Reklam
  • Reklam
Mayıs ayı şikayetleri...
EŞREF EKER

EŞREF EKER

Alooo Şikayetim Var

Mayıs ayı şikayetleri...

17 Mayıs 2016 - 11:08

Değerli Okurlar,
Vatandaşlarımızın ‘Aloo şikâyetim var’ telefonlarına gelen şikâyetlerini sizlerle paylaşacağım. Bu sayımızda Bahçelievler Siyavuşpaşa muhtarımızı konuk alacaktım, ancak muhtarımızın yoğun işlerinden dolayı röportajımız gerçekleşemedi. Önümüzdeki sayılarımızda kendisini köşemizde ağırlayacağız. 
Bahçelievler ilçemizin mahalle sakinlerinden şikâyet ve istekler var. Öncelikle Yenibosna Erguvan İlköğretim okulumuzun bahçesine yapılacak ek okul binasıyla ilgili oldukça şikâyetler alıyorum. Yenibosna sakinleri okullarının bahçesinde bulunan yetişkin ağaçların kesilerek, yerine okul yapılacağından dolayı rahatsızlar. Mahalle muhtarlarının aracılığıyla topladıkları imzaları yetkililere vermişler. Hâlbuki yeni inşa edilmek istenen okul binasının spor salonunun bulunduğu yere yapılabileceğini, altı spor salonu üstü ise ek okul binası olabileceği noktasında birçok yerden görüş almışlar. Mahalle sakinleri yetkililerden olumlu bir cevap beklemektedirler.
Öte yandan Yıldırım Beyazıt Parkı’ndaki oyun aletleri de çocukların korkulu rüyası oldu. Önümüzdeki ay okulların tatile girmesiyle parklara akın edecek çocuklarımızın oyun aletlerinde oyun oynamak istemiyorlar sebebi ise,  statik elektrik çocuklarımızı etkilemektedir. Yetkililerle defalarca görüşmelerine rağmen bir sonuç alamamışlar. Parkın zeminin kauçuk olmasından dolayı oyun aletleri plastik olunca buna bir de çocukların giydiği spor ayakkabıları eklenince, sonuç;  elektrik vücutta kalınca, çarpılma kaçınılmaz oluyor diyorlar. Belediye Başkanımız Osman Develioğlu’ndan çözüm bekliyorlar. Benden yazması…
Güngören Belediyesi’nin altında bulunan ATA park da içler acısı. Yeni belediye binası projesinden dolayı ilgilenilmeyen park kırık dökük hale gelmiş. Çocuklarımız için bu haliyle her an istenmeyen bir yaralanmaya davetiye çıkarabiliyor. Yetkililerin aslında proje gerçekleşene kadar bir onarım yapılabileceği söyleniyor. Güven mahallesi sakinlerine kulak verecek bir yetkili aranıyor…   
Güngören Belediyesi'nin hemen yanındaki Ergenekon Sokak'taki kabloların hale yeraltına alınmasına bölge halkı tepki göstererek, yetkililerden tehlike arzetmeden biran önce çözüm bulmalarını istediler.
Muhtarlıklar tebligatlarla dolu... Vatandaşın ekonomik sıkıntısını bu tebligatlar gözler önüne seriyor. 

 

Son Yazılar