Reklam
  • Reklam
Cadde ve sokaklarımızdaki asfaltların hali içler acısı…
EŞREF EKER

EŞREF EKER

Alooo Şikayetim Var

Cadde ve sokaklarımızdaki asfaltların hali içler acısı…

20 Şubat 2017 - 13:11

Sevgili okurlar Merhaba,
Okuyucularımızdan gelen şikâyet ve talepleri sizlerle beraber yetkililere ulaştırmak bizim görevimiz diyoruz. Geçen günler yaşadığımız kar kış kıyametten sonra cadde ve sokaklarımızdaki asfalt yolların ne hale geldiğin birebir yaşayarak görüyoruz.  Bu yollara harcanan para ve zaman içler acısı! 

Kullanılan kalitesiz asfalt malzemesi sağlığımıza ve malımıza yazık olmuyor mu? dedirten cinsten.... Belediyelerin birimlerini aradığınızda ise birbirinden haberi yok... Vatandaş karlı günlerde İBB’nin ekipleri dışında ilçe belediyelerin çok çalışmadığı görüşünde birleşiyorlar. İstanbul evleri civarında tuzlama çalışmalarının yeterli yapılmadığını söylüyorlar. Bahçelievler Belediyesi’nin zamansız başlattığı plansız asfaltlama çalışmalarından ise vatandaş mustarip...

Hafız Ali Camii’nin Bahçelievler Anadolu Lisesi’ne bakan sokakta alalacele yapılan asfaltlama çalışması ise vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla izlendi. Çevre halkının yorumlarından ise Hafız Ali öğrenci yurdunun Ensar Vakfına verildiği bu yüzden yol çalışmalarının yapıldığı görüşündeler. Kaldı ki; Bahçelievler Belediye Meclisi’nde alınan bir karar trafiğe kapalı olan yolun açılması diğer yollarla bağlanmasıyla ilgiliydi ve tekrar yol kapatıldı.  İsmi geçen vakfa verildiği yönünde söylentiler artmış durumda geçmişte kamuoyunda Ensar vakfıyla çıkan haberler ise semt sakinlerini tedirgin etmektedir.

BAHÇELİEVLER BELEDİYESİ E- DEVLETTE NEDEN YOK?
Okuyucularımızdan gelen şikayetlerin başında E- DEVLET içinde bulunan Belediyeler sayfasında Bahçelievler Belediyesinin olmadığı ve vatandaş E- DEVLET üzerinden belediye hizmetlerinden yararlanamadığını bize söylemektedir. Buradan Belediye Başkanımız Sayın Develioğlu’na duyurumuzdur.  E -DEVLET çalışmalarının biran önce sonuçlandırılması vatandaşımızın hizmetine sunulmasıdır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar