Reklam
  • Reklam
Sokağa bir çıkıver neler neler oluyor...        
İBRAHİM DOĞRU

İBRAHİM DOĞRU

Doğrudan Doğruya

Sokağa bir çıkıver neler neler oluyor...        

12 Nisan 2017 - 10:53

Sokağın ne derdi var derseniz. Allah aşkına ne yok ki. Gençlerimiz bonzai belası ile bataklığa çekilmeğe uğraşılmakta ve her şey günlük güneşlik gibi. Oysa karanlığın kucağında yok olup gideceklere sahip çıkıp, bu ortamı sağlayanları bulup ıslah etmek lazım. Çünkü sokaklar bizim. 

Zehirlenenler ve zehirleyen bireyler de bizim. Alt sakal üst bıyık nereye. Ne yapayım demiş. İşte bizlerde aynı konumdayız. Zehirlenen Türk gençliği bu mekruh belayı temin eden ve başımıza bela eden kim yine bizim sokaklarımızda doğup büyüyen başıboş bireyler.Bu iki kutupta suçlu satan da alan da kullanan da. Terapi etmek şart. 

Sokakta kabahatler bitmez. Park sorunu; bazı sürücüler inadına kaldırım üzerine çıkıp park ediyor. Bilhassa ana yolla kesişen sokak başlarında park edilmesi tamamen cinayet gibi kazayı çağrıştırmaktadır. Aklıselim bir insanın yapacağı bir şey değildir. 

Sokaklara bırakılan çöpler de zamanlı zamansız sokağı çekilmez hale getiriyor ve konteynırları da koku yapıyor diye kimse istemiyor. Çünkü bilinçsiz sokağa çıkarılıyor çöpler. Herkes saatinde çöp çıkarıp konteynıra atsa, çöp yığını olmayacak. Belediye sürekli afiş ve anonslarla çöplerinizi saat 19. 00’dan sonra çıkarın derken yine herkes bildiği gibi yapıyor. O zaman sokakların belasından ve kokusundan şikayetçi olmayacaksın ya da yöneticilerimize itaat edeceksin. Bu herkes için geçerli, anca böyle düzelir. Ve böylece sokaklardaki yanlış düzensiz sorunları bertaraf etmiş oluruz. Çöpleri akşam 7’den sonra atmanız gerekirken sabah çöpleri işe giderken sokağa atarsan, akşam iş dönüşü de kirliği ve kokuları görür, duyarsın öyle değil mi?                                         
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar