Reklam
  • Reklam
Sokakların nabzı ve güveni esastır
İBRAHİM DOĞRU

İBRAHİM DOĞRU

Doğrudan Doğruya

Sokakların nabzı ve güveni esastır

11 Şubat 2017 - 10:05

Bir memleketin gençliği ne kadar bilinçli ve bilgili ise o kadar aklıselim fikir ve mütefekkir sahibi insanları olur. Bu da memleketin selameti ve zenginliği demektir. Eğer bunun tersi olursa ne olur, memleketin boşluğundan beslenen bireyler ise o memleketin felaketine çığırtkanlık yapar. Yaşam şartlarının ilkbaharında gençler hiç bilmedikleri ve ummadıkları zevki sefa gibi gösterilen bu zehirli maddelerin varlığından hiç haberi olmadığı ve olmayacağı o genç kitlenin garip illet uyuşturucunun kucağına düşüren başıboşluk bu belanın temelidir. 

Bir kere kaptırdı mı bir daha dönüş hak getire. Ya tımar hane ya da ölüm. Ötesi berisi yok ki bunun. İki ucu pislik bir değnek. Neresinden tutarsan sana bulaşacaktır. O zaman uzak durup, uzak tutmalıyız. Bu zehirli maddelerin ismi ne olur ise olsun uyuşturucunun şefaati yoktur olmayacaktır. Çünkü bu müptela öldürür ya da süründürür. 

Dünyada en zengin insan en sağlıklı insandır. İnsan; sağlığını etkilemek ya da deforme edecek yaklaşımlar hem Allah’ü teala nezdinde haram hem de T.C. kanunca da yasaktır. Çünkü insan sağlığı her şeyin üstündedir ve bu bela sokaklarda cirit attığı müddetçe bizlerin evde olsun iş yerinde olsun rahat ve huzurlu olmamız mümkün olmayacaktır. Çünkü çocuğumuz var ve korumakla mükellef olduğumuz geleceğimiz var. Sokaklarımız bu kadar güvensiz ve tehlikeli ise neden hala çaresine bakamıyoruz ya da bakmıyoruz? Perişan olduktan sonramı aklımıza dank edecek evet kontrolü kolay değil amma imkânsız değil. Göz görerek yara kan gren olursa tedavisi zor ancak kesilip atması da tedavi değil, kayıptır. İşte bu kaybı yaşamadan imkânsız denilen son sözün, bittiği yerdeyiz.   

Karşı ne çare varsa yaraya erken tesis edilseydi bu kargaşa olmazdı demekle yetmez. Keşkeler kalır onun da hiç faydası olmaz. Keşke olmasaydı  deyip dururuz ve ‘Keşke’lerin sırası uzar gider…                                                       
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar