yapay çevre zamanımızı ve becerimizi verdiğimiz sistem içerisindeki konumumuz, kısaca; bize dayatılan hayatımızın hızı düştükçe, kendi hızımızın arttığını hiç düşündünüz mü? 

Bir an boşluğa ve can sıkıntısına dönüştü her şey. Elimizden sistemden denen oyuncağımız alınınca, özgürlük ruhlarımıza ağır geldi. 

Hiç düşündünüz mü? 

Doğada ve doğayla iç içe yaşamda; canı sıkılan bir hayvana, bir babaanneye, bir çobana denk geldiniz mi? Şimdi herkesin ağzında geri gitmek, geriye gitmek, geçmişteki o insanının yaşantısını hayal etmek var. Bunun farkına varan bireylerde ve topluluklarda doğa insan yaşantısını ne kadar elzem bir şey olduğunu, müstakil yaşam isteğini düşüncelerimizde ortaya koyuyoruz. 

Hala bazılarınız gelecekle ilgili planlar içinde, aklı el değmemiş doğayı gelişmemiş sanmakla meşgul. Ama öğreniyoruz; hayatın ne kadar andan, şimdiden ibaret olduğunu tekrar hızlanan hayatı değil, kendi hızını oluşturabilen doğaya, canlıya ve nesnelere yeniden zaman ayırmaya başlayan ‘Yeni Dünya Düzeni’ bir insanlık ortaya çıkması gerektiğini.

Tekrardan asıl evimiz olan öğretici ve birleştirici tadımız olan tabiatla görüşmek dileğiyle….
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum