Sayın Develioğlu beni arayabilir...
Reklam
Reklam
EŞREF EKER

EŞREF EKER

Alooo Şikayetim Var

Sayın Develioğlu beni arayabilir...

25 Mayıs 2017 - 22:02

Değerli okurlar
Vatandaşlarımızdan gelen şikâyet ve dilekleri, kalemimiz el verdiğince yazmaya, sizlerin sorunlarınıza çözümler bulunması noktasında yardımcı olmaya devam ediyoruz. Bu sayımızda trafikte yaşanan sıkıntılarımızı, cadde ve sokaklarımızdaki sorunları yazmaya çalışacağım. 
 
CELAL NURİ SOKAK’TA ÇİFT SIRALI ARAÇLAR
Öncelikle tek yön olarak kullanılması gereken yollarımızda trafik kuralı ihlali yapan araçlarla ilgili önlemlerin artırılmasını değineceğim. Bahçelievler Mahallesi’ne bağlı Erde Sokak ile Celal Nuri Sokak arasında kalan Okyanus Koleji önü tek yönlü olmasına rağmen Erde Sokak’tan giren araçlar normal seyrini yaparken, Celal Nuri Sokak’tan gelen araçlar kural ihlali yaparak, tehlikeli olarak kazalara davetiye çıkartmaktadır. Bu yol üzerinde araç sahipleri ile tartışmalar olmakta. Ölümlü, yaralanmalı kazalar olabileceğini söyleyen sokak sakinleri, trafik müdürlüğünün önlem almasını istemektedir. Vatandaşlar aynı benzer durumun Güneş Sokak Yaren Kafe önünde olabileceğini, Perşembe günü semt pazarı kurulduğunu, araç yoğunluğundan dolayı sıkıntılar olduğunu söylüyorlar. Cuma günü ise namaz öncesi yoğunlaşan cami kapısı önüne kadar yapılan gelişi güzel araç parklarının, kazaya neden olabileceğini söylüyorlar. Celal Nuri Sokak Şirinkent önünde çift sıralı park yapan araçlar ise yaya ve diğer araçların geçişini engellemektedir. Bölge sakinleri, belediyenin anons yapmasını çift sıra park yapmamaları konusunda sık sık uyarı yapılmasını istiyorlar.

BAĞIŞCI AİLEDEN FISTIK ÇAM AĞACI
Bakırköy’ün sevilen bağışçı ailelerinden NAKİPOĞLU ailesinin yetiştirdiği fıstık çamı ağaç fidanları birçok ilçemize güzellikler katmakta. Fakat Bahçelievler Belediyesi park bahçeler müdürümüzden çam ağacı bağışlama teklifine henüz bir cevap gelmemiş. Bu konuyu başından beri takip ettiğim için açıkçası üzüldüm. Ağaç bağışlayacak bir aile var ve belediye ilgilenmiyor. Merak ettim doğrusu ağacı olmayan okul ve yeşil alanlarımız var, yeşil alanlarımızı ağaçlandırsak kötü mü olur? Bu konularda duyarlı olan belediye başkanımız Sayın DEVELİOĞLU beni arayabilir. Çam ağaçlarını Bahçelievler’imize kazandıralım.

ESKİ LONDRA ASFALTI YENİDEN ASFALTLANDI
Eski Londra Asfalt’ında yeni asfalt çalışmaları yapılıyor. Çok değil bir yıl önce yenilenen asfalt tekrar kazılarak yeni asfalt dökülüyor. Bu nasıl iş anlamadım. Yazık değil mi?  Bu kadar zamana paraya yapılanı bir yetkili de çıkıp sormuyor...

BAHÇELİEVLER DEVLET HASTANESİ’NDE VATANDAŞA BEZDİREN DAVRANIŞ
Bahçelievler Devlet Hastanesi’nde acilde bulunan yetkililerin hasta ve vatandaşlara yakışıksız davranışları, çevre sakinlerinin sık sık yakınmalarına neden oluyor Bahçelievler Devlet Hastanesi Başhekimi bu konuya el atarsa,  biz de buradan haberini yaparız.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum