Reklam
  • Reklam
Vah Bakırköy Vah
MEHMET EMİN ERTEKİN

MEHMET EMİN ERTEKİN

Yerel Gündem

Vah Bakırköy Vah

25 Mayıs 2017 - 21:59

Değerli okurlar, 
Ülkemizin geleceği ve güçlü bir Türkiye yolunda önemli bir referandum sonrasında halkımızın takdiri ile çıkan karar bizim için çok önemli ve kutsaldır. Ülkemize ve Milletimize yeni dönemin hayırlı olmasını dilerim.

Gerçekleşen Halk oylamasının Ülkemize ve Ülkemiz 2019, 2023 hedeflerine ciddi katkılar sağlayacağından hiçbir endişem yok ve inancım tamdır. 

Fakat gel gelelim yaşamımızı sürdürdüğümüz ilçemizin bu hedeflere ulaşmak ve ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın yaşamına konfor katacak, yaşam kalitesini yükseltecek hiçbir çalışmanın olmadığını görmekte beni üzmektedir. 

Sevgili Bakırköylü dostlar seçim çalışmalarını bitiren Değerli yöneticilerimizin artık kendiişlerine dönmeleri ve vatandaşları sokağa çıkmaya yönlendireceklerine vatandaşları yaptıkları projeleri tanıtmaya davet etmeleri gerektiğine inanıyorum. Keza 2019 seçimlerine çok az bir süre kala 2014 te verilen seçim vaatlerinin hiç biri gerçekleşmedi. 

Benim zaten bunların yapılacağına inancım yoktu fakat belki bir ihtimal yüzde yetmiş oy alınan bir ilçede vatandaşa karşı bir utanma içgüdüsü ile hareket edilip en azından bir tanesini yaparlar mı diye düşünmüştüm. Nerede yok. Aynı terane. Biz buraya boş ceket koysak alırız düşüncesi hala devam etmekte ve ideolojik siyasete devam, ağlamaya devam, büyükşehir belediyesine çamura devam, hükümete atıp tutmaya devam, iş yapmamaya devam.

Devam edin beyler harikasınız. Ataköy de blok yöneticileri sizlerin anıtını dikecek merak etmeyin. Şimdiden blok önlerine kapılara sizlere methiyeler düzerek afişler asmaktalar siz biraz daha gayret ederseniz heykeliniz yolda geliyor. Bahsettiğim siteler dört bir etrafı demir paneller ile çevrilmiş  ( Kurtarılmış alan) içeride sizin yapacağınız iki çiçek böcek ve bir ideolojik konuşma, bir tanıdık site yöneticisi size site önünde methiyeler düzmeye yeter. 

Değerli yöneticilerimiz 5393 sayılı belediye kanununda özel mülkiyet diye adlandırılan bu tür yerlere siz belediye olarak hiçbir şekilde bir çalışma yapamayacağınızı bilmeniz gerekli, bilmiyor iseniz lütfen yasaya bakın. Oldu da bu alanların özel mülkiyet olmadığını kamu alanı olduğunu söyler iseniz bu durumda da o alanların önündeki demir bariyerleri kaldırtıp tüm vatandaşların kullanımına açmak durumundasınız. Tahmin ediyorum bu konu ile alakalı duyarlı meclis üyeleri soru önergeleri ile sizden cevap isterler. Siz de anlatırsınız fakat bunu sokakları araçlardan girilemeyen, deprem hasarlı evlerde, bodrum katlarına kanalizasyon suları ile dolan diğer mahallelerimize nasıl anlatacaksınız çok merak ediyorum.

Bakırköy tek bir mahalleden ibaret değildir, hizmet tüm vatandaşlara eşit yapılmalıdır. TABİ HİZMET VARSA.

Değerli dostlar Belediye yöneticilerimizin hakkını da yememek gerekir Bakırköy’deki eski yeni tüm kaldırımların taşları yeni baştan değişmekte. Bu konuda da bir yarışma yapılsa tahmin ediyorum en çok kaldırım taşı değiştiren belediye ödülü Bakırköy’e verilir. 

Doğal olarak iş yapıyormuş gibi görünmekte bir faaliyettir. Keşke bunu faaliyet raporunuza biz bu kadar kaldırım yaptık diye yazsaydınız. Bu kaldırım taşlarının sizden birkaç yıl önceki yönetim tarafından hangi tarihte yapıldığını da yazsaydınız. Bir de benim tavsiyem metraj fazla olsun müteahhit fazla para kazansın diye caddeleri geçit vermeyen, kaldırımları genişlettiğiniz yerlerde her gün yaşanan kazaların resimlerini koysaydınız da ödülünüz tam olsaydı.

Yaklaşık beş ay (27 Kasım 2016) önce genel başkanınızın temelini attığı belediye binası nerde bilen yok. Yapılacak mı bilen yok. Fakat siz maşallah hiç boş durmamışsınız müteahhite hiç iş yapmadan 15 Milyon ( eski para ile 15 Trilyon) lirayı ödemişsiniz. Bu işin toplam ihale bedeli ise 33 milyon lira yani bu durumda binanın en azından kaba inşaatının bitmesi gerekli değil mi sizce? Değerli yöneticiler ayıptır yahu daha henüz ortada olmayan bir iş için bu parayı siz nasıl ödersiniz. 

Değerli okurlar bir anekdot daha vermek isterim Kütüphane diye yapılan Osmaniye İskender Iğdır parkı bu günlerde gideniniz oldu mu bilmem çok güzel bir çay bahçesine dönüşmüş hayırlı olsun.
Peki, yılların Osmaniye İstiklal sporu nerede? Yıkıldı ne olacak? Bilen yok.

Sayın yöneticilerimize tahmin ederim ki bir ödülde Ataköy halkı tarafından Ataköy Garden için verilir. Nede olsa Ataköy’ümüz yeşil alana kondurulmuş güzel bir kafe restoran daha kavuştu. 
Geçmiş yıllarda yıkılıp yeniden yapılacak Ataköy’deki bir okulun yüksekliğine karşı gelen duyarlı vatandaşlar plaket yetmez. Ataköy Garden için yolları süslemeniz ve Sayın Başkana açılış yaptırmanız lazım.

Değerli okurlar Bakırköy Belediyesi’nin 2016 yılı bütçesi HARCAMA gideri toplamı 314.000.000 ( eski para ile 314 trilyon ) lira. Bu para nereye harcandı bilen yok, tutarlı cevap veren yok. Hâsılı para yok. Nerde bu devlet, nerde bu millet.

Umarım Botanik parka gidip burada darmadağın olan Dinazor ve diğer objeleri gördüğünüzde hak vereceksiniz. 

Buradan şunu da belirtmek isterim ki Sayın Ateş Ünal Erzen botanik parkı yaptığında bende meclis üyesiydim ve olumlu olarak katkı sağlamıştık. Şimdilerde Sayın Başkanım sakın gitmeyin çünkü sizin yaptığınız projeden ortada eser yok.

Değerli okurlar, Sevgili Bakırköylüler 
Amacım kimseyi yermek değil güzeli bulup yaptırmak. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar